X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Siedlce też mają super mamy :]
Odpowiedz

Siedlce też mają super mamy :]

Oceń ten wątek:
  • mad8 Autorytet
    Postów: 352 274

    Wysłany: 27 kwietnia 2014, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karusia mam świadomość, ze w ciąży nie powinno się objadać. Niestety pierwszy trymestr był dla mnie męczarnią. Musiałam jeść częściej bo inaczej mdłości i zgaga były nie do wytrzymania. Co nie znaczy, że to były duże posiłki (garść migdałów, jabłko lub skórka z chleba). Teraz już jem tak jak przed ciążą i czekam, aż metabolizm się ustabilizuje. Ćwiczenia muszę sobie sama organizować bo mieszkam na wsi, no ale przynajmniej mam sporo ruchu na świeżym powietrzu. Myślę, że będzie dobrze.

    karusia lubi tę wiadomość

    relg3e5eyc9mcvbi.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 27 kwietnia 2014, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zazdroszczę mieszkania na wsi :) je na wsi się wychowałam, ale teraz mieszkamy z mężem w mieście... Nie mój klimat :P Doskonale Cię rozumiem, ja też miałam okropne mdłości i musiałam je trochę zajadać... Ale rozumiem, że już wszystkie dolegliwości Ci przeszły? :)

    jak będziesz się powoli rozglądała za jakimiś ubraniami ciążowymi to polecam www.happymum.pl

    Mają naprawdę jakościowo świetne rzeczy! Są drogie, ale w Siedlcach nie są dużo tańsze. Ja kupuję je albo przez internet i później odsyłam lub wymieniam albo przy okazji będąc w wawie :)

    km5st5odu2rt42xe.png
  • mad8 Autorytet
    Postów: 352 274

    Wysłany: 28 kwietnia 2014, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czasem mnie jeszcze łapią mdłości, ale duuużo delikatniejsze więc do wytrzymania. Za to zapachy ciągle mnie przytłaczają.
    Pewnie koło połowy maja dowiem się czy to chłopczyk czy dziewczynka i wtedy zacznę kompletować wyprawkę. Dzięki za info.
    Dziś rano po raz pierwszy wyraźnie dostrzegłam ciążowy brzuszek:).

    karusia lubi tę wiadomość

    relg3e5eyc9mcvbi.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • santoocha Autorytet
    Postów: 3414 6146

    Wysłany: 28 kwietnia 2014, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie brzuszka brak, mam -1,7kg na liczniku. Wczoraj wróciły wymioty, dziś jest lepiej, ale apetytu zero. Nie mam pojęcia na co miałabym ochotę...

  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 29 kwietnia 2014, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Santoocha, jeszcze chwilunia i będzie lepiej, mam nadzieję!! a ja chyba na badaniach 3 trymestru skuszę się na usg 3d /4d :D

    km5st5odu2rt42xe.png
  • mad8 Autorytet
    Postów: 352 274

    Wysłany: 29 kwietnia 2014, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    santoocha ja też nie miałam na nic apetytu (jak sobie o jakimś jedzeniu pomyślałam to mnie odrzucało). Jak już wzięłam coś do ust to nie było tak źle, no i pomagało na mdłości.
    W pierwszej ciąży podobno brzuszek pojawia się późno. U mnie widać go kiedy leżę na plecach. Taka niewielka górka pod pępkiem:). Na stojąco zlewa się z sylwetką.

    karusia lubi tę wiadomość

    relg3e5eyc9mcvbi.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 6 maja 2014, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hop, hooop, jest tu ktoś?:)
    dziewczynki, byłam wczoraj w naszej darmowej szkole rodzenia i uważam, że to superowe przedsięwzięcie!! Gorąco Wam wszystkim polecam, zpisujcie się już dzisiaj!! My się zapisywaliśmy w 12 tyg, ciąży, a zainteresowanie jest bardzo duże więc nie ma co zwlekać ;)

    km5st5odu2rt42xe.png
  • mad8 Autorytet
    Postów: 352 274

    Wysłany: 8 maja 2014, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Ja jestem z mężem na budowie naszego domu więc nie bardzo mam czas pisać.
    Chętnie skorzystałabym ze szkoły rodzenia, ale nie wiem gdzie ostatecznie wyląduję.
    Do tej pory nie byłam pewna czy to co czuję w brzuchu to orzeszek, ale wczoraj poczułam go z całą pewnością. Teraz znów cisza i czekam na kolejną dawkę kopniaków:).
    Pozdrawiam

    karusia lubi tę wiadomość

    relg3e5eyc9mcvbi.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • santoocha Autorytet
    Postów: 3414 6146

    Wysłany: 8 maja 2014, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie mam szansy chodzić do szkoły rodzenia, bo pracuję do 19:00 codziennie, a gdzie jeszcze dojechać do Siedlec...

    Dziś mam usg prenatalne, trzymać mi tu wszystkie kciuki! :)

    HANA, karusia lubią tę wiadomość

  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 8 maja 2014, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Santoocha i jak po usg?? Dopiero przeczytałam, ale mam nadzieję, że wszystko super?? A może już wiecie czy macie fasolkę czy fasolka? :P U nas powiedział Sprawka w 12 tygodniu i do tej pory podtrzymuje! :)

    Mad8 gratuluję!! Niesamowite uczucie, co??!! Ja też poczułam ok 16 pierwsze ruchy i były one na początku baaardzo rzadkie, ale teraz... :) są aż bolesne, bo małej ciasno :)

    A ze szkołą rodzenia, to szkoda, że nie macie możliwości, bo powiem Wam szczerze, że nie mogę się doczekać każdego spotkania i mój mąż również jest zachwycony! :)

    mad8 lubi tę wiadomość

    km5st5odu2rt42xe.png
  • santoocha Autorytet
    Postów: 3414 6146

    Wysłany: 8 maja 2014, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już na 80% wiemy że chłopiec :) Pokazał nam, rzeczywiście widać dość ewidentnie "sprzęt" między nóżkami ;)
    Wszystkie pomiary ok, przezierność 1,6, kości nosowe ok.
    Wg usg ciąża jest trochę starsza (albo maluch mocniej wyrośnięty) i przesunęło mi termin porodu z 17 na 13 listopada.

    Jej, ja już też chcę poczuć ruchy, to musi być nieziemskie uczucie :)

    karusia, mad8 lubią tę wiadomość

  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 9 maja 2014, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    noooo uczucie jest mega! U mnie teraz w 31 tygodniu małej jest już tak ciasno, że jak ma czkawkę, to nie ma szans, żebym mogła spać, bo ta czkawka to tak, jakby mi dokuczała :D z rana o 7.30 ma zawsze swoją porą i kopie i skacze niesamowicie, rozpycha się... Tak więc emocje są :)

    I cieszę się że badanka wyszły w normie, pamiętam, że ja się przed nimi stresowałam :P

    mad8 lubi tę wiadomość

    km5st5odu2rt42xe.png
  • mad8 Autorytet
    Postów: 352 274

    Wysłany: 16 maja 2014, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chciałam się pochwalić, że wczoraj bobas tak rozrabiał, że mąż czuł jego kopniaki:). A myślałam, że będzie musiał poczekać parę tygodni. Przez to mam dobry nastrój mimo fatalnej pogody.
    Co u was?

    relg3e5eyc9mcvbi.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • santoocha Autorytet
    Postów: 3414 6146

    Wysłany: 19 maja 2014, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mad, ja też tak chcę! Chcę już! :)

    Mi wróciły wymioty, wczoraj i dziś rano haftowałam, raz po nektarynkach, raz po bananie.
    Poza tym w miarę ok, brzuszka jeszcze nie mam, choć czuję się wydęta jakbym się porządnie obżarła ;)

    mad8 lubi tę wiadomość

  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 19 maja 2014, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A my chodzimy na szkołę rodzenia, dzisiaj zwiedzaliśmy trakt porodowy... od kilku nocy mam sany związane z porodem... strach mnie już obleciał :) poza tym, ubranka uprane, meble zapakowane, poustawiane, torbę do szpitala spakuję jutro i czekam... chcę już Ją mieć :D

    mad8 lubi tę wiadomość

    km5st5odu2rt42xe.png
  • mad8 Autorytet
    Postów: 352 274

    Wysłany: 19 maja 2014, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Santoocha mdłości mi też się kilka razy zdarzyły w drugim trymestrze. Nadęty brzuch- dobrze to znam. Apropo ruchów dzidziusia to miałam dziwne wrażenia już od 15 tygodnia, ale to moja pierwsza ciąża więc upewniłam się że to jest to dopiero jak dostałam porządnego kopniaka:). Myślę, że jak będziesz się "wsłuchiwać" w swój brzuszek to możesz rozpoznać komunikaty od bąbla wcześniej niż ja. Choć tak sobie myślę, że może nie ma się do czego spieszyć bo jeszcze dadzą nam maleństwa popalić tymi ruchami pod koniec ciąży:).

    Karusia widzę, że u ciebie pełna mobilizacja:). Też byłam kiedyś tak zorganizowana, a teraz totalny chaos, nie poznaję siebie. No i zazdroszczę ci strasznie.

    karusia lubi tę wiadomość

    relg3e5eyc9mcvbi.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 20 maja 2014, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mad8 pełna mobilizacja a i owszem, chciałoby się góry przenosić, ale te kocie ruchy... :D wszystko trwa dwa razy tyle.. tak szybko człowiek się męczy, nogi puchną... ale co tam.. :) fajnie jest :)

    mad8 lubi tę wiadomość

    km5st5odu2rt42xe.png
  • mad8 Autorytet
    Postów: 352 274

    Wysłany: 21 maja 2014, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karusia powoli zaczynam rozumieć te uciążliwości; gorzej mi się oddycha i szybciej łapię zadyszkę. W dodatku jak jestem zmęczona to chodząc bujam się na boki i mąż nabija się ze mnie mówiąc, że chodzę jak kaczka.
    Oj boję się co będzie dalej.

    karusia lubi tę wiadomość

    relg3e5eyc9mcvbi.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 21 maja 2014, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dobrze będzie, jak ma być? :) ja się w ciąży trochę kluskowata zrobiłam i tez w pewnym momencie zaczęło mnie na boki bujać, ale tragedii nie ma :) jutro mam usg!!! trzymać mi tu kciuki, żeby wszystko dobrze było :)

    km5st5odu2rt42xe.png
  • mad8 Autorytet
    Postów: 352 274

    Wysłany: 22 maja 2014, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jasne, że trzymamy. Daj znać po wizycie.
    Ja z kolei idę w piątek. Może poznam płeć:).

    relg3e5eyc9mcvbi.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
‹‹ 5 6 7 8 9 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ