X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniowe mamy 2024
Odpowiedz

Sierpniowe mamy 2024

Oceń ten wątek:
  • MumAgain Autorytet
    Postów: 699 453

    Wysłany: 11 września, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evvee27 wrote:
    Kurde to u mnie babeczka od ręki wzięła k zapłaciła a ja podjarana że 80 zł zarobiłam i będę miała na swoje pierdoły żeby powydawac , a Tu bęc 🤣 dobrze że wtedy miałam tylko 30 zł na koncie to nie wzięli mi nic , stwierdzili chyba że bez sensu okradać 😂😂

    Ja z kolei podałam swoje dane. A numer konta Martyny. Więc też nie mieli co zajumać

    age.png
  • Evvee27 Autorytet
    Postów: 1382 730

    Wysłany: 11 września, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MumAgain wrote:
    Mało dyplomatycznie powiem; niech się nie zesra...
    Myślałby kto że chłopy takie wrażliwe i delikatne.
    Mój też taki... Ledwo coś powiesz a już dowiadujesz się, że zyc mu nie dajesz i czepiasz się non stop.

    Weź... kupiłam mu słuchawki w prezencie . Na rocznicę. A ten jak mu dałam: nie masz na co pieniędzy wydawać? ...
    Także ten
    Pffff zamiast powiedzieć dziękuję i siedzieć cicho ..
    To ja mojemu mężowi kupiłam na urodziny skórzany pasek z wojasa to jedyne pytanie było „no .. i ile za niego zapłaciłaś?” , doskonale wiem co czujesz.
    Ostatnio mój stary pojechał pomóc bratu holować auto o 24 i wrócił koło 4 nad ranem i później o 7:30 pojechał po moją babcię żeby mi pomogła przy małym bo jeżdżę z nim 60 km do fizjoterapeuty, to był taki nie do życia że on po pracy musiał się zdrzemnąć bo spał tak mało .. a ja takie no helloł , ja od dwóch miesięcy śpię codziennie po max 4-5 h a zdarza się że nawet dwie godziny ..

  • Evvee27 Autorytet
    Postów: 1382 730

    Wysłany: 11 września, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MumAgain wrote:
    Ja z kolei podałam swoje dane. A numer konta Martyny. Więc też nie mieli co zajumać
    O to chociaż tyle dobrze !
    Ja miałam taką aferę w domu przez to że do dziś walczę z laktacją..

  • Asiasia1 Autorytet
    Postów: 653 951

    Wysłany: 11 września, 23:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Cerva, u mnie dokładnie to samo. Spokojny tylko podczas karmienia, ze smoczkiem różnie. Częściej wypluwa 🥲

    @Madzik2208, ekstra wieści i dodatkowy powód do świętowania 🥳 wszystkiego najlepszego z okazji rocznicy ❤️ a jak tam z cukrzycą? Dajesz radę z dietą? Trzymaj się i dawaj nam znać co u Was ☺️

    @Mamma-mia, przykro mi, że tak wyszło z oczkiem. Oby polubił się z okularami, ale tak jak napisała MumAgain. Panie w żłobku powinny dopilnować by nosił... Choć wiadomo zobaczy się w praktyce co z tego będzie 🤷

    @Evvee27, przykro się tego czyta, serio. Myślałaś może o terapii z mężem? Bo już wielokrotnie wspominałaś na wątku o problemach z nim, i przy 1 dziecku i w ciąży wiele razy, że jednak wsparcia z jego strony nie masz i cała opieka jest na Twojej głowie 🥲 a jak nie chcesz to może zróbcie razem listę "obowiązków", w tym z opieką nad dzieckiem (kąpiel, zakupy, przewijanie itp) i egzekwuj? Strasznie nie lubię określenia mąż pomaga 😅 może jestem dziwna ale wychodzę z założenia, że dziecko jest wspólne, obowiązek wspólny i razem trzeba ogarniać. Mnie się nikt nie pyta czy pomagam mężowi w opiece nad synami 😂

    Nam się udało w końcu po 3 tyg zaliczyć spacer 😱 bez wrzasku! Spał sobie w wózku i jeszcze później godzinę w domu. Przeżyłam szok i widzę światełko w tunelu. Może nie trafię do wariatkowa przez zamknięcie w domu 🤪 jutro też mam pediatrę ☺️

    Kinia197, Bettti03, justinas, Emzet92 lubią tę wiadomość

    👫33 lata
    🐕2019
    👶12.2022 💙
    👶08.2024 💙
  • Kinia197 Autorytet
    Postów: 305 322

    Wysłany: 11 września, 23:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Evvee27 Jak cudnie czytać ze będę mogła coś w domu z małą zrobić 😂 Kupiłam elastyczną używaną i mam nadzieję że się sprawdzi
    Dobrze że ta sytuacja z Vinted się tak skończyła bo potrafią wszystko zabrać łącznie z oszczędnościami

    @AsiaAsia1 nasza ostatnio w wózku zasnęła jak ją na brzuch położyłam. Próbuj jeszcze tak i trzymam kciuki za pediatrę

    @Madzik super wieści. Oby tak dalej. Trzymam kciuki za was ❤️

    Asiasia1 lubi tę wiadomość

    age.png
  • Małgosiagosia Autorytet
    Postów: 2823 2116

    Wysłany: 12 września, 03:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cerva wrote:
    Jak jest u Was z "humorem" Maluchów jak nie śpią? Leoś rzadko jest "zadowolony". Niby od razu po jedzeniu, przebrany i teoretycznie wszystkie potrzeby ma spełnione. A rzadko jest tak żeby sobie spokojnie poleżał w łóżeczku albo na bujaczku... Chwilę jak go trzymam na nogach na przykład jest ok, a za chwilę się krzywi. 😐 Smoczek trochę pomaga, ale często go wypluwa co chwilę i dalej marudzi.
    Podobnie jak u Ciebie. Wiecznie skwaszona minka. 😅

    Jak ubieracie teraz maluchy na spacer? Dzisiaj chyba mojego przechłodziłam, bo jak wróciliśmy miał zimne rączki i nóżki.

    Czy przy tych chustach mniej boli kręgosłup? Mnie dzisiaj zaczął boleć. Niby tak lekko, ale młody ma zaledwie z 4 kg to co będzie dalej. Którą chustę bez wiązania polecacie? Tak żeby tylko móc włożyć dziecko i gotowe.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 września, 04:04

    ⏸️ 28.11.23
    Termin porodu: 07.08.24 ❤️

    👩🏼👱🏻‍♂️ 34

    🗣️ pcos, hashimoto
    💊 metformina, euthyrox
    🍒 fertistim, cynk
    🤰🏼 magnez, omega, d3, b12, jod, cholina, mio-inozytol, kwas foliowy 5-MTHF, B6, wapń, żelazo, witamina C

    age.png
  • Lolcia37 Autorytet
    Postów: 771 566

    Wysłany: 12 września, 07:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Asiasia super , oby spacery były już tylko samą przyjemnością, a jak tam starszak ?

    @Cerva moja mała raczej więcej skwaszona niż zadowolona. Nawet jak się do mnie uśmiecha, to potrafi zaraz się skwasić i krzywić. Ma bardzo bogatą mimikę wkurzenia.

    04.2020 synek 💙
    08.2024 córeczka 🩷
  • MumAgain Autorytet
    Postów: 699 453

    Wysłany: 12 września, 07:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Małgosiagosia wrote:
    Podobnie jak u Ciebie. Wiecznie skwaszona minka. 😅

    Jak ubieracie teraz maluchy na spacer? Dzisiaj chyba mojego przechłodziłam, bo jak wróciliśmy miał zimne rączki i nóżki.

    Czy przy tych chustach mniej boli kręgosłup? Mnie dzisiaj zaczął boleć. Niby tak lekko, ale młody ma zaledwie z 4 kg to co będzie dalej. Którą chustę bez wiązania polecacie? Tak żeby tylko móc włożyć dziecko i gotowe.
    Bez wiązania to chyba aby nosidło?


    A kto zna manduce? Polecacie ? Czy lepiej nie?

    age.png
  • Evvee27 Autorytet
    Postów: 1382 730

    Wysłany: 12 września, 07:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MumAgain wrote:
    Bez wiązania to chyba aby nosidło?


    A kto zna manduce? Polecacie ? Czy lepiej nie?
    Bez wiązania to kółkowa w sumie, tylko nawlec na okrąg trzeba

    Małgosiagosia lubi tę wiadomość

  • Evvee27 Autorytet
    Postów: 1382 730

    Wysłany: 12 września, 07:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Małgosiagosia wrote:
    Podobnie jak u Ciebie. Wiecznie skwaszona minka. 😅

    Jak ubieracie teraz maluchy na spacer? Dzisiaj chyba mojego przechłodziłam, bo jak wróciliśmy miał zimne rączki i nóżki.

    Czy przy tych chustach mniej boli kręgosłup? Mnie dzisiaj zaczął boleć. Niby tak lekko, ale młody ma zaledwie z 4 kg to co będzie dalej. Którą chustę bez wiązania polecacie? Tak żeby tylko móc włożyć dziecko i gotowe.
    Mnie osobiście mniej boli kręgosłup , w sensie bardziej lędźwiowy ale myślę że to kwestia postawy

    Małgosiagosia lubi tę wiadomość

  • Madzik2208 Autorytet
    Postów: 351 565

    Wysłany: 12 września, 08:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiasia1 wrote:
    @Cerva, u mnie dokładnie to samo. Spokojny tylko podczas karmienia, ze smoczkiem różnie. Częściej wypluwa 🥲

    @Madzik2208, ekstra wieści i dodatkowy powód do świętowania 🥳 wszystkiego najlepszego z okazji rocznicy ❤️ a jak tam z cukrzycą? Dajesz radę z dietą? Trzymaj się i dawaj nam znać co u Was ☺️

    @Mamma-mia, przykro mi, że tak wyszło z oczkiem. Oby polubił się z okularami, ale tak jak napisała MumAgain. Panie w żłobku powinny dopilnować by nosił... Choć wiadomo zobaczy się w praktyce co z tego będzie 🤷

    @Evvee27, przykro się tego czyta, serio. Myślałaś może o terapii z mężem? Bo już wielokrotnie wspominałaś na wątku o problemach z nim, i przy 1 dziecku i w ciąży wiele razy, że jednak wsparcia z jego strony nie masz i cała opieka jest na Twojej głowie 🥲 a jak nie chcesz to może zróbcie razem listę "obowiązków", w tym z opieką nad dzieckiem (kąpiel, zakupy, przewijanie itp) i egzekwuj? Strasznie nie lubię określenia mąż pomaga 😅 może jestem dziwna ale wychodzę z założenia, że dziecko jest wspólne, obowiązek wspólny i razem trzeba ogarniać. Mnie się nikt nie pyta czy pomagam mężowi w opiece nad synami 😂

    Nam się udało w końcu po 3 tyg zaliczyć spacer 😱 bez wrzasku! Spał sobie w wózku i jeszcze później godzinę w domu. Przeżyłam szok i widzę światełko w tunelu. Może nie trafię do wariatkowa przez zamknięcie w domu 🤪 jutro też mam pediatrę ☺️
    Daje radę odkąd dostałam insulinę także do posiłków. Cukry się unormowały. Są pojedyncze skoki raz na kilka dni ale jest ok. Staram się jeść regularnie wg wytycznych ale też na siłę się nie glodze, jak przyjdzie mi na coś ochota zjem ale kontroluje cukier.
    Póki co nie przytyłam ani kilograma, wgl od rozpoznania cukrzycy do następnej wizyty jaka miałam u diabetolog, zmianie nawyków (3tygodnie minęły wtedy) spadł mi kilogram. Ale dr mówiła, że drugi trymestr powinien już przynieść delikatne wzrosty wagi.

    Dzisiaj rano pierwszy raz udało mi się wysłuchać serduszka detektorem 🥹😍 tego szybkiego uderzania nie da się pomylić z niczym innym, mimo szumów itp. Ale dzień zaczął się pięknie, więc będzie energia. 😍

    Asiasia1, Małgosiagosia, justinas, Kinia197, enpe lubią tę wiadomość

    Wytrwała z Nadzieją na Happy End 🩷

    Starania od 2021 🫶

    💔 Luty 2022
    💔 Listopad 2022
    💔 Styczeń 2024

    Cykl stymulowany Aromek 💊 i Ovitrelle 💉 i mamy ⏸️ 03/07/2024

    🫶 4/07 Beta 10,8 prog. 37,69
    🫶 06/07 Beta 58,6 prog. 39 🥹
    🫶 08/07 Beta 160,2 prog. 47,16 🥹
    🫶 10/07 Beta 487,9 prog. 42,98 🥹
    🫶 13/07 Beta 1815,4 prog. 36,30 🙏 dołożona jedna dodatkowa tabletka utrogestan (dmuchamy po 3 stratach)

    🩺👩‍⚕️ Wizyta 17/07 ✊🫶

    Na pokładzie: Niedoczynność tarczycy, Hashimoto, IO, PCOS, MTHFR, Badanie drożności OK 🤗

    Leki 💊💊💊
    ✔️ Metformax
    ✔️ Euthyrox
    ✔️ Utrogestan
    ✔️ Wit D3
    ✔️ Acidum Folicum
    ✔️ Kwas foliowy z Naturell
    ✔️ B - Complex
    ✔️ Koenzym Q10
    ✔️ Selen
    ✔️ Acard
    ✔️ Zincteral
    ✔️ Clexane od pozytywnej bety

    Dla Małego Cudu WSZYSTKO 💪✊
  • Evvee27 Autorytet
    Postów: 1382 730

    Wysłany: 12 września, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiasia1 wrote:
    @Cerva, u mnie dokładnie to samo. Spokojny tylko podczas karmienia, ze smoczkiem różnie. Częściej wypluwa 🥲

    @Madzik2208, ekstra wieści i dodatkowy powód do świętowania 🥳 wszystkiego najlepszego z okazji rocznicy ❤️ a jak tam z cukrzycą? Dajesz radę z dietą? Trzymaj się i dawaj nam znać co u Was ☺️

    @Mamma-mia, przykro mi, że tak wyszło z oczkiem. Oby polubił się z okularami, ale tak jak napisała MumAgain. Panie w żłobku powinny dopilnować by nosił... Choć wiadomo zobaczy się w praktyce co z tego będzie 🤷

    @Evvee27, przykro się tego czyta, serio. Myślałaś może o terapii z mężem? Bo już wielokrotnie wspominałaś na wątku o problemach z nim, i przy 1 dziecku i w ciąży wiele razy, że jednak wsparcia z jego strony nie masz i cała opieka jest na Twojej głowie 🥲 a jak nie chcesz to może zróbcie razem listę "obowiązków", w tym z opieką nad dzieckiem (kąpiel, zakupy, przewijanie itp) i egzekwuj? Strasznie nie lubię określenia mąż pomaga 😅 może jestem dziwna ale wychodzę z założenia, że dziecko jest wspólne, obowiązek wspólny i razem trzeba ogarniać. Mnie się nikt nie pyta czy pomagam mężowi w opiece nad synami 😂

    Nam się udało w końcu po 3 tyg zaliczyć spacer 😱 bez wrzasku! Spał sobie w wózku i jeszcze później godzinę w domu. Przeżyłam szok i widzę światełko w tunelu. Może nie trafię do wariatkowa przez zamknięcie w domu 🤪 jutro też mam pediatrę ☺️
    Myślałam , ale wiesz jak to faceci .. myślałam że jak się mały urodzi to będzie inaczej , ale jest jeszcze gorzej . Chciałabym kolejne dziecko, ale już teraz to chyba przez niego mi się odechciewa.
    Też wychodzę z założenia że tworzymy rodzinę i wszystko jest nasze i nie trzeba w niczym nikomu pomagać tylko grać zespołowo .. i powtarzam mu to na okrągło, ale myślę że to wyniósł z domu po prostu teściowa wiecznie gadała że ona wszystko sama w domu robiła a teściu nic nie pomagał. Mój stary po prostu przywykł do tego co się nasłuchał ..

  • Evvee27 Autorytet
    Postów: 1382 730

    Wysłany: 12 września, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinia197 wrote:
    @Evvee27 Jak cudnie czytać ze będę mogła coś w domu z małą zrobić 😂 Kupiłam elastyczną używaną i mam nadzieję że się sprawdzi
    Dobrze że ta sytuacja z Vinted się tak skończyła bo potrafią wszystko zabrać łącznie z oszczędnościami

    @AsiaAsia1 nasza ostatnio w wózku zasnęła jak ją na brzuch położyłam. Próbuj jeszcze tak i trzymam kciuki za pediatrę

    @Madzik super wieści. Oby tak dalej. Trzymam kciuki za was ❤️
    No obyście się polubili z chustą bo nie każde dziecko lubi , ale obstawiam że tak - jest ciepło i blisko mamusi 🥰
    No dzięki Bogu, jeszcze chciałam podać konto męża , jakby tak było to byłaby niezła fraska bo u niego trzymamy wszystkie oszczędności ..

  • Evvee27 Autorytet
    Postów: 1382 730

    Wysłany: 12 września, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzik2208 wrote:
    Daje radę odkąd dostałam insulinę także do posiłków. Cukry się unormowały. Są pojedyncze skoki raz na kilka dni ale jest ok. Staram się jeść regularnie wg wytycznych ale też na siłę się nie glodze, jak przyjdzie mi na coś ochota zjem ale kontroluje cukier.
    Póki co nie przytyłam ani kilograma, wgl od rozpoznania cukrzycy do następnej wizyty jaka miałam u diabetolog, zmianie nawyków (3tygodnie minęły wtedy) spadł mi kilogram. Ale dr mówiła, że drugi trymestr powinien już przynieść delikatne wzrosty wagi.

    Dzisiaj rano pierwszy raz udało mi się wysłuchać serduszka detektorem 🥹😍 tego szybkiego uderzania nie da się pomylić z niczym innym, mimo szumów itp. Ale dzień zaczął się pięknie, więc będzie energia. 😍
    Jejku jak Ci zazdroszczę że możesz to przeżywać , ja kocham być w ciąży 🥹🙏🏻

  • Asiasia1 Autorytet
    Postów: 653 951

    Wysłany: 12 września, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Lolcia37, starszaka kocham z dnia na dzień bardziej o ile jeszcze się da mocniej haha, jak zaczął gadać to jest komiczny, z drugiej strony nikt mnie tak nie potrafi wyprowadzić z równowagi 🙈 układamy wczoraj magnetyczne puzzle, skończyliśmy i on, że nie chce. No to ok, schowaliśmy. To znowu, że jeszcze raz. Rozłożyłam i co? Rzucił puzzlami i w płacz, że nie chce 😅 więc cieszy się całym sobą ale jak mu coś nie pasuje to biada nam. Testuje granice naszej cierpliwości. Do młodego to samo, albo gada, że dzidzia jest fajna i rano chce się przywitać albo jak nie odkładam dzidzi na zawołanie bo np karmię to mi włazi na kolana mówi, że dzidzia spać tam i że nie chce dzidzi 😅 więc na nudę z nim nie narzekamy, dobrze że w pn poszedł do żłobka, chwila oddechu 🤣 a jak u Ciebie? Mała dalej czuje, że matka ma 2 ręce wolne i daje w kość? Jak młody? 😁

    @Madzik2208, no to ekstra! Podziwiam serio wszystkie cukrzyce w ciąży. Jesteście wielkie 💪

    @Evvee27, może się jeszcze ogarnie, co jeszcze mogę doradzić to może postaraj się pogadać z nim jak np będziecie mieć miły wieczór i dzieci będą spać? Lepiej na chłodno pogadać niż jak coś zdenerwuje bo wiadomo, w emocjach inaczej się rozmawia. Tulę 🫂 co do teściowej to dziewczyny zapisujmy sobie te rzeczy, by później samemu nie być teściówką z koszmaru 🤪

    A ja mam pytanie do mam ze starszakami. Szczepicie dzieci na grypę? Ja przyznam, że się na to nie szczepiłam nigdy. Zawsze chciałam i jakoś tak nie było mi po drodze 🙈 ale teraz z maluchem w domu to się boję tych żłobkowych syfów jak ognia 😬

    👫33 lata
    🐕2019
    👶12.2022 💙
    👶08.2024 💙
  • Cerva Autorytet
    Postów: 2649 4764

    Wysłany: 12 września, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    🌿 Mamma-Mia czy Twoja córeczka przy tym refluksie chrząka/charczy Ci przy karmieniu lub po? Mój przestał praktycznie ulewać, czasem mu się zdarzy, ale małe ilości i bez chlustania. Ale przy karmieniu wydaje dużo dźwięków i po też. Niezależnie czy odbije... Jest często niespokojny. Nie chce leżeć na plecach. Wczoraj nie chciał ani na plecach, ani na brzuchu. Dopiero na fasolkę się uspokoił (plecki miał bardziej w pionie) i na półsiedząco później zasnął jak chciałam mu podać butelkę.

    31 🙋🏼‍♀️
    👶🏼 2024
  • Paprota9418 Autorytet
    Postów: 1537 2858

    Wysłany: 12 września, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas smoczek to życie ! Równo ważny jak pierś 🥰
    Trochę się obawiałam podania tak wcześnie ale w szpitalu nie było innego wyjścia…

    My mamy ograniczyć leżenie na brzuszku do praktycznie zera bo Henryk dźwiga głowę i potrafi jak trzymać już na prawdę długo i nie da się mu jej odłożyć :/ a szkoda bo uwielbia leżeć na brzuszku potrafi tak spać na nas np 1,5h. A najbardziej pomaga na brzuszkowe sprawy ale no kusimy ograniczać

    Uważajcie dziewczyny bo jest bardzo dużo zachorowań na krztuśca !

    👩👨‍🦱 28 lat 🐕
    💒17.09.2022

    IUI 8.12🙏🍀
    31.08 17:59 Henio na świecie 🦖 2950g 51cm szczęścia 🍀🍀


    age.png
  • Bettti03 Autorytet
    Postów: 742 733

    Wysłany: 12 września, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cerva wrote:
    🌿Evvee no strasznie przykre to co piszesz. Mężczyzn może niby też dopaść depresja poporodowa. Jest jakiś przygnębiony czy po prostu ma "wywalone"... Oby szybko mu wróciło do normy.

    Jak jest u Was z "humorem" Maluchów jak nie śpią? Leoś rzadko jest "zadowolony". Niby od razu po jedzeniu, przebrany i teoretycznie wszystkie potrzeby ma spełnione. A rzadko jest tak żeby sobie spokojnie poleżał w łóżeczku albo na bujaczku... Chwilę jak go trzymam na nogach na przykład jest ok, a za chwilę się krzywi. 😐 Smoczek trochę pomaga, ale często go wypluwa co chwilę i dalej marudzi.
    A macie może matę edukacyjną? U nas po jedzeniu jak jest aktywny to mata bardzo go interesuje i potrafi siedzieć tak zupełnie sam po kilkanaście minut. Później bawię się z nim (mówię do niego w różnych tonacjach, miziam go po ciałku, trochę chodzimy po mieszkaniu, tańczymy do muzyki, a później znowu mata. Zauważyłam też, że od kilku dni coraz dłużej jest w stanie sam się soba zająć (strzelam że w weekend miał drugi skok bo był bardzo marudny). Moze to też po prostu kwestia czasu :)?

    Cerva lubi tę wiadomość

    30 lat
    niedoczynność tarczycy
    Ur. 15.07.2024 Staszek 👦❤️
    age.png
  • Papapatka Autorytet
    Postów: 1371 1592

    Wysłany: 12 września, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @MumAgain współczuje sytuacji. Trochę dziwi mnie zachowanie pediatry, ale to może ja jestem dziwna. Moja Mała raz przestał mi oddychać ale zuplenie inne okoliczności- była w wózku w domu i tak jakby nie mogła nabrać powietrze. Jakby się zapowietrzyla strasznie , zrobiła się czerwona a potem dostała gorączki (chyba ze stresu). Wezwałam pediatrę do domu (ona miała wtedy 3 miesiące) i dostaliśmy skierowanie do szpitala. W szpitalu wszystkie badania, nic nie wyszło. Wiec w sumie z perspektywy czasu nie wiem czy był ten 3 dniowy pobyt na Nieklanskiej potrzebny… z jednej strony zbadali ja z każdej strony i mnie to uspokoiło, a z drugiej strony pobyt w szpitalu jednak nie jest fajny nigdy.

    @evee mój Mąż przy Córce nie pomagał. Teraz wiem ze po prostu on się jej bal. I bal się ze nie da rady. Córka była typowy high need baby, darła się o wszystko. Jak miała wstawać to najpierw się darła a potem otwierała oczy czy się kręciła. Darła się o mokra pieluszkę zanim zrobiła siku. Często sama nie wiedziała co chce. Za to teraz syn jest bardziej „przewidywalny”. I Mąż duuuuuzo lepiej się odnajduje. Być może Twój Mąż się czegoś boi i tak mu wygodniej a w dodatku nie chce się do tego przyznać bo się wstydzi. Co prawda mój P. jest mało cierpliwy i tez przy synu potrafi stracić równowagę ale wtedy ja przejmuje syna i np tak jak wczoraj usypiam dwójkę dzieci na raz 😅… wczoraj właśnie Mąż próbował Synka uluac ale mu nie szło przez godzinę. Dał mi Małego, ja lulalam go, czytałam książeczkę na dobranoc Córce, dokarmilam potem Synka i mąż miał go wziąć do siebie do pokoju jeszcze do tej 23 (siedzi przy kompie sobie, mały w lozeczku na kółkach). Ja wstaje z Ignacym z łóżka i nagle…. CHLUST mlekiem. Musiał go coś brzuszek męczyć, potem przejrzeliśmy zeszyt i okazało się ze z przejedzenia chyba bo wypił w ciągu godziny 220 ml mleka. Ale chlusna, uśmiechnął się i poszedł spać. Córka za to wszystko widziała i bylo „o feee ja chyba jednak nie chce brata” 🤣… pościel do wymiany i byle dalej.

    Zosia! Spełnienie marzeń...km5scwa1f3mt6hq0.png
  • Bettti03 Autorytet
    Postów: 742 733

    Wysłany: 12 września, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MumAgain wrote:
    Wierzycie , że Oli nasz już miesiąc a nadal na macie nie leżał sekundy nawet 🫣
    Piankową zamówić muszę. I rozłożyć. I na to edukacyjna. Ogólnie mam tak, że nie mogę się nim nacieszy tak bardzo , że nadal cały czas poza spaniem spędza z nami. Bez zabawek itp. W łóżeczku leżał raz. I raz spał w ciągu dnia. Jedynie karty pokazałam mu kilka razy. I tyle. Tak to tulaski. Jak nie ja , to mąż. Jak nie mąż, to dzieci. Nadal zakochane.
    Masz pediatra mówił, że taki kontakt jaki Wy dajecie dziecku jest najlepszy dla niego! Te tulaski, noszenie, rozmowy są tysiąc razy lepsze niż wszystkie zabawki świata :)

    Cerva lubi tę wiadomość

    30 lat
    niedoczynność tarczycy
    Ur. 15.07.2024 Staszek 👦❤️
    age.png
‹‹ 596 597 598 599 600 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ