X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniówki 2019 !!!
Odpowiedz

Sierpniówki 2019 !!!

Oceń ten wątek:
  • Niezapominajka5 Autorytet
    Postów: 3114 2603

    Wysłany: 28 kwietnia 2021, 23:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frida91 wrote:
    Kurcze ja też chyba tylko raz czy 2 w ciągu roku wymieniłam te rurkę z bboxa 🙈 Ale ostatnio już rzadko go używany, przeważnie biorę go tylko ja jakies długie spacery czy wycieczki a w domu pije ze szklanki. O tej uszczelce to nawet nie pomyślałam do tej pory 😬
    Ja też bym nie pomyślała, że w ogóle są wymienne, ale za hu hu nie mogłam jej domyć 🤭
    A jak robiłam dziecięce zamówienie przez allegro, to rzuciła mi się w oczy.

    Mleka nie daje odkąd skoczyłam kp. Do tamtego tygodnia regularnie przed drzemka była kaszka na mm, a wieczorem na mleku krowim. Teraz nam się rytuał zaburzył i musimy się jakoś odnaleźć.
    Dzisiaj pierwszy raz poszła spać o 21 😯
    Dla nas to jest naprawdę nowość, bo potrafiła kłaść się o 23-24.

    Tyle przeszliśmy, że wciąż nie wierzę, że Was mam..
    Nigdy się nie poddawaj, bo warto walczyć.


    km5sp07wycc10ujp.png
    Naturalsik ❤️
    wnid9vvjhnimte9l.png
    Po latach walki 💝
  • Niezapominajka5 Autorytet
    Postów: 3114 2603

    Wysłany: 29 kwietnia 2021, 00:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania95 wrote:
    A co się dzieje z szyjką?
    U mnie na szczęście wszystko ok 🙂 oprócz anemii i glukozy w moczu 🤪
    7 maja mam połówkowe i mam nadzieję, że poznam w końcu płeć ☺️

    Mam takie same odczucia co Ty, że dzięki bajkom Mikołajowi znacznie apetyt się poprawił. Chyba poznał smaki, zobaczył, że jedzenie jest smaczne i przy okazji żołądek się poszerzył 😁 bo teraz też często zdarza mu się iść do kuchni i prosić o coś do jedzenia ☺️

    Słomkę w bbox też wymieniłam tylko raz 🙈 choć w złym stanie nie była, bo Mikołaj nie gryzie jej i pije tylko wodę, ale po prostu przypomniało mi się, że mam w zapasie jeszcze inne, a tamtą używał już z pół roku 😛

    A no dziewczyny, raczej na 90% urodzę przed czasem 😥
    Pisałam Wam jakiś czas temu, że szyjka się skróciła do 3. W poniedziałek na badaniu miała 1,5 😭 powinnam leżeć, ale wiecie jak przy dziecku.. Jutro kładą mnie na oddział żeby trochę brzuch rozluźnić. Boję się, że nie dotrwam nawet do 34 tygodnia 😥

    Chimera, fakt, teraz bardzo ciężko o pracę 😥 dobrze, że w ogóle udało Ci się jakąś znaleźć, a z tego co piszesz, to praca fajna :)
    Ja po macierzyńskim będę musiała też czegoś na nowo szukać.
    Ogólnie to moja sprawa nadal się ciągnie..

    Niebieska, my używamy tylko Happy.

    Tyle przeszliśmy, że wciąż nie wierzę, że Was mam..
    Nigdy się nie poddawaj, bo warto walczyć.


    km5sp07wycc10ujp.png
    Naturalsik ❤️
    wnid9vvjhnimte9l.png
    Po latach walki 💝
  • Niebieska Gwiazda Autorytet
    Postów: 2497 1406

    Wysłany: 29 kwietnia 2021, 00:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezapominajka a pessar?Może można założyć.Wiem,że to głównie do 28 tyg zakładają.Znajoma miała zakładany w 31tyg.

  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 29 kwietnia 2021, 06:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niebieska, Niezapominajka gdy piszecie o takich sytuacjach jest mi bardzo przykro bo ewidentnie jest tu jakis problem i rozumiem, ze kombinujecie jak sie da zeby wlasnym dzieciom pomoc. Gdyby wszystko mnie juz zawiodlo, pewnie tez bym robila z rozpaczy podobnie. A co do dzieci zdrowych a tylko znajdujacych sie w okresie neofobii ktora jest zupelnie normalna i ma uzasadnienie ewolucyjne to juz w ogole nie kumam i dziwie sie ze majac nieograniczony dostep do informacji ludzie robia takie glupoty😅

    Kayama po 1 nie wierze ze te chlopaki sa tak idealne, tez nie wiesz jak to z nimi jest, nie jestes u nich 24h na dobe i nie widzisz ich zachowania na codzien. Po 2 skutki nadmiernego ogladania tv nie pokazuja sie zaraz po ogladnieciu kilku bajek tylko po latach. Po 3 to nie jest tak, ze tv robi z dziecka chodzace agresywne zombie. Te zmiany sa innego rodzaju, czesto nikt nie laczy tv np z problemami z koncentracja tylj3o zwala na to ze dziecko "tak ma".

    To ja spadam z watku😬

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • Ania95 Autorytet
    Postów: 2987 2799

    Wysłany: 29 kwietnia 2021, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezapominajko, strasznie Ci współczuję 😔 leż jak najwięcej, musi być dobrze, wytrwacie do 34 tygodnia 😘

    Xgirl, można wiedzieć jakie masz wykształcenie? Bo to niesamowite, że ja tyle po lekarzach chodzę, robię usg brzucha i masę innych badań, a Ty mi tak po prostu piszesz, że to zwyczajna neofobia 😁 muszę powiedzieć lekarce, że Miki już zdiagnozowany 🙂 dziecko, które spadło z 70 centyla na 10 ma neofobię 🤪 dzięki!

    Niezapominajka5 lubi tę wiadomość

  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 29 kwietnia 2021, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Xgirl to są dzieci mojej siostry i często je widzę i dobrze znam, starszy ma już 11 lat, jak pisałam, on zwłaszcza był niejadkiem i siostra musiała mu włączać tv aby w ogóle coś zjadł. To po ilu latach te skutki tv są, po 30?😉 Bo on nie ma żadnych problemów z koncentracja, dobrze się uczy o jest spokojnym mądrym chłopcem. Młodszt to lubuziak i na razie trudno powiedzieć. W każdym razie siostra nie chowala przed dziećmi tv. Żyjemy w świecie cyfrowym, naokoło są komputery, ekrany i nie odizoluje się od tego dzieci, zresztą po co. Taki jest świat wokół. Teraz dzieciaki komputer mają w 1 palcu i to normalne.

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 29 kwietnia 2021, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezapominajka mysje że powinnaś zadbać o siebie i max oddalić ten termin porodu... To nie są żarty poród o 5 tyg przed czasem, będzie wczesniak, dziecko naprawdę może być niedojrzałe, słyszałam że nawet tydzień wcześniej może zrobić problemy dla dziecka i ja mając cesarke tydzień przed terminem bardzo się bałam i szefowa oddziału patologii w szpitalu truła mi głowę abym przeciągnęła jeszcze tydzień ale nie dawałam rady jyz takie miałam powikłania że wpadałam w depresję...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 kwietnia 2021, 12:54

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • Frida91 Autorytet
    Postów: 6310 5001

    Wysłany: 29 kwietnia 2021, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezapominajka współczuję stresów. Mam nadzieję że szyjka wytrzyma jak najdłużej... A w poprzedniej ciąży miałaś takie problemy? Bo chyba też urodziłaś przed terminem?

    A co do tv to myślę że już kilka bajek przedszkolakowi czy starszemu nie zaszkodzi ale bardziej chodziło o to że do 2.roku życia jest to szkodliwe, bo te wszystkie ekrany bardzo migają, i przeciążają w jakiś sposób układ nerwowy. Ja widzę nieraz nawet po własnym dziecku, które ogląda bajki bardzo okazjonalnie np podczas długiej podróży autem włączę jej kilka spokojnych bajek albo piosenki a jaka jest histeria jak się jej zabierze. I wgapia się w to jak zahipnotyzowana. Tak samo jak obejrzy na wieczór to też robi się zbyt pobudzona. Może są dzieci na które tak to nie wpływa ale tak samo znam ludzi co pala papierosy do 80tki i są zdrowi co nie znaczy że to nie jest szkodliwe. Wiadomo, tak jak Kayama pisze całkowicie nie da się od wszytskiego odizolować a często robimy coś po prostu dla świętego spokoju, mimo że wiemy że nie jest to idealne rozwiązanie 🤷🏼‍♀️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 kwietnia 2021, 12:09

    Córeczka 08.2019 ❤️
    Synek 10.2022 💙
  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 29 kwietnia 2021, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Możliwe, podobno szkodliwe jest to niebieskie światło z ekranów. Ale nowe telewizory z tego co wiem miganie ekranu mają zredukowane. Pewnie ze trzeba ograniczać ale całkowite wyeliminowanie jak niektórzy nawołują jest we współczesnym świecie niemożliwe. No chyba że jest się amiszem 😉 My np mamy małe mieszkanie i Wika bawi się w dziennym pokoju, ale z tego powodu nie możemy się na cały dzień odciąć od tv. Ona w ekran nie patrzy, chwilami tylko jak są reklamy. Często nawet bajki olewa. Fakt ma hopla na punkcie komórki alemize dlatego że jej nie dajemy do zabawy jakby chciała.

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • Frida91 Autorytet
    Postów: 6310 5001

    Wysłany: 29 kwietnia 2021, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No racja. Ja przez jakiś czas jak mała zaczęła być mobilna to przestałam oglądać tv chyba że spała, ale jakoś już po roku to zdarzało się ze cos sobie obejrzałam przy niej i faktycznie po krótkim czasie przestało ja to interesowac. Chyba że leci coś animowanego to mówi od razu baja i dłużej patrzy. Teraz to nieraz coś przy niej obejrzę, ale np włączę sobie serial i obejrzę odcinek i wyłączam. Nie robię już tak jak przed jej urodzeniem, że tv chodzi na okrągło. Ale ja musze tego pilnować bo moja mala jest mega wrazliwa i jak jest przebodzcowana to potem właśnie ma problemy z wyciszeniem się na wieczór.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 kwietnia 2021, 21:40

    Córeczka 08.2019 ❤️
    Synek 10.2022 💙
  • Pierniczkowa Autorytet
    Postów: 993 1257

    Wysłany: 30 kwietnia 2021, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola też ogląda, ma swoje ulubione. Zresztą ja też je lubię, bo jest tam super podejście do wielkich dziecięcych problemów. Ogląda jakieś 30 min jak robię jej jeść, a potem ja oglądam swoje, często o zwierzętach z Krysia Czubowna, której głos działa na mnie kojąco po pracy. Nie widzę przebodzcowania. Koło 20 przynosi piżamkę i śpiwór, pomagam się ubrać, butla i idziemy spac. Często tv gra w tle a my kolorujemy, tańczymy jak jest muzyka albo czeszemy psa. Dzięki temu tv to nie jest coś łał. Traktuje go z takim samym zainteresowaniem jak odkurzacz czy pralkę. Co do jedzenia , to jest różnie. Nie je kilka dni tylko coś tam po łyżce podzibie i tylko mleko. A potem się włącza odkurzacz taki że się zastanawiam kaj jej się to mieści.

    16.07.2019 - Karolinka 3477 i 52 cm . Moje cudowne tęczowe dziecię.

    atdchdgezzwqbf17.png

  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 1 maja 2021, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak wychodzi rozmiarówka Sinsay? Mają teraz darmowa dostawę jakby co 🙂 Nie wiem czy kupić jyz na 98 czy jeszcze 92, teraz nosi 92 a rzeczy chciałam kilka na lato. I fajne piżamy mają bo krótki rękaw ale długie spodnie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 maja 2021, 15:34

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • Frida91 Autorytet
    Postów: 6310 5001

    Wysłany: 1 maja 2021, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kayama wrote:
    Dziewczyny jak wychodzi rozmiarówka Sinsay? Mają teraz darmowa dostawę jakby co 🙂 Nie wiem czy kupić jyz na 98 czy jeszcze 92, teraz nosi 92 a rzeczy chciałam kilka na lato. I fajne piżamy mają bo krótki rękaw ale długie spodnie.
    Wydaje mi się że rozmiarów ka jest standardowa. Mamy parę rzeczy i wypadają normalnie, ani za małe ani za duże 🙂

    Córeczka 08.2019 ❤️
    Synek 10.2022 💙
  • Ania95 Autorytet
    Postów: 2987 2799

    Wysłany: 1 maja 2021, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moim zdaniem sinsay ma małe ciuszki. Co z Reserved, h&m jest jeszcze za duże to z sinsay jest już za małe 😁 Mikołaj nosi rozmiar 92. W sinsay body w tym rozmiarze jest bardzo opięte na nim, piżamki są ok, ale przez głowę bardzo ciężko przechodzą.
    Zależy czy Twoja Wiktoria jest z większych czy mniejszych dzieci 🙂 jak w pepco nosicie 92 to bierz 92 😉

  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 1 maja 2021, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki, wzięłam 98, najwyżej będzie luźne. Ona jest pulchna 🙂, więc zwykle wszystko opiete.

    Ania95 lubi tę wiadomość

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • Ania95 Autorytet
    Postów: 2987 2799

    Wysłany: 2 maja 2021, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też na lato ubranka z sinsay będę kupować rozmiar 98 🙂

  • Chimera Autorytet
    Postów: 1751 2252

    Wysłany: 2 maja 2021, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robuś nosi rozmiar 92, ale bluza z Sinsay 86 mu jeszcze całkiem dobra 😅 także chyba co ciuch to mają inną rozmiarówke 🤷🏻

  • Frida91 Autorytet
    Postów: 6310 5001

    Wysłany: 2 maja 2021, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi z kolei H&M wydaje się większe niż standardowe. Zwłaszcza spodnie są szerokie w pasie.

    Córeczka 08.2019 ❤️
    Synek 10.2022 💙
  • Ania95 Autorytet
    Postów: 2987 2799

    Wysłany: 2 maja 2021, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, w H&M spodnie są szerokie, bluzeczki też dłuższe niż np w pepco, ale body idealne zawsze na Mikołaja 🙂 Reserved tak samo ma większe ciuszki, że Miki nosi jeszcze stamtąd spodnie rozmiar 86 i są nawet trochę za długie 😛

  • Niezapominajka5 Autorytet
    Postów: 3114 2603

    Wysłany: 2 maja 2021, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak dziewczyny, dobrze pamietacie. Odeszły mi wody w 36 tygodniu.
    Teraz chcialabym dotrwać chociaż do tego momentu.

    W szpitalu dali mi zastrzyk na płucka. Dostałam magnez i inne leki rozkurczowe. Jest lepiej, brzuch się rozluźnił. Teraz tylko oby wytrwać jak najdłużej ✊

    Mój dr prowadzący odradza pessar. Mówi, że szyjka może wytrzyma, bo twarda i że założenie pessara może doprowadzić do dużej infekcji, a ona jeszcze wcześniej może doprowadzić do odejścia wód. A ja już sama nie wiem 😥

    Jak spędziłyście długi weekend? :)

    Tyle przeszliśmy, że wciąż nie wierzę, że Was mam..
    Nigdy się nie poddawaj, bo warto walczyć.


    km5sp07wycc10ujp.png
    Naturalsik ❤️
    wnid9vvjhnimte9l.png
    Po latach walki 💝
‹‹ 1830 1831 1832 1833 1834 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ