X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniówki 2019 !!!
Odpowiedz

Sierpniówki 2019 !!!

Oceń ten wątek:
  • DrzewkoPomarańczowe Autorytet
    Postów: 1685 2555

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi_tur wrote:
    Tam gdzie ja robiłam, krew pobiera się tydzień wcześniej i ogólnie zaleca się pobranie krwi szybciej, żeby wyniki mieć już na usg prenatalnym :) wtedy ewentualne nieprawidłowości można skorygować oglądając dziecko na usg

    Co placówka to inna metodologia :). Mi w laboratorium powiedzieli, ze krew mam pobrać po usg bo bez wyniku usg w ogóle mi krwi do badania nie wyślą.

    Ale podejście Twojej bardziej chyba mnie przekonuje bo tak jak piszesz można szybciej reagować i uczulić wykonującego usg.

    aadd84dc14.png[/url]
  • DrzewkoPomarańczowe Autorytet
    Postów: 1685 2555

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi_tur wrote:
    Tam gdzie ja robiłam, krew pobiera się tydzień wcześniej i ogólnie zaleca się pobranie krwi szybciej, żeby wyniki mieć już na usg prenatalnym :) wtedy ewentualne nieprawidłowości można skorygować oglądając dziecko na usg

    Domi, a dopytam jeszcze jedna rzecz. Czy ryzyko dostałaś już z wynikami testu pappa? Je się potem jakoś aktualizuje o wynik usg. Zaciekawiłas mnie tym wcześniejszym pobraniem krwi. Chyba muszę zatańczyć z laboratorium :D.

    aadd84dc14.png[/url]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja myslalam, ze usg i badanie z krwi trzeba koniecznie tego samego dnia, zeby moc te wyniki traktowac uzupelniajaco, zeby oddawaly ten sam stan płodu... nawet gdzies czytalam o tym. Wiec mnie też bardzo zaciekawilyscie tym pobraniem krwi tydzien przed...

  • AnaKwiat Autorytet
    Postów: 527 668

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MDW wrote:
    Hej, hej!
    Dawno mnie tu nie było i już chyba nie nadrobię tych 100 stron (!), ale chciałam zameldować o naszej ostatniej wizycie (14.01) w 9t+5d.
    Zarodek miał 2,83 cm, tętno 176 i jelita jeszcze w pępowinie ale ponoć mają się wchłonąć do 12 tc.

    Pobrali mi krew na Pappa i czekamy na prenatalne do 4 lutego.
    Liczę, że wtedy poznamy płeć.
    Preferowałabym córkę i czytam tu już wszelkie symptomy ale pół się zgada a pół nie, więc na dwoje babka wróżyła :)

    MDW, zastanawiałam się co z Tobą bo przecież IUI miałyśmy tego samego dnia! Ja też miałam w poniedziałek badanie i mój maluch o 10mm mniejszy niż Twój, o jelitach nic nie słyszałam, tak mnie ucieszyła wiadomość, że ma mózg :) Ja Pappa chyba nie robię ale zrobię za to badanie z wolnego DNA, prenatalne mam 1.02. Też liczę na dziewczynkę ale uwielbiający mamusie synek będzie równie ok ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 stycznia 2019, 14:58

    Krzyś jest z nami od 15.08.2019
  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, odebrałam badania krwi i niepokoi mnie progesteron, spadł do 43, na Prolutexie miałam 150... Czy nie za dużo spadł? Poza tym tsh leci na łeb na szyję, 0,406 :/ Nie za niski?? Może powinnam niejszyc Euthyrox? Reszta badań w porządku, cieszy mnie wynik glukozy 88 :)

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • Domi_tur Autorytet
    Postów: 3774 8197

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    DrzewkoPomarańczowe wrote:
    Domi, a dopytam jeszcze jedna rzecz. Czy ryzyko dostałaś już z wynikami testu pappa? Je się potem jakoś aktualizuje o wynik usg. Zaciekawiłas mnie tym wcześniejszym pobraniem krwi. Chyba muszę zatańczyć z laboratorium :D.

    U mnie wyglądało to tak, że wyniki lekarka miała już w systemie. Po zrobionym usg, wpisała wszystkie parametry do komputera i wyskoczyły wszystkie prawdopodobieństwa. Na wydruku mam od razu opis parametrów z USG, wyniki samego Pappa z krwi i ogólnie ocenę ryzyka wad płodu w pierwszym trymestrze :)

    Wiem, że niektórzy po usg robią dopiero krew. Natomiast krew można wykonać już w 11tygodniu, czytałam gdzieś na forum że wielu lekarzy preferuje ten sposób z wcześniejszym badaniem bo można zweryfikować wszystko na miejscu, jeśli na usg wychodzą słabe parametry i dodatkowo pappa nie wypada dobrze to można od razu działać, a nie czekać dwa tygodnie na wynik.

    Ale myślę, że trzeba iść za głosem własnego lekarza i jego preferencji, mnie moja na prenatalne wysłała do innego lekarza i kazała robić krew u nich szybciej :)

    mhsvi09k7inxyf5l.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie zwymiotowalam bo pomyślałam, że muszę mięso na obiad wyjąć z lodówki...Już nie wyrabiam z tymi wymiotami i złym samopoczuciem..minął już 12 tydzień A u mnie bez zmian ;(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 stycznia 2019, 15:28

  • Domi_tur Autorytet
    Postów: 3774 8197

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wyników nie aktualizuje się o usg, dopiero parametry z usg plus wynik krwi dają pełen wynik badania :) same wyniki krwi nic nie dają :)

    Swoją drogą to fascynujące, że Dziecię ma niecałe 6cm a oglądasz jego pęcherz moczowy, mózg mi wyglądający jak motylek, komory serduszka... Jestem zahipnotyzowana dzisiaj :)

    Smerfelinka lubi tę wiadomość

    mhsvi09k7inxyf5l.png
  • Domi_tur Autorytet
    Postów: 3774 8197

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misi@ wrote:
    Właśnie zwymiotowalam bo pomyślałam, że muszę mięso na obiad wyjąć z lodówki...Już nie wyrabiam z tymi wymiarami i złym samopoczuciem..minął już 12 tydzień A u mnie bez zmian ;(

    Jest taka jednostka chorobowa - niepowściągliwe wymioty w ciąży :) skonsultuj się Kochana czy nie potrzebujesz jakiegoś wzmocnienia organizmu żebyś się nie odwodniła :)

    mhsvi09k7inxyf5l.png
  • Agagusia Autorytet
    Postów: 1554 2677

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia, wiem ze to nic milego ale to sie zdarza, ja całe obydwie ciąże wymiotowałam do samiutkiego konca - co nie znaczy ze u Ciebie tez tak bedzie. Pamietam jak rzygalam w aucie jak mnie maz na porodówkę wiózł - faceci z auta obok na światłach sie śmiali - pewnie myśleli ze niezła impreze zaliczyłam, bo to z samego rana bylo:) Juz myslalam ze to sie nigdy nie skonczy - ale wierz mi, z dniem porodu minęło jak ręka odjął:)

    qdkkanliorueictt.png
    Wojtek(2012), Adaś(2015)
    20.07.2019 - jest z nami Krzyś :) - 37t2d, 2600g, 52cm
  • Marimiko Autorytet
    Postów: 860 947

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje dla wszystkich dzis wizytujących!!! Super wieści!!!

    Czekamy Anhydra na info jeszcze od Ciebie;)

    Kto następny w kolejce na prenatalne?? 17.01-18.01 ktoś coś?? :)

    ex2b3e5e3suplzeq.png
    7v8r3e3kfd3wkgo4.png
    22.03.2017 r. Aniołek [`] (11tc) <3 11.2017-10.2018- 4 ciąże biochemiczne
    01.08.2019 r. - przewidywany TP naszej córeczki Olci <3
  • wiki2 Autorytet
    Postów: 643 505

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi_tur wrote:
    Tam gdzie ja robiłam, krew pobiera się tydzień wcześniej i ogólnie zaleca się pobranie krwi szybciej, żeby wyniki mieć już na usg prenatalnym :) wtedy ewentualne nieprawidłowości można skorygować oglądając dziecko na usg
    Super podejście. U mnie niestety w obu miejscach mówią, że krew ma być pobrana w dzień usg... co uważam, że głupotę... tak od razu mamy wynik, A nie czekamy jeszcze tydzień dwa

    1usa3e5e2lf96jem.png

    Mama Kubusia (2009) i Adasia (2011) i Jasia (2019). Aniołek (2008 -7tc)
  • Domi_tur Autorytet
    Postów: 3774 8197

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julia93 wrote:
    Domi, a ten ból promieniował Ci do krzyża? słyszałam że takie promieniowanie może być złym objawem. Dlatego panikuje ;(

    Julia u mnie wszystkie miesiączki zaczynały się od bólu krzyża więc mam je teraz często, na przemian z bólami kości ogonowej :/
    Wyznaje zasadę, że nie ma gorączki i krwawienia to nic się nie dzieje, macica jak rośnie może powodować takie bóle, naprawdę Kochana się nie stresuj ❤️

    Julia93 lubi tę wiadomość

    mhsvi09k7inxyf5l.png
  • Smerfelinka Autorytet
    Postów: 1514 1866

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marimiko wrote:
    Kto następny w kolejce na prenatalne?? 17.01-18.01 ktoś coś?? :)

    Jutro ja mam usg prenatalne :D

    kayama wrote:
    Cześć dziewczyny, odebrałam badania krwi i niepokoi mnie progesteron, spadł do 43, na Prolutexie miałam 150... Czy nie za dużo spadł? Poza tym tsh leci na łeb na szyję, 0,406 :/ Nie za niski?? Może powinnam niejszyc Euthyrox? Reszta badań w porządku, cieszy mnie wynik glukozy 88 :)

    A masz wynik ft4? Tsh rzeczywiście niskie, ale u mnie lekarz dopiero przy tsh 0.5 i ft4 powyżej normy kazał zmniejszyć dawkę euthyroxu. Samo tsh niestety nie jest miarodajne. Progesteron chyba spoko, ale dopytałabym lekarza.

    Domi jeszcze raz gratulacje zdrowego synka! :)

    Plinka również super wieści :)

    Wszystkim wizytującym dzisiaj gratuluję!

    DrzewkoPomarańczowe cześć :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 stycznia 2019, 16:52

    kayama, Marimiko lubią tę wiadomość

    👩35 lat 🧑38 lat

    21.08.2023 - transfer blastocysty 3AA ❄️ 💔

    lipiec 2023 - transfer odwołany - za niski progesteron 😞

    luty 2023 - poronienie naturalnej ciąży

    22.07.2019 - urodził się Leon <3
    13.11.2018 - transfer blastocysty 4AA
    październik 2018 - Salve - ivf
    sierpień 2018 - histeroskopia ok
    kwiecień 2017 - hsg ok
    starania od 2014
  • DrzewkoPomarańczowe Autorytet
    Postów: 1685 2555

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi_tur wrote:
    U mnie wyglądało to tak, że wyniki lekarka miała już w systemie. Po zrobionym usg, wpisała wszystkie parametry do komputera i wyskoczyły wszystkie prawdopodobieństwa. Na wydruku mam od razu opis parametrów z USG, wyniki samego Pappa z krwi i ogólnie ocenę ryzyka wad płodu w pierwszym trymestrze :)

    Wiem, że niektórzy po usg robią dopiero krew. Natomiast krew można wykonać już w 11tygodniu, czytałam gdzieś na forum że wielu lekarzy preferuje ten sposób z wcześniejszym badaniem bo można zweryfikować wszystko na miejscu, jeśli na usg wychodzą słabe parametry i dodatkowo pappa nie wypada dobrze to można od razu działać, a nie czekać dwa tygodnie na wynik.

    Ale myślę, że trzeba iść za głosem własnego lekarza i jego preferencji, mnie moja na prenatalne wysłała do innego lekarza i kazała robić krew u nich szybciej :)

    Tak to sobie właśnie wyobrażałam, ze lekarz ma jakiś programik, który to ryzyko obliczy. Mój prowadzący (spoza Medicover) tak właśnie kazał zrobić - najpierw krew i z wynikami do niego na usg. A ze pappa mam za free w medicover to chciałam tam krew zrobić ale mi powiedzieli ze bez usg krwi do badania nie wyślą. Robię wiec tam tez do kompletu usg czego nie planowałam . Ale wiadomo nie będę płakać z powodu dodatkowego, darmowego usg w ciąży :D

    aadd84dc14.png[/url]
  • wiki2 Autorytet
    Postów: 643 505

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    DrzewkoPomarańczowe wrote:
    Hmmm, mi lekarz powiedział, ze wielkością odpowiada 12tc. Mam to tez chyba w opisie badania, muszę zerknąć po południu bo już nie wiem czy mi się to nie przyśniło ;)
    Odkopalam wynik z poprzedniej ciąży i mam 63.2mm napisane, że odpowiada 13t0d... tak czy siak chyba są jakieś widelki albo programy inaczej liczą, bo widzę, że niektóre dziewczyny podają wiek ciąży mniejszy, niż był u mnie, a wymiary dziecka większe... A przecież to komputer podaje wynik, więc teoretycznie powinien być identyczny... I ja w. Ciąży w 6t0d miałam zarodek 3.4mm, A w drugiej w 6t1d miałam 6mm... To też jest różnica...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 stycznia 2019, 17:05

    1usa3e5e2lf96jem.png

    Mama Kubusia (2009) i Adasia (2011) i Jasia (2019). Aniołek (2008 -7tc)
  • wiki2 Autorytet
    Postów: 643 505

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Drzewko z jakiego miasta jestes?

    1usa3e5e2lf96jem.png

    Mama Kubusia (2009) i Adasia (2011) i Jasia (2019). Aniołek (2008 -7tc)
  • DrzewkoPomarańczowe Autorytet
    Postów: 1685 2555

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiki2 wrote:
    Odkopalam wynik z poprzedniej ciąży i mam 63.2mm napisane, że odpowiada 13t0d... tak czy siak chyba są jakieś widelki albo programy inaczej liczą, bo widzę, że niektóre dziewczyny podają wiek ciąży mniejszy, niż był u mnie, a wymiary dziecka większe... A przecież to komputer podaje wynik, więc teoretycznie powinien być identyczny... I ja w. Ciąży w 6t0d miałam zarodek 3.4mm, A w drugiej w 6t1d miałam 6mm... To też jest różnica...

    Zerkam właśnie na opis badania i stoi ze z om 11 tc a biometria na 12 tc. No nic, może tez są różne metody obliczania wieku na usg? Nic tu chyba więcej nie uradzimy

    A jestem z Warszawy.

    aadd84dc14.png[/url]
  • wiki2 Autorytet
    Postów: 643 505

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też. U kogo robisz usg w medicoverze? Ja u Solowieja... Ale jednak chyba lepszy jest multimed pod kątem prenatalnych więc w medicoverze to tylko asekuracja...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 stycznia 2019, 17:46

    1usa3e5e2lf96jem.png

    Mama Kubusia (2009) i Adasia (2011) i Jasia (2019). Aniołek (2008 -7tc)
  • DrzewkoPomarańczowe Autorytet
    Postów: 1685 2555

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiki2 wrote:
    Ja też. U kogo robisz usg w medicoverze? Ja u Solowieja... Ale jednak chyba lepszy jest multimed pod kątem prenatalnych więc w medicoverze to tylko asekuracja...

    Ja robię u Pietrasika, on mi się wydaje bardzo ok. Ale tak szczerze mówiąc to medicover dla mnie to tez tylko asekuracja :).

    aadd84dc14.png[/url]
‹‹ 182 183 184 185 186 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ