X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne WRZEŚNNIOWE mamy - Wrzesień 2023
Odpowiedz

WRZEŚNNIOWE mamy - Wrzesień 2023

Oceń ten wątek:
  • Kiarka Autorytet
    Postów: 299 247

    Wysłany: 22 marca, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://zapodaj.net/plik-nqnwW2okdw
    Dostałam ją od szwagierki. Całkiem fajna, są śniadania, obiady i deserki.

    Taaak u nas też mąż bardziej się boi. Jak małemu dawałam chlebek pierwszy raz do ciumkania to tylko słyszałam 'prosze nie' a teraz tylko 'proszę uważaj' xd
    Wodą często się krztusi, ale pije łapczywie bardzo, bo uwieeelbia pić i mógłby nie jeść tylko ciągle chłeptać xd

    I też teraz muszę ciągle pilnować. Zaczął łączyć podnoszenie pupy z wysokim podporem, ale jeszcze nie jest stabilny i normalnie czasem to prawie fikołki robi 🤦🏼‍♀️ Parę razy uderzył się w główkę, niby na macie to nie jakoś bardzo, ale płakał więc teraz nie bardzo go zostawiam samego. Mam nadzieję, że niedługo ogarnie

    nika647 lubi tę wiadomość

    age.png
  • Spuromix Autorytet
    Postów: 952 724

    Wysłany: 22 marca, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ehhh te stuknięcia głową 🤦 u nas już jest tylko reakcja "a co to się stało? Było bam? Wstawaj baw się jeszcze nie pierwszy nie ostatni raz" i zazwyczaj kończy się śmiechem więc jak nie uderzy mocno to raczej nie ojojkamy dwa razy zdarzyło się mocniej to wtedy przytuliłam podmuchałam i już był śmiech, bałam się że jak tak uderzy to się zrazi no ale moje dziecko jest niezniszczalne i nie daje się "ograniczać" do strefy bezpiecznej...

    Umka lubi tę wiadomość

    age.png
  • nika647 Autorytet
    Postów: 1795 1023

    Wysłany: 23 marca, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka!
    I jak tam nasz tydzień treningowy Magda?
    Mi się udało zrobić wszystkie 5 treningow. Bardzo króciutkie: po 16-20 min. Wczoraj dwa ostatnie polaczyłam żeby nadrobić😅
    A co do diety to tu brak sukcesów, może słodyczy dużo nie wpadło ale ogólnie trochę błądzę, szczególnie przez to że nie mogę też jeść jajek przy kp, a moja dieta obfitowała w nie bardzo. Muszę to sobie jakoś mądrze teraz skomponować na nowo.

    I przechodząc do diety: zrobiłam dziś naleśniki bez jaj. Bo najszybciej. I młody zdecydowanie chętniej próbował. Najpierw niepewnie, a potem zaczął wkładać do buzi. Może to przypadek. Wczoraj i przedwczoraj nie zrobiłam mu nic bo poranki były słabe. Przebijają się oba ząbki, wczoraj była chwilowa temperatura powyżej 38, a potem zobaczyłam że są takie dwie dziurki, chyba...

    age.png
    3 ciąża - chłopiec - Bruno termin 4 września
    17.04 - 293g 💙 19.05 - 672g, 15.06 - 1190g, 29.06 - 1525g, 20.07 - 1928g, 10.08 -2900g, 24.08 - 3200g
    35l Syn - 6l, córka 3.5l
  • Spuromix Autorytet
    Postów: 952 724

    Wysłany: 23 marca, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie bez szału z treningami ale codziennie minimum 10000 kroków zrobione, dieta hmmm w sumie trzyma się na dobrym poziomie bo raczej góruje u nas zdrowe odżywianie i wiecie co? Przytyłam 🙈 z 62kg zrobiło się 64 🤦

    age.png
  • Muszka1 Autorytet
    Postów: 945 668

    Wysłany: 23 marca, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a my znów w szpitalu. Tym razem goraczka, ale bez ZUM, wyniki moczu idealne. Nie wiadomo jakiego źródła. Już minęła i nie goraczkujemy, ale jeszcze jesteśmy na nawadnianiu. Wkurza mnie to bo nie wiadomo na 100% co jest małej i czy poprzednie 2 epizody nie są połączone z tym teraz. Nie pytajcie mnie o szczegóły diagnostyki bo nie mam siły się rozpisywać, jak wyjdziemy że szpitala to czeka nas maraton po lekarzach.
    U mnie od stycznia -8kg na wadze. Polecam liczenie kalorii (aplikacja fitatu)

    age.png
  • nika647 Autorytet
    Postów: 1795 1023

    Wysłany: 23 marca, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Muszka1 wrote:
    Dziewczyny a my znów w szpitalu. Tym razem goraczka, ale bez ZUM, wyniki moczu idealne. Nie wiadomo jakiego źródła. Już minęła i nie goraczkujemy, ale jeszcze jesteśmy na nawadnianiu. Wkurza mnie to bo nie wiadomo na 100% co jest małej i czy poprzednie 2 epizody nie są połączone z tym teraz. Nie pytajcie mnie o szczegóły diagnostyki bo nie mam siły się rozpisywać, jak wyjdziemy że szpitala to czeka nas maraton po lekarzach.
    U mnie od stycznia -8kg na wadze. Polecam liczenie kalorii (aplikacja fitatu)
    Trzymam kciuki żeby to nie było nic poważnego i lepiej żeby chyba to były 3 rozne przypadkowe źródła infekcji. U nas w ciągu ostatniego miesiąca 4x temperatura, ostatnia wczoraj jednodniowa ale poprzednie to po 3 doby, w tym dwa razy taka po 40 stopni. Ta druga to też nie wiadomo czym dokładnie byla spowodowana🤷 perwsza to była iniekcja z katarem i kaszlem, trzecia - trzydniówka z wysypka po ustaniu gorączki, a wczorajsza chyba od zębów. Mam nadzieję.
    W każdym razie zdrowia!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 marca, 16:22

    age.png
    3 ciąża - chłopiec - Bruno termin 4 września
    17.04 - 293g 💙 19.05 - 672g, 15.06 - 1190g, 29.06 - 1525g, 20.07 - 1928g, 10.08 -2900g, 24.08 - 3200g
    35l Syn - 6l, córka 3.5l
  • zosiasamosia Autorytet
    Postów: 352 360

    Wysłany: 23 marca, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Muszka dużo zdrówka dla Was!

    Trochę mnie zmotywowalyscie i zapisałam się na fitness. Byłam już na dwóch zajęciach pilatesu. Nawet na bolący kręgosłup pomogło trochę te rozciąganie. W niedzielę mam jeszcze umówiony masaż. Oby pomogło bo ciężko wstaje mi się z łóżka.

    U nas bez zmian. Matylda dalej w pozycji leżącej. Nie chce się podnosić. Ale jeszcze mamy czas.

    RD też słabo nam Idzie, ale kanapkę z maselkiem to mi wyrywa i podjada. 😁 Wodę pijemy z doidy. Od czasu do czasu daje też bbox. Oba kubki ogarnęła od razu. Do doidy wlewam jej parę łyków.

    age.png
  • Kiarka Autorytet
    Postów: 299 247

    Wysłany: 24 marca, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Muszka dużo zdrówka ❤️

    Dziewczyny jak podajecie ryby maluchom? blendowalam młodemu dorsza z warzywami, ale została wyczuwalna ta struktura ryby i w ogóle mu to nie podeszło. I jakieś pomysły na makaron? Z czym i jak robiony?

    age.png
  • Spuromix Autorytet
    Postów: 952 724

    Wysłany: 24 marca, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Muszka1 wrote:
    Dziewczyny a my znów w szpitalu. Tym razem goraczka, ale bez ZUM, wyniki moczu idealne. Nie wiadomo jakiego źródła. Już minęła i nie goraczkujemy, ale jeszcze jesteśmy na nawadnianiu. Wkurza mnie to bo nie wiadomo na 100% co jest małej i czy poprzednie 2 epizody nie są połączone z tym teraz. Nie pytajcie mnie o szczegóły diagnostyki bo nie mam siły się rozpisywać, jak wyjdziemy że szpitala to czeka nas maraton po lekarzach.
    U mnie od stycznia -8kg na wadze. Polecam liczenie kalorii (aplikacja fitatu)
    Co za cholerstwo was dopadło? :( tulam mocno i trzymajcie się dzielnie dawaj znać co i jak. Dużo zdrówka
    Kiarka ale w formie papek? Jeżeli tak to nie pomogę... Ja piekę rybkę i podaję jako takie paluszki rybne, czasami wjedzie jako kotlet smażony, bardzo rzadko jako kawałeczki na kromce... A makarony u mnie to w formie spagetti i to jest hit! Jako zapiekanka też jest super no i w rosole niteczki :)

    age.png
  • Muszka1 Autorytet
    Postów: 945 668

    Wysłany: 24 marca, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny, dopadła nas infekcja z gorączką nie dającą się zbic, ale bez żadnych innych objawów. Także tam naprawdę nie wiadomo czy jest to połączone z tamtymi gorączkami czy nie. Diagnostycznie wszystkie możliwe badania okej. Myślę że przed świętami nas wypuszczą a po świętach szykuje nam się spacer po lekarzach ale już prywatnie, może ktoś wpadnie na jakiś pomysł co zrobic żeby nie lądować co miesiąc w szpitalu 😔😮‍💨
    Zazdroszczę że wasze dzieciaczki tak jedzą :(( my to jesteśmy daleko w tyle, parę łyżeczek papki co najwyżej zje i tyle :( kawałków się boję dać póki co, skoro nawet papek za bardzo jeść mała nie chce ...

    age.png
  • Spuromix Autorytet
    Postów: 952 724

    Wysłany: 24 marca, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Muszka spokojnie macie czas! Mała wyzdrowieje nabierze siły i zacznie wcinać jak mały odkurzacz :)
    A jakieś podejrzenia są? Czy tak kompletnie nic a nic?
    Hmmm a może ząbki tak bardzo dają się w znaki?

    age.png
  • Kiarka Autorytet
    Postów: 299 247

    Wysłany: 24 marca, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaczynam podawać kawałki, nie wiem jeszcze jak dam makaron, ale czy tak czy jako papki to czas najwyższy na poznanie tych pyszności 😄 A sos do spaghetti z pomidorów robisz czy jakaś dobra passata?

    Muszka jeśli mała choruje nie ma się co dziwić, że nie chce jeść 😒 U nas bywają różne dni, czesto zje wszystko co dam, ale czasem dwie łyżeczki i się złości, u nas chyba humorki przez drugi ząb. Pierwszy szedł miesiąc z przerwami, więc zapowiada się super xd

    age.png
  • Spuromix Autorytet
    Postów: 952 724

    Wysłany: 24 marca, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiarka to zależy co mam akurat w lodówce. Zapomniałam o super sałatce makaronowej z brokułami miśka też ją uwielbia

    Kiarka lubi tę wiadomość

    age.png
  • nika647 Autorytet
    Postów: 1795 1023

    Wysłany: 24 marca, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiarka - ryba - kupiłam polędwiczki z Mintaja w biedrze i po prostu ugotowałam w wodzie. Popatrzyłam tylko czy nie ma ości . Nie zjadł nie wiadomo ile, ale smakowo mu.
    A makaron - świderki z biedry z sosem typu bolognese bez soli
    Możesz też kupić duże świderki fusili grande
    Ja nakupowałam też świderków z ciecierzycy soczewicy i groszku w Lidlu
    Spaghetti jeszcze nie podawałam ale pamiętam że córka sobie radziła
    Najważniejszy jest sos🤪 ja robię wszystkie jak dla nas tylko bez soli i ostrych przypraw i nie daje serów i śmietanek żeby nie podawać wapnia, ze względu na żelazo
    Sos robię na pomidorach z puszki aktualnie, na świeże czekam, trochę podrasowuje czasem przecierem lub passata. I to jest nasz hit aktualnie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 marca, 13:55

    Kiarka lubi tę wiadomość

    age.png
    3 ciąża - chłopiec - Bruno termin 4 września
    17.04 - 293g 💙 19.05 - 672g, 15.06 - 1190g, 29.06 - 1525g, 20.07 - 1928g, 10.08 -2900g, 24.08 - 3200g
    35l Syn - 6l, córka 3.5l
  • bebag Autorytet
    Postów: 1054 752

    Wysłany: 24 marca, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Muszka, zdrówka dla Was! U nas na osiedlowej grupie mam ostatnio sporo dziewczyn pisało że dzieciaki im gorączkują bez innych objawów, więc może to po prostu jakiś wirus.

    Fajne są też sosy do spaghetti takie że pieczesz np. cukinie, batat, brokuł, marchew, cebulkę i co tam chcesz z pomidorami i miksujesz. A póki pomidory słabe to można upiec z oliwa i np zmiksować z sokiem pomidorowym albo passatą 🙂
    Ja myślę że najlepsza ryba to właśnie w kawałku, nawet podać widelczykiem można. Albo jakis klopsik rybny. Zmiksowana ryba za bardzo dominuje smak całego dania😉

    Kiarka lubi tę wiadomość

    age.png
  • Sysia1991 Ekspertka
    Postów: 194 382

    Wysłany: 26 marca, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny! 🙂 Tak czytam Was z doskoku i głównie teraz zainteresowana jestem Waszymi postępami w rozszerzaniu diety. My jesteśmy bardzo w tyle. Dopiero od 2 tygodni coś próbujemy... No właśnie dla mnie to jak wyjście na Mount Everest 🙈 Młodej nic nie smakuje. Staram się, wymyślam i gotuje sama, a ta z chęcią pierwszą łyżkę zje i na tym się kończy. Zamyka ją i za żadne skarby nie chce otworzyć. Sama też nie chce jeść tylko się bawi i tyle. Już nie wiem co robić.

    ♀️ Ona 32
    ♂️ On 31
    ▪︎Początek starań: styczeń 2020
    ▪︎Pierwsza wizyta w klinice niepłodności: kwiecień 2022
    ▪︎Hormony w normie, nasienie słabe, endometrioza
    ▪︎Histeroskopia, laparoskopia, drożność jajowodów (lewy nie drożny): czerwiec 2022
    ▪︎I IVF -> Stymulacja 13.08. -> Punkcja 26.08. -> Transfer 31.08.
    13 dpt 570.27
    15 dpt 1257.55, progesteron 82.15
    20 dpt 7609.83
    23 dpt 14190.17, progesteron 63.99
    29 dpt 6t6d 🖤
    37 dpt 8t 💔
    ▪︎Laparoskopia, łyżeczkowanie: listopad 2022
    ▪︎II IVF -> Stymulacja 12.12. -> Punkcja 24.12. -> Transfer 29.12.
    11 dpt 250.8, progesteron >40
    15 dpt 1419.4, progesteron >40
    27 dpt 32015.1, progesteron >40
    34 dpt 7t3d ❤
    age.png
  • Spuromix Autorytet
    Postów: 952 724

    Wysłany: 27 marca, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sysia1991 wrote:
    Cześć Dziewczyny! 🙂 Tak czytam Was z doskoku i głównie teraz zainteresowana jestem Waszymi postępami w rozszerzaniu diety. My jesteśmy bardzo w tyle. Dopiero od 2 tygodni coś próbujemy... No właśnie dla mnie to jak wyjście na Mount Everest 🙈 Młodej nic nie smakuje. Staram się, wymyślam i gotuje sama, a ta z chęcią pierwszą łyżkę zje i na tym się kończy. Zamyka ją i za żadne skarby nie chce otworzyć. Sama też nie chce jeść tylko się bawi i tyle. Już nie wiem co robić.
    A podajesz paćki czy kawałki? U nas na starcie też niewiele trafiało do buziaczka większość była zabawą czasami uciapkana rączka trafiała do buzi i dopiero poznawała troszkę smaku i z dnia na dzień coraz więcej zaczęło trafiać do buzi :) dzisiaj na 100% posiłku jakieś 15 ląduje w buzi 🙈 czasami do 25% jak jest coś ekstra 😍

    age.png
  • Sysia1991 Ekspertka
    Postów: 194 382

    Wysłany: 27 marca, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spuromix wrote:
    A podajesz paćki czy kawałki? U nas na starcie też niewiele trafiało do buziaczka większość była zabawą czasami uciapkana rączka trafiała do buzi i dopiero poznawała troszkę smaku i z dnia na dzień coraz więcej zaczęło trafiać do buzi :) dzisiaj na 100% posiłku jakieś 15 ląduje w buzi 🙈 czasami do 25% jak jest coś ekstra 😍

    I jedno i drugie. Kawałkami w ogóle nie jest zainteresowana. Wszystko ląduje na ziemi i nawet nie chce spróbować wsadzić do buzi... 🙈

    ♀️ Ona 32
    ♂️ On 31
    ▪︎Początek starań: styczeń 2020
    ▪︎Pierwsza wizyta w klinice niepłodności: kwiecień 2022
    ▪︎Hormony w normie, nasienie słabe, endometrioza
    ▪︎Histeroskopia, laparoskopia, drożność jajowodów (lewy nie drożny): czerwiec 2022
    ▪︎I IVF -> Stymulacja 13.08. -> Punkcja 26.08. -> Transfer 31.08.
    13 dpt 570.27
    15 dpt 1257.55, progesteron 82.15
    20 dpt 7609.83
    23 dpt 14190.17, progesteron 63.99
    29 dpt 6t6d 🖤
    37 dpt 8t 💔
    ▪︎Laparoskopia, łyżeczkowanie: listopad 2022
    ▪︎II IVF -> Stymulacja 12.12. -> Punkcja 24.12. -> Transfer 29.12.
    11 dpt 250.8, progesteron >40
    15 dpt 1419.4, progesteron >40
    27 dpt 32015.1, progesteron >40
    34 dpt 7t3d ❤
    age.png
  • nika647 Autorytet
    Postów: 1795 1023

    Wysłany: 27 marca, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sysia1991 wrote:
    I jedno i drugie. Kawałkami w ogóle nie jest zainteresowana. Wszystko ląduje na ziemi i nawet nie chce spróbować wsadzić do buzi... 🙈
    Daj jej czas. 2 tyg to dopiero początek. Dziecko musi się oswoić z nowymi smakami i umiejętnościami. Do tego to trudny wiek dla dziecka, cały czas jakieś nowe umiejętności, coś tam pewnie ćwiczy, podpory, raczkowanie itd. każde dziecko co innego ale raczej każde jest w jakimś procesie. Do tego ząbki i inne problemy.
    Możesz np spróbować dawać o innej porze. Ale raczej proponowalabym dalej i packi i kawałki i pojedyncze i wymieszane smaki, to co tam uznasz za stosowne. I nie zrażaj się że nie wychodzi. Proponuj nowe smaki i wracaj do tych które już były. Niezależnie czy podeszły czy nie. Ja tak robię. Mój też tak je w kratkę. Za jakiś czas, koło 8-9 miesiąca możesz sprawdzić poziom żelaza gdyby nadal nie szło. Ale na razie to normalne że ida tylko 1-2 lyzeczki

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 marca, 13:19

    age.png
    3 ciąża - chłopiec - Bruno termin 4 września
    17.04 - 293g 💙 19.05 - 672g, 15.06 - 1190g, 29.06 - 1525g, 20.07 - 1928g, 10.08 -2900g, 24.08 - 3200g
    35l Syn - 6l, córka 3.5l
  • Spuromix Autorytet
    Postów: 952 724

    Wysłany: 27 marca, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    🫨😱 idą nam dolne dwójki 😱😱😱 już prawie się wyrżnęły a na górze nic zero 😱 no i miśka nauczyła się robić złą minkę 😍

    age.png
‹‹ 461 462 463 464 465 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ