X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne WRZEŚNNIOWE mamy - Wrzesień 2023
Odpowiedz

WRZEŚNNIOWE mamy - Wrzesień 2023

Oceń ten wątek:
  • zosiasamosia Autorytet
    Postów: 352 360

    Wysłany: 19 stycznia 2023, 06:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fluderka, gratulacje! Super wieści. ile miał kropek?
    Kiedy kolejne wizyty?

    age.png
  • Muszka1 Autorytet
    Postów: 945 668

    Wysłany: 19 stycznia 2023, 07:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, kiedy mówicie o ciąży? Wiadomo mam na myśli tylko rodziców i ew. szef w pracy? Szczerze mówiąc średnio mam ochotę mówić na razie rodzicom bo wiem że narobiliby strasznego zamieszania, ale chyba powinnam powiedzieć już w pracy, szczególnie że gdyby cokolwiek się działo to od razu idę na zwolnienie a praca jest dość wymagająca i psychicznie i zdarzy się czasem że też fizycznie. Co o tym myślicie ?

    age.png
  • Fluderka Debiutantka
    Postów: 11 4

    Wysłany: 19 stycznia 2023, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zosiasamosia wrote:
    Fluderka, gratulacje! Super wieści. ile miał kropek?
    Kiedy kolejne wizyty?
    0,32cm kolejna wizyta 15 luty 😁

    94'
    Staranie o pierwsze 👶 od 2020r.
    Badanie drożności jajowodów 12.2021r✅
    Pierwsza IUI (stymulowana) 09.2022r ❌
    Druga IUI (stymulowana) 10.2022r❌

    Diagnoza: Niepłodność idiopatyczna

    Moje pierwsze ⏸ 04.01.2023 (cykl naturalny)
    Widzałam ❤ 6w0d - 0.32cm 18.01.2023
    CRL 3.10 cm 10w0d - 15.02.2023
  • Spuromix Autorytet
    Postów: 954 727

    Wysłany: 19 stycznia 2023, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aaaaaa tak się cieszę gratulacje słońca :D niech maleńkie serduszka rosną :) jak ja już chcę zobaczyć serducho :D a tu jeszcze całe 2 tygodnie ehhhhh :P

    ja nie będę mówiła oficjalnie nikomu jak się domyśli albo jak gdzieś coś padnie w między czasie to będą wiedzieć a wiadomo że pocztą pantoflową i tak rozniesie się szybcie4j niż wy powiecie....
    w niedzielę z okazji dnia babci dowie się tylko moja mama ze względu na to że się martwi i wie że jesteśmy po niemałych przejściach z ciążą pozamaciczną i 9 letnimi staraniami więc się dowie ale też zaznaczymy że ciąża jest maleńka i żeby zatrzymała to chwilowo dla siebie...

    age.png
  • Fluderka Debiutantka
    Postów: 11 4

    Wysłany: 19 stycznia 2023, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Muszka1 wrote:
    Dziewczyny, kiedy mówicie o ciąży? Wiadomo mam na myśli tylko rodziców i ew. szef w pracy? Szczerze mówiąc średnio mam ochotę mówić na razie rodzicom bo wiem że narobiliby strasznego zamieszania, ale chyba powinnam powiedzieć już w pracy, szczególnie że gdyby cokolwiek się działo to od razu idę na zwolnienie a praca jest dość wymagająca i psychicznie i zdarzy się czasem że też fizycznie. Co o tym myślicie ?

    Też sie nad tym zastanawiam kiedy powiedzieć w pracy. Ja akurat zeczęłam dopiero co pracować w nowej firmie i zalezy mi na tej pracy, ale pierwsza umowe mam na okres probny 3msc. I nie wiem czy maja obowiązek mi ja przedlużyć. Chcialabym byc wpożądku wobec kierownika, ale sie boje ze mogą mi odrazu dać wypowiedzenie.

    94'
    Staranie o pierwsze 👶 od 2020r.
    Badanie drożności jajowodów 12.2021r✅
    Pierwsza IUI (stymulowana) 09.2022r ❌
    Druga IUI (stymulowana) 10.2022r❌

    Diagnoza: Niepłodność idiopatyczna

    Moje pierwsze ⏸ 04.01.2023 (cykl naturalny)
    Widzałam ❤ 6w0d - 0.32cm 18.01.2023
    CRL 3.10 cm 10w0d - 15.02.2023
  • Spuromix Autorytet
    Postów: 954 727

    Wysłany: 19 stycznia 2023, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fluderka wrote:
    Też sie nad tym zastanawiam kiedy powiedzieć w pracy. Ja akurat zeczęłam dopiero co pracować w nowej firmie i zalezy mi na tej pracy, ale pierwsza umowe mam na okres probny 3msc. I nie wiem czy maja obowiązek mi ja przedlużyć. Chcialabym byc wpożądku wobec kierownika, ale sie boje ze mogą mi odrazu dać wypowiedzenie.

    ty w nowej pracy a ja we wtorek mam rozmowę o pracę :P
    ja otworzę wszystkie karty na raz i powiem jak jest, żeby nie zaprzepaścić sobie szansy. A z tego co wiem to umowę do czasu porodu muszą przedłużyć jeżeli jest się w 3 miesiącu ciąży i umowa wygasa ale pewności nie mam więc nie powiem na 100% jak jest

    age.png
  • zosiasamosia Autorytet
    Postów: 352 360

    Wysłany: 19 stycznia 2023, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak. Musi być skończony 12 tydzień przed ukończeniem umowy wtedy z automatu się przedłuża na dnia porodu.

    Ja na razie do 12 tygodnia nikomu nie będę mówić, wie tylko mąż. Za pierwszym razem szybciej powiedziałam rodzicom i babci i źle się to skończyło. Więc lepiej jak dowiedzą się jak już najgorszy czas będzie za nami.

    W pracy też powiem dopiero po 3 miesiącu. O umowę i pracę sie nie martwię, raczej chce się upewnić że jak powiem to będziemy z kropkiem już pewniejsi że nic nie zagraża

    age.png
  • zosiasamosia Autorytet
    Postów: 352 360

    Wysłany: 19 stycznia 2023, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak dziś o której macie dziś wizyty?

    age.png
  • Jeffcia Autorytet
    Postów: 310 287

    Wysłany: 19 stycznia 2023, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też wolę poczekać jak już będzie pewne i będzie wszystko ok, wtedy wezmę zaświadczenie od lekarza do pracy, a mamie powiem ale chyba jak będę po wizycie, czyli w lutym. Maz mi każe już mówić synkowi, ale se pomyślałam że jeszcze zacznie wszędzie mówić że mama ma dzidzie w brzuchu i się wyda hehe najgorsze ze mam studia, dużo stresu, w dodatku praktyki i mam obawy że będę musiała zrobić sobie przerwę i z tym mi smutno.

    Niedoczynność tarczycy od 2014r.
    Pierwsza ciąża-listopad 2018 - puste jajo
    3cs
    16.09.19 - pozytywny test:)
    Maksymilian 👶 28.05.2020
    Pozytywny test II 13.01.2023
    preg.png[/
  • Muszka1 Autorytet
    Postów: 945 668

    Wysłany: 19 stycznia 2023, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się o umowę nie martwię, pracuje tu już 6 lat, mam uop

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 marca 2023, 10:40

    age.png
  • zosiasamosia Autorytet
    Postów: 352 360

    Wysłany: 19 stycznia 2023, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Muszka ciężko coś doradzić bo nikt nie zna tego lepiej niż Ty sama ale z drugiej strony różne sytuacje mogą się wydarzyć. Nawet jeśli nie byłabyś w ciąży to może zdarzyć się że nie dotrzesz do pracy. Musisz to przemyślec i znaleźć najlepsze rozwiązanie.

    Tak swoją drogą dziewczyny dalej do mnie nie dociera, że tam w środku jest centymetr człowieka 🤗

    age.png
  • Spuromix Autorytet
    Postów: 954 727

    Wysłany: 19 stycznia 2023, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a mnie korci wbić na stronę z ciuszkami becikami i wyprawkami i oddać się w szał zakupów :D


    ale spokojnie..... panujemy nad sobą..... jeszcze za wcześnie :P

    age.png
  • LILA_33 Autorytet
    Postów: 806 589

    Wysłany: 19 stycznia 2023, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Muszka1 wrote:
    Dziewczyny, kiedy mówicie o ciąży? Wiadomo mam na myśli tylko rodziców i ew. szef w pracy? Szczerze mówiąc średnio mam ochotę mówić na razie rodzicom bo wiem że narobiliby strasznego zamieszania, ale chyba powinnam powiedzieć już w pracy, szczególnie że gdyby cokolwiek się działo to od razu idę na zwolnienie a praca jest dość wymagająca i psychicznie i zdarzy się czasem że też fizycznie. Co o tym myślicie ?

    My powiedzieliśmy już rodzicom, ciężko byłoby mi ukrywać to wszystko, wiedzą też ze mamy ciężkie czasy że staraniami i o tamtym poronieniu. Chyba za dwa tygodnie powiem w pracy, mój lekarz upiera się że powinnam iść na l4, chciałam tez poczekać do 12 tygodnia ale w sumie ciężko mi funkcjonować z powodu tych mdłości, narazie mam L4 bo jestem chora ale nie wiem jak wytrzymam w pracy jak wrócę, wiec będę musiała im powiedzieć, ale to już pomału będzie 10 tydzień się zaczynał więc chyba będę myśleć o sobie, ciężkie to wszystko. Natomiast rodzinie powiem dopiero później po prenatalnyxh myślę.
    Fluderka wrote:
    Melduje sie po wizycie 😊 6w0d rownież widziałam bijące ❤ 😁

    Cudowne wieści ❤

    age.png

    Od 2020 r. Starania o pierwsze👶
    09/2020 💔

    Maj 2022 - pierwsza IUI ...❌
    Czerwiec 2022 - druga IUI...❌
    09/2022 - histeroskopia - usunięcie polipa

    09/2023 nasze największe szczescie jest już na świecie 💖
  • LILA_33 Autorytet
    Postów: 806 589

    Wysłany: 19 stycznia 2023, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spuromix wrote:
    a mnie korci wbić na stronę z ciuszkami becikami i wyprawkami i oddać się w szał zakupów :D


    ale spokojnie..... panujemy nad sobą..... jeszcze za wcześnie :P

    Też mam taką ochotę, ale wiem że to za wcześnie 🙈

    Zosiasamosia ja tez nadal nie mogę w to uwierzyć 😍

    age.png

    Od 2020 r. Starania o pierwsze👶
    09/2020 💔

    Maj 2022 - pierwsza IUI ...❌
    Czerwiec 2022 - druga IUI...❌
    09/2022 - histeroskopia - usunięcie polipa

    09/2023 nasze największe szczescie jest już na świecie 💖
  • Spuromix Autorytet
    Postów: 954 727

    Wysłany: 19 stycznia 2023, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    już myślałam że tylko ja to taki świr palący się do kompletowania wyprawki XD :P

    teraz to my z mężem musimy kupić jakieś auto które pomieści naszą rodzinkę :P

    age.png
  • Karola1688 Autorytet
    Postów: 254 146

    Wysłany: 19 stycznia 2023, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny ja już po wizycie. Jest zarodek 0,78cm z bijącym serduszkiem ❤️❤️❤️ wszystko jest o.k 6t5d tak jak wychodzi z miesiączki. Jestem w szoku 🥹🥹🥹

    LILA_33, Muszka1, Fluderka, Umka lubią tę wiadomość

    preg.png
  • zosiasamosia Autorytet
    Postów: 352 360

    Wysłany: 19 stycznia 2023, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nawet nie myślę jeszcze o wyprawce. Mam małe mieszkanie w którym nic się nie mieści. Nie wiem czy zdążymy z budową do września ale raczej nie. Kolejna rzecz która mnie przeraża 😱

    age.png
  • Spuromix Autorytet
    Postów: 954 727

    Wysłany: 19 stycznia 2023, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola1688 wrote:
    Hej dziewczyny ja już po wizycie. Jest zarodek 0,78cm z bijącym serduszkiem ❤️❤️❤️ wszystko jest o.k 6t5d tak jak wychodzi z miesiączki. Jestem w szoku 🥹🥹🥹

    cuuuudnie :D rośnijcie zdrowo :)

    age.png
  • Spuromix Autorytet
    Postów: 954 727

    Wysłany: 19 stycznia 2023, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zosiasamosia wrote:
    Ja nawet nie myślę jeszcze o wyprawce. Mam małe mieszkanie w którym nic się nie mieści. Nie wiem czy zdążymy z budową do września ale raczej nie. Kolejna rzecz która mnie przeraża 😱


    zdążycie a nawet jeśli nie to pamiętaj że na początku maleństwo dużo miejsca nie potrzebuje :D problem się zaczyna jak zaczyna podążać i zwiedzać świat :D
    No nam ciąża przesunęła plany z zakupem gospodarstwa bo są teraz ważniejsze wydatki, na szczęście dom mam nie mały i w końcu mogę wykorzystać nieużywane pokoje XD

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 stycznia 2023, 13:07

    age.png
  • LILA_33 Autorytet
    Postów: 806 589

    Wysłany: 19 stycznia 2023, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola1688 wrote:
    Hej dziewczyny ja już po wizycie. Jest zarodek 0,78cm z bijącym serduszkiem ❤️❤️❤️ wszystko jest o.k 6t5d tak jak wychodzi z miesiączki. Jestem w szoku 🥹🥹🥹

    Cudowne wiadomości 🥰

    age.png

    Od 2020 r. Starania o pierwsze👶
    09/2020 💔

    Maj 2022 - pierwsza IUI ...❌
    Czerwiec 2022 - druga IUI...❌
    09/2022 - histeroskopia - usunięcie polipa

    09/2023 nasze największe szczescie jest już na świecie 💖
‹‹ 6 7 8 9 10 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ