X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Era dinozaurów :) dla wtajemniczonych!
Odpowiedz

Era dinozaurów :) dla wtajemniczonych!

Oceń ten wątek:
  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 14 marca 2019, 07:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja, masz prześliczna wnuczkę 😍 Fajnie, że do nas zaglądasz!

    A na bobo to się sika z rana, a nie gdyba po napisaniu posta 😉

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • Anaaa90 Autorytet
    Postów: 1476 1121

    Wysłany: 14 marca 2019, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie :)

    Ostatnio znowu rzadziej zaglądam ale czas mi tak biegnie, że nie mogę złapać zakrętu czasami :P
    Muszę Was nadrobić, na szybkiego zobaczyłam śliczną wnusie Nadzieji <3 oraz seksi spódniczkę Izy :P

    Cheresta tule z powodu bieli :(

    U mnie kolejna owulka, wczoraj podgląd , dzisiaj ovi i zaraz lecę na KRK po mojego M na lotnisko :P
    Zapowiada się intensywnie i relaksacyjnie (w weekend zarezerwowałam hotel w Wiśle ).
    Jak dzieci nie będzie to przynajmniej tyłek pomoczę :)

    Miłego dnia

    reset, Lunaris, Cabrera, Anna Stesia, Kargo31, Aga9090, Achia, Yoselyn82, Kaczorka, frezyjciada, JustynaG, nowa na dzielni lubią tę wiadomość


    2nn33e3kuc9837dy.png
    Aniołek - 7 mcż [*]
    MTHFR 1298A-C - homo, PAI - 1 4G - Homo
    Pozytywna beta 30.11 - 198
    18.12 - mamy <3
  • Lunaris Autorytet
    Postów: 5660 9943

    Wysłany: 14 marca 2019, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Laseczki!

    U nas trochę mniej czasu bo Staszek ząbkuje i daje w kość trochę.

    ANAAA super weekend się zapowiada :) mało że hotelowo to jeszcze owulkowo :D

    IZA ja mam zawsze problemy ze spaniem w szpitalu poza jaśkiem wlasnym polecam stopery do uszu lub słuchawki i dobrą playlistę w komórce/ audiobooka, brałam też mała lampkę bo jak sie trafią stare baby co idą spać o 19 i gaszą wszystkie światła to lipa.

    CIĘŻARÓWKI -w zasadzie Anna Stesia już wszystko napisała ale ja też dodam że czekamy na każdy Wasz wpis a takie nastroje są zupełnie normalne. Pewnie trochę zmieni się Wasze nastawienie jak zobaczycie na USG dziecia machającego rękami, poczujecie jego ruchy i poznacie płeć- wtedy łatwiej zaakceptować ciążę i dziecko robi się jakieś bardziej realne (bo można nadać jakieś imię, wizualizować je). Póki co to jest świadomość ciąży i kupa mało przyjemnych objawów. Oraz strach- towarzyszył nam wszystkim do wizyt połówkowych a potem do kolejnych etapów w których zamiast się cieszyć sprawdzałyśmy przeżywalność dzieci urodzonych w danym tygodniu. Będzie lepiej- mówię Wam :) a potem będzie suuuuuper <3 (oraz mniej super jak nie śpisz w nocy, wyglądasz jak wiedźma a dziecko wrzeszczy w niebogłosy bo bolą go zęby... ale dla mnie to też jest super- bo JEST). Trzymajcie się ciepło i nie chowajcie po kątach ;)

    Anna Stesia, Cabrera, nowa na dzielni, Izape_91 lubią tę wiadomość


    age.png

    [/url]
    age.png
    06.2005 9tc [*] <3
  • Izape_91 Autorytet
    Postów: 5024 11636

    Wysłany: 14 marca 2019, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Wam bardzo za wszystkie rady :) nadzieja cudowna wnusia!!!!!!

    Summer ja zaczęłam brać espumisam na tydzień przed już - tak polecił lekarz i była też mowa o weglu medycznym że mam wziąć przed zabiegiem.

    Reset acard i wszystko inne oprócz euthyrox odstawilam już od @ bo tak kazał :)

    Do szpitala zabiorę książki o szyciu :D


    summer86, nowa na dzielni lubią tę wiadomość

    Starania od 08.2016 r. - 37cs szczęśliwy ♥️

    S3YWp2.png
    Ona: hiperinsulinemia, hiperprolaktynemiia czynnościowa, lekka niedoczynność tarczycy, endometrioza I st., APS, mutacje MTHFR i PAI hetero, genotyp KIR BX - brak kir odp. za implantację, allo mlr 24,5%, 2 cb
    Leki: euthyrox, neoparin, acard, accofil do 8t2d, meta do 14 t 4 d

    On: HDS 21%, DFI 17%, morfologia 0%-2%
  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 14 marca 2019, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślałam sobie w nocy o tym, co tu pisalyscie dziewczyny, że nie do końca utozsamiacie się z ani jednym, ani drugim wątkiem. I przypomniałam sobie, że gdy zaczynalysmy wątek na ekstesterkach to np.nie do końca rozumiałam wagę wpisów Kaczorki. Dopiero po czasie do nich wracałam widząc, jak ważne jest to, co pisała. Ale różnica wieku jej dziecka do mojego (które jeszcze było w brzuchu) była dla mnie jakaś kosmiczna. Teraz sama często podpytuje, co i jak, ale przedtem ta przepaść wydawała mi sie ogromna. I pamiętam, że w zadomowieniu na ekstesterkach bardzo pomogły mi te dziewczyny, które spodziewaly sie bobasow w podobnym czasie - Moniska, Juicy, Ibishka, Jadranka, Pilik, Malka, Summer. Zawsze to ich lęki i obawy jakoś 'wspolgraly' z moimi, w podobnym czasie szykowalysmy wprawki, chodzilysmy na badania itp. Teraz bardzo sie cieszę, ze kilka dinusiow jest w 'swiezych' ciazach - możecie ze sobą rozmawiać, dyskutować, dzielić się obawami, objawami. Wiem, że czasami teksty 'doświadczonych mamuś' mogą być irytujące (wy tu sie zamartwiacie jakimś objawem, a tu stado babeczek pisze z uśmiechem, że to normalne). Ale rozgosccie sie u nas i dajcie pocieszyć Waszym błogosławionym stanem!

    Ps. Jakbyście chciały to poczytajcie kilkanaście pierwszych stron ekstesterek - tam widać najlepiej, że byłyśmy w tym samym miejscu co Wy.

    Achia, summer86, JustynaG, nowa na dzielni, Lunaris lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 marca 2019, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Dziewczyny, a szczególnie AnnaStesia - czytam właśnie pierwsze kilkanaście stron ExTesterek i masz stuprocentową rację: te same strachy, te same obawy i troski. No a że wiem, że zdecydowana większość zakończyła się cudownymi bobasami, to mi już trochę lepiej...idę czytać dalej <3

    Ps. Czytałam wątek na bieżąco od początku jego powstania, ale cudownie tak cofnąć się w czasie i zauważyć.."oo..teraz ja mam dokładnie tak samo" :)

    Achia, Anna Stesia, nowa na dzielni lubią tę wiadomość

  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 14 marca 2019, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tam postuluję, by zaciążone jednak udzielały się na ex testerkach (przypominam, że Dinusie powstały dlatego, że część z nas nie była w stanie psychicznie być na jednym wątku z ciężarnymi, co w pełni rozumiem!), zwłaszcza, że ja tam potrzebuję towarzyszy niedoli na podobnym etapie ciąż. Owszem, mam cudowną Kaczorkę, ale ona jest oblatana w temacie i ja szukam wsparcia podobnych panikar jak ja. Także sio, na ex!

    A tu zamierzam też pozostać, choćby jedną nogą i pilnować tych, co jeszcze nie zaszli - nie ociągać mi się! :*

    Achia, Anna Stesia, JustynaG lubią tę wiadomość

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 14 marca 2019, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowozaciążone koleżanki, dołączam do postulatu o zadawanie wszelkich pytań i dzielenie się wątpliwości i strachami na exach! Mi bardzo pomogły starsze stażem ciężarne i mamy - pewnie bym bez nich wariowała jeszcze bardziej, już nie mówiąc o tym ile kosztownego badziewia bym wciągnęła na listę wyprawkową. Także śmiało :)

    I trzymam kciuki żeby cała reszta też gromadnie zaciążyła na wiosnę!

    Anna Stesia lubi tę wiadomość

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 14 marca 2019, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna Stesia, zrobiłam tak jak Cabrera i zaczęłam czytać (ponownie!) wątek ex testerek od początku. Jak dobrze odnaleźć siebie w Waszych postach... <3

    nowa na dzielni, Anna Stesia lubią tę wiadomość

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • nowa na dzielni Autorytet
    Postów: 3037 3840

    Wysłany: 14 marca 2019, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za te wpisy :* tzn ja się czuje jeszcze trochę złe na ex-ach tylko przez strach, żadne tematy mnie nie irytują ani nie nudzą tylko nie chce się w nich zatapiać bo się jeszcze boje. Pewnie po tych prenatalnych faktycznie będzie lepiej.

    A tutaj pamietam ze mnie trochę szczerze mówiąc irytowało jak ktoś, komu się udało się wiecznie bal zamiast cieszyć bo mi się to wydawało głupie ;). Przecież teraz to już wiadomo ze z górki - tak sobie o innych ciążach myślałam ;).

    W ogóle to powinnismy po prostu wszystkie tutaj razem zajść razem, co więcej wydaje mi się to co raz bardziej realne bo naprawdę się u nas tu ruszyło :)

    Ja jestem na etapie, ze po ostatnim tragicznym samopoczuciu i mocnych objawach zaczyna mi wszystko trochę przechodzić, z tego wszystkiego aż sobie kupiłam detektor (myślałam ze nigdy tego nie zrobię :D. Jutro jak przyjdzie będzie próba nasłuchu ;), dam znać)

    Malgonia, Cabrera, Lunaris lubią tę wiadomość

    2019 początek - strata, 10 tc

    Lato 2019 - druga ciąża, tym razem wszystko ok, synek z nami ❤️❤️


    Obniżone AMH. Męski: Mała ilość, brak szybkiego ruchu postępowego | 2,5 r. starań
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 14 marca 2019, 23:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa czekam na relacje.
    Tylko bez stresu jak sie nie uda, pamietaj ze czasem kekarze na super sprzecie pewnosci nie maja ;)

    Padam kobitki, dobrej nocy.

    P.s. ja bym nie chciala zeby nas ciezarowki opuszczaly :(


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 marca 2019, 06:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja sikałaś?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 marca 2019, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mi się coś wydaje, że ktoś ma urodzinki : Iza wszystkiego co najlepsze Ci życzę, spełnienia wszystkich marzeń (oczywiście głównie tych macierzyńskich, ale też i tych szyciowych) Sto Lat Kochana <3

    Izape_91 lubi tę wiadomość

  • Izape_91 Autorytet
    Postów: 5024 11636

    Wysłany: 15 marca 2019, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Cabrera, to prawda, stara ze mnie dupa :p

    Starania od 08.2016 r. - 37cs szczęśliwy ♥️

    S3YWp2.png
    Ona: hiperinsulinemia, hiperprolaktynemiia czynnościowa, lekka niedoczynność tarczycy, endometrioza I st., APS, mutacje MTHFR i PAI hetero, genotyp KIR BX - brak kir odp. za implantację, allo mlr 24,5%, 2 cb
    Leki: euthyrox, neoparin, acard, accofil do 8t2d, meta do 14 t 4 d

    On: HDS 21%, DFI 17%, morfologia 0%-2%
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 marca 2019, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza,mnie niedaleko już do pięćdziesiątki,więc jaka stara dupa z ciebie? :D .Wszystkiego najlepszego :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 marca 2019, 11:11

    Izape_91 lubi tę wiadomość

  • Jedna_z_Wielu Autorytet
    Postów: 2528 1814

    Wysłany: 15 marca 2019, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry Dinusie :)

    Wciąż ciężko mi się odnaleźć w nowym wyglądzie forum.
    Podczytuję choć się nie udzielam, ponieważ i tak żadnymi radami nie pomogę. :(

    Wspieram Was myślami cały czas i pamiętam o Was.

    Miłego dnia :)

    Haos w głowie nie pozwala uporządkować myśli...
    Moje szczęście gdzieś błądzi, ale wierzę, że w krótce dotrze do celu <3
    Wszystko ma sens, tylko po czasie rozumiemy, że takie chwile robią Nas mocniejszymi.
    79eac3f8ef.png
    Starania o drugie- od: Grudzień 2014r. (5cb.)
    Od końca wakacji 2021 klinika - zalecone badania -> z wyników póki co - wysokie tsh, wysoka prolaktyna, obniżone białko "s", nieprawidłowe: czynnik v(leiden)hetero, mthfr(c677t)hetero, pai-1 hetero 😪➡️Letrox, dostinex, glucophage, acard, od pozytywu heparyna,( cukrzyca ciążowa- insulina)
    Glukoza: Insulina
    na czczo 5,10 mmol/l 7,87uU/ml
    godzina po 8,57 mmol/ 71,5 uU/ml
    dwie godziny po 5,54 mmol/l 33,6 uU/ml
    wallbash.gifdown.gif
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 marca 2019, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza! Najlepszego! Dużo zdrówka, radości, łagodnego przeżycia laparo i spełnienia marzeń! Oby skutkiem laparo był jeszcze w tym roku mały, zdrowy Kropek na USG :*

    Izape_91 lubi tę wiadomość

  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 15 marca 2019, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jedna ale i tak miło Cię widzieć :)

    Iza samych wspaniałych chwil i spełnienia marzeń.

    Jedna_z_Wielu, Izape_91 lubią tę wiadomość


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 15 marca 2019, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza- życzenia Ci już składałam, więc teraz zamiast życzeń powinnaś dostać kopniaka w swój zgrabny tyłek za te głupoty o starej dupie! Ej, ej... tu są też takie jak ja, co to są rocznik Czarnobyla ('86) i teraz w ciąży mają różne głupie rozkminy typu: a co będzie jak inne dzieci w szkole dogadają Pączkowi, że ma starą matkę? Więc mi tu skończ gadać takie głupoty :P

    Malgonia- badałaś proga dzisiaj?

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 marca 2019, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reset ja jestem 87;) mam się martwic?:p

    Malgonia- właśnie!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 marca 2019, 14:43

‹‹ 766 767 768 769 770 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ