X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Era dinozaurów :) dla wtajemniczonych!
Odpowiedz

Era dinozaurów :) dla wtajemniczonych!

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 września 2019, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izape trzymam kciuki! Super ,że takie dobre wrażenia masz po wizycie :) w poniedziałek oglądasz Kropka na USG? A tą betę do kiedy masz sprawdzać? Bo wiadomo,że ona potem zwalnia i tylko USG w zasadzie mówi, czy jest ok. Chodzi mi o to, żeby Cię to nie stresowało, bo wiesz, że kobiety w ciąży nie mogą się denerwować prawda? :)

  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 28 września 2019, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza- 6ty tydzień brzmi już całkiem poważnie :) Pamiętam tamte odliczania... I mimo nerwów i stresów początkowych, ciesz się chwilą <3

    Cabrera- jak noc? :*

    Frez- kciuki za Was, za brak kataru i za Twoje nadludzkie siły!

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • Izape_91 Autorytet
    Postów: 5024 11636

    Wysłany: 28 września 2019, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Achia wrote:
    Izape trzymam kciuki! Super ,że takie dobre wrażenia masz po wizycie :) w poniedziałek oglądasz Kropka na USG? A tą betę do kiedy masz sprawdzać? Bo wiadomo,że ona potem zwalnia i tylko USG w zasadzie mówi, czy jest ok. Chodzi mi o to, żeby Cię to nie stresowało, bo wiesz, że kobiety w ciąży nie mogą się denerwować prawda? :)

    Achia będę na bieżąco konsultować się mailowo z Pasnikiem więc pewnie z raz dwa powtórzę jeszcze betę, bo morfologie mam robić co 4 dni a betę mówił zeby sprawdzić gdzieś tak po ok. dwóch pełnych zastrzykach. No ale mówił że jak USG będzie prawidłowe to odstawie może nawet wcześniej niż zakladal. Wiem wiem że rośnie później wolniej więc mam nadzieję że spokój mnie nie opuści ! Poza tym mam Was to będziecie mnie prostować :)

    Achia, Cabrera, Ochmanka lubią tę wiadomość

    Starania od 08.2016 r. - 37cs szczęśliwy ♥️

    S3YWp2.png
    Ona: hiperinsulinemia, hiperprolaktynemiia czynnościowa, lekka niedoczynność tarczycy, endometrioza I st., APS, mutacje MTHFR i PAI hetero, genotyp KIR BX - brak kir odp. za implantację, allo mlr 24,5%, 2 cb
    Leki: euthyrox, neoparin, acard, accofil do 8t2d, meta do 14 t 4 d

    On: HDS 21%, DFI 17%, morfologia 0%-2%
  • by7mistake Autorytet
    Postów: 694 737

    Wysłany: 28 września 2019, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza, ale się cieszę z takich dobrych wieści! A i dziękuję za ta analizę kirow :)

    Cabrera, ehhh te stopki <3

    Frez, no niech to! Kurcze, jakies fatum nad Wami krąży:|

    starania od IX 2016r.
    endometrioza
    Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 września 2019, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Operacja odwołana... Nie wiadomo kiedy znajdą termin...
    Mikroinfekcja, ale jednak...

    Przepraszam, ale nie odniose się dziś do postów

  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 28 września 2019, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frez mialam nadzieje, ze jednak sie uda:(


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • nowa na dzielni Autorytet
    Postów: 3037 3840

    Wysłany: 29 września 2019, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fuck :(

    2019 początek - strata, 10 tc

    Lato 2019 - druga ciąża, tym razem wszystko ok, synek z nami ❤️❤️


    Obniżone AMH. Męski: Mała ilość, brak szybkiego ruchu postępowego | 2,5 r. starań
  • Izape_91 Autorytet
    Postów: 5024 11636

    Wysłany: 29 września 2019, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frez :( bardzo mi przykro.... Nie ma takich słów które by Cię teraz pocieszyły... Mam nadzieję że coś jednak się uda ustalic, przecież tak nie może być :(

    Starania od 08.2016 r. - 37cs szczęśliwy ♥️

    S3YWp2.png
    Ona: hiperinsulinemia, hiperprolaktynemiia czynnościowa, lekka niedoczynność tarczycy, endometrioza I st., APS, mutacje MTHFR i PAI hetero, genotyp KIR BX - brak kir odp. za implantację, allo mlr 24,5%, 2 cb
    Leki: euthyrox, neoparin, acard, accofil do 8t2d, meta do 14 t 4 d

    On: HDS 21%, DFI 17%, morfologia 0%-2%
  • Lunaris Autorytet
    Postów: 5660 9943

    Wysłany: 1 października 2019, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry dziewczyny!

    Trochę mnie wycięło- urwaliśmy się ze starszym synem do mojego brata do UK na tydzień.

    Przede wszystkim Iza gratulacje pięknie rosnącej bety <3

    Nowa- cudne foteczki, szczególnie stopusi <3 gratulacje synka!

    Frezku :( mam nadzieję że szybko zwalczycie katarzysko i uda się ustalić termin operacji na jakiś bliski termin. Martwię się o Ciebie- jesteś w ciągłym stresie i napięciu, 24h z dziećmi, z obowiązkami, z domem do poprowadzenia. Mam nadzieję że (poza nami) masz tam koło siebie jakieś dobre dusze, które Cię wspierają psychicznie (bo fizycznie to wiem że ciężko o pomoc). Dbaj o siebie Kochana :* witaminki na jesienne chłody a przede wszystkim dużo witaminy M <3 przesyłam ciepłe myśli.

    Idę teraz nadrabiać ex testerki i podejrzeć jak to było u Cabrery z porodem oraz pogratulować Stasia :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 października 2019, 09:13

    nowa na dzielni, Izape_91 lubią tę wiadomość


    age.png

    [/url]
    age.png
    06.2005 9tc [*] <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 października 2019, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Termin operacji wyznaczony na 29 października... 28 mamy stawić się w szpitalu.

    Lunaris mam Was, tutaj w sąsiedztwie nie ma nikogo w podobnym wieku, komu można by było się zwierzyć, podzielić obawami itd... ale radzę sobie, ludzie mają gorsze problemy niż ja :) dziękuję Bogu za to co mam, za wszystkie doświadczenia, widocznie jest w tym wszystkim jakiś głębszy sens, którego jeszcze teraz nie widzę. Może gdyby teraz był zoperowany, wystąpiłoby jakieś poważne powikłania? Kto wie... Dziękuję za to co mam, bo wielu dałoby się pokroić, by mieć choć połowę. Wiadomo, mam czasem spadki formy i jaskinia była by najlepszym wyjściem, ale trzeba otrzepać piórka i zrobić obiad na 12, także no. Brniemy do przodu, raz lepiej, raz gorzej, czasem musimy zrobić dwa kroki w tył, żeby zauważyć co to za znak stał obok, którego wcześniej nie zauważyliśmy.
    A jak się udał wyjazd? Opowiadaj!

    Izuśka bardzo się cieszę, że u Was wszystko jest dobrze! Nie mogę doczekać się wizyty serduszkowej! Bo pęcherzyk CUDOWNY! 😍 Cieszę się na tą Twoją ciążę, jak na swoją. Dbaj o Was i dużo wypoczywaj ❤

    Ochmanka lubi tę wiadomość

  • Cheresta Autorytet
    Postów: 1982 2234

    Wysłany: 1 października 2019, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny chciałabym mieć na to forum tyle czasu co kiedyś 😁
    Gratuluję izape, gęba mi się cieszyła jak widziałam zdjęcia ciemniejacych testów
    Nowa kawałek pięknego dziecia
    Carbera ale to szybko zleciało, cudne stopki <3
    Frez dużo sił ci życzę i mam nadzieję, że w końcu wszystko to co się dzieje wyjdzie na dobre dla Was 😘

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 października 2019, 16:14

    nowa na dzielni, frezyjciada lubią tę wiadomość

    18.10 punkcja
    21.10 transfer
    28.10 beta 19,84
    30.10 beta 48,34
    klz9h371fbawj21n.png
  • nowa na dzielni Autorytet
    Postów: 3037 3840

    Wysłany: 1 października 2019, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frez ja właśnie wierze, ze ta cała przeprawa musi mieć jakiś sens i może naprawdę najlepszy moment na załatwienie tej sprawy przed Wami, oby teraz poszło już bez problemu pomimo opóźnienia

    Ja się znowu mało odzywam bo mam sporo spraw do załatwienia w pracy no i znowu się słabo czuje, kurcze kilka dni mi przeszło ale znowu chyba przez te niże i pogodę mam kręcioła w głowie i ten koszmarny odruch wymiotny. Aj, miałaś racje Małgo ze trochę mnie jeszcze może potrzymać

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 października 2019, 19:52

    Malgonia lubi tę wiadomość

    2019 początek - strata, 10 tc

    Lato 2019 - druga ciąża, tym razem wszystko ok, synek z nami ❤️❤️


    Obniżone AMH. Męski: Mała ilość, brak szybkiego ruchu postępowego | 2,5 r. starań
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 1 października 2019, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa nie chce Cie dobijac, ale u mnie kazdy nawrot mdlosci byl gorszy od poprzedniego ;)
    Ale przeszlo w sumie z dnia na dzien. Jeszcze troche Cie moze potrzymac, ale sytuacje kiedy nie przechodzi do 20 tygodnia sa sporadyczne.


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • Izape_91 Autorytet
    Postów: 5024 11636

    Wysłany: 1 października 2019, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziękuję moje kochane :* jestem szczęśliwa :) kolejna wizyta 14 października
    kropeczki tutaj nie wrzucałam, ale że to wątek dinozaurzyc to wrzucam, napatrzcie się i zarażajcie :) By7 i Cheresta Was się to tyczy :)!

    Nowa współczuję mdłości, ja jestem z tych co chcą się czuć dobrze w ciąży :P Póki co to mi cycki urosły ku uciesze męża i jestem bardziej senna, ale dzisiaj np. jest całkiem nieźle. Zastanawiam się kiedy powiedzieć w pracy i kiedy iść na L4...
    56a4aa589026.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 października 2019, 20:33

    Lunaris, nowa na dzielni, bazylkove, Cheresta, Yoselyn82, Cabrera, Ochmanka, by7mistake, blue00 lubią tę wiadomość

    Starania od 08.2016 r. - 37cs szczęśliwy ♥️

    S3YWp2.png
    Ona: hiperinsulinemia, hiperprolaktynemiia czynnościowa, lekka niedoczynność tarczycy, endometrioza I st., APS, mutacje MTHFR i PAI hetero, genotyp KIR BX - brak kir odp. za implantację, allo mlr 24,5%, 2 cb
    Leki: euthyrox, neoparin, acard, accofil do 8t2d, meta do 14 t 4 d

    On: HDS 21%, DFI 17%, morfologia 0%-2%
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 października 2019, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izape a kiedy chciałabyś iść na L4? Już np od razu 14.10? Zrób jak czujesz :* ja poszłam od razu na L4 i nie żałuję. Zresztą praktycznie cały 1 trymestr przespałam. I tak nikt by ze mnie pożytku nie miał ;)

  • Cheresta Autorytet
    Postów: 1982 2234

    Wysłany: 2 października 2019, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza nawet nie wiesz jak chciałabym się tym kropkiem zarazić 😚
    Jesteśmy na dobrej drodze, bo właśnie jedziemy na rozmowę w sprawie kwalifikacji do programu in vitro dla Mazowsza 🤗 trzymajcie kciuki

    Achia, frezyjciada, Yoselyn82, nowa na dzielni, Izape_91, Cabrera, Malgonia, sliweczka92 lubią tę wiadomość

    18.10 punkcja
    21.10 transfer
    28.10 beta 19,84
    30.10 beta 48,34
    klz9h371fbawj21n.png
  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 2 października 2019, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza- co do L4 to zrób jak Ci podpowiada serce. Ja akurat bardzo się cieszę, że pracowałam długo, bo widzę też, co teraz się ze mną dzieje i ile rzeczy sobie wkręcam od siedzenia w domu (każde kłucie to powód do paniki, od wczoraj za to czytam o skutkach infekcji dla dziecka itp.).
    I mimo, że narzekam, że miałam mało czasu na szykowanie wyprawki i że teraz jestem skazana głównie na internet to nie żałuję, że nie byłam na L4 wcześniej. Już prędzej przy drugim dziecku bym poszła na L4 wcześniej, żeby móc poświęcić mu więcej czasu przed rewolucją w życiu i pojawieniem się rodzeństwa.
    Tu nie ma jednego, słusznego rozwiązania. Wiele zależy od samopoczucia, od warunków pracy, stresu itp. No i faktem jest też to, że ja jednak kocham moją robotę i na myśl, że wrócę na salę sądową w przyszły piątek już czuję podekscytowanie :)

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • Izape_91 Autorytet
    Postów: 5024 11636

    Wysłany: 2 października 2019, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reset, czyli jeśli masz ciążowe L4 i powiedzmy wracasz później do pracy na tydzień, i później znowu L4 ciazowe np. to czy to nie wpływa na wysokość zasiłku macierzyńskiego??? Bo chyba ostatnio o to pytałaś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 października 2019, 12:13

    Starania od 08.2016 r. - 37cs szczęśliwy ♥️

    S3YWp2.png
    Ona: hiperinsulinemia, hiperprolaktynemiia czynnościowa, lekka niedoczynność tarczycy, endometrioza I st., APS, mutacje MTHFR i PAI hetero, genotyp KIR BX - brak kir odp. za implantację, allo mlr 24,5%, 2 cb
    Leki: euthyrox, neoparin, acard, accofil do 8t2d, meta do 14 t 4 d

    On: HDS 21%, DFI 17%, morfologia 0%-2%
  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 2 października 2019, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izape_91 wrote:
    jeśli masz ciążowe L4 i powiedzmy wracasz później do pracy na tydzień, i później znowu L4 ciazowe np. to czy to nie wpływa na wysokość zasiłku macierzyńskiego??? Bo chyba ostatnio o to pytałaś

    Nie wpłynie. Pytałam o co innego, ale generalnie jest tak, że podstawa jest naliczona od nowa dopiero po 3m-cach bez L4. Czyli jak np. miałam L4 z powodu infekcji gardła w kwietniu i wyliczyli mi np. wtedy podstawę do zasiłku 2000 zł, a potem dostałabym premie/ podwyżkę i poszła na L4 w czerwcu to ZUS tych premii/ podwyżek nie widzi i dalej liczy od 2000 zł. Za to, gdybym poszła na L4 w sierpniu (a od kwietnia do sierpnia jest ponad 3 m-ce) to ZUS na nowo liczy średnią z 12 m-cy wstecz.

    Ja pytałam bardziej o konsekwencje dla pracodawcy jak przerwę, ale to będzie tak, że pracodawca zapłaci mi za te kilka dni pracy, a jeśli znów wrócę na L4 to wtedy na nowo przejmie mnie ZUS (bo już mi minęło 33 dni w roku chorobowego). Jednocześnie, nawet jakbym teraz dostała premię milion to mi to zasiłku nie zmieni, bo nie ma przerwy 3 m-ce.

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • Cheresta Autorytet
    Postów: 1982 2234

    Wysłany: 2 października 2019, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamy dofinansowanie 😁
    Już wczoraj mialam pierwszy zastrzyk menopur, w niedzielę włączamy orgalutran i we wtorek monit 😊

    Cabrera, Aga9090, DzulkaJ, Achia, reset, nowa na dzielni, Yoselyn82, Izape_91, bazylkove, Kaczorka, frezyjciada, JustynaG, Malgonia, Ochmanka, Mama_Werki, by7mistake, Lunaris, sliweczka92, golonat lubią tę wiadomość

    18.10 punkcja
    21.10 transfer
    28.10 beta 19,84
    30.10 beta 48,34
    klz9h371fbawj21n.png
‹‹ 887 888 889 890 891 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ