X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Ex-testerki. Cudzie trwaj
Odpowiedz

Ex-testerki. Cudzie trwaj

Oceń ten wątek:
  • Fozzie Bear Autorytet
    Postów: 1314 3910

    Wysłany: 21 marca 2019, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga9090 wrote:
    Patrycja ja bym skonsultowała aby nie było tak jak z Borysem. Żółte gile to bakteryjne, a nie wirusowe.
    A robisz inhalacje?
    Wg najnowszej wiedzy wcale nie jest prawdą co do ogólnie przyjętej zasady żółte/zielone gile, że to bakterie

    pilik lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 marca 2019, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patrycja20 wrote:
    No właśnie inhalacje z niego robię ..
    Lepiej tym przeplukac, bo efekt jest od razu..

  • Patrycja20 Autorytet
    Postów: 2236 3755

    Wysłany: 21 marca 2019, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Osciagne jej jeszcze za jakiś czas i jak dalej będzie żółty to wezwę lekarza na wizytę domowa ...

    Olivierek 27.01.2015🥰❤
    201901205364.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 marca 2019, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fozzie Bear wrote:
    Wg najnowszej wiedzy wcale nie jest prawdą co do ogólnie przyjętej zasady żółte/zielone gile, że to bakterie
    To widocznie moja pediatra niedouczona

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 marca 2019, 08:37

  • Patrycja20 Autorytet
    Postów: 2236 3755

    Wysłany: 21 marca 2019, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiecie co bo olivier z 3 dni temu tez miał taki żółty ... ale przeszło mu już ...

    Olivierek 27.01.2015🥰❤
    201901205364.png
  • JustynaG Autorytet
    Postów: 4142 6356

    Wysłany: 21 marca 2019, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    Wczoraj mało mnie tu było ale źle się czułam cały dzień. Ania miała 2 krótkie drzemki, w tym jedna na spacerze. Padłam o 19. Na szczęście dziś już żołądek nie boli więc jest lepiej.

    Rucola, u nas rozszerzanie diety jest podobne, choć pewnie Aneczka zjada mniejsze porcje. Na początku kaszki robiłam jej po 30-40ml i nie zjadała wszystkiego.
    Wiadomo, że jeśli dziecko ma jakieś tam zapotrzebowanie kaloryczne i dostanie X kalorii w stałych posiłkach to będzie potrzebować mniej mleka.
    A z czasem mleka będzie coraz mniej i wtedy np. taki dwulatek pije tylko na kolację i/lub śniadanie. A w ciągu dnia stałe posiłki.

    Veritaserum, jeśli mowa o zasiłku to jestem takiego samego zdania jak Luna.
    Znajoma pracowała w firmę X dłuższy czas, firma się przekształciła w inną spółkę, zmienił się właściciel oraz umowy. Podpisała nową umowę o pracę na takich samych warunkach ale akurat w ciągu tych 2 m-cy (zanim poszła na L4 ciążowe) wyrobiła jakieś super premie i dostawała kasę na podstawie tych 2 pensji.

    Tak na dobrą sprawę, to dobrze, że miałaś ciągłość... bo z tego co wiem, to gdy nie ma ciągłości przy przejściu z jednej do drugiej firmy to aby uzyskać prawo do zasiłku trzeba przepracować 30 dni.

    43kt3e5ee2053a1j.png

    43ktio4p46502aio.png
    https://ekstesterki.wixsite.com/dziecko
  • Fozzie Bear Autorytet
    Postów: 1314 3910

    Wysłany: 21 marca 2019, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga9090 wrote:
    To widocznie moja pediatra niedouczona
    https://www.sosrodzice.pl/katar-bakteryjny-u-dziecka-konieczny-antybiotyk-mit-ktory-ciagle-wierza-rodzice/

  • Minnie89 Autorytet
    Postów: 791 1680

    Wysłany: 21 marca 2019, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry w pierwszy dzień wiosny! Od wczoraj Was gonię i ciągle jestem dzień do tyłu...

    Anna Stesia - to ja rodziłam w Siemiradzkim, więc przyłącze się do kampanii "Uratuj Reset przed złymi doradcami laktacyjnymi" ;)
    Nie żebym wszystko inne polecała w tym szpitalu, mam taką traumę po porodzie nadal, że ani myślę rodzić jeszcze raz :(

    Nadzieja - ja mam okłady żelowe w zamrażarce i czasem stosuje jak mam zastój. Dają radę i łagodzą to napięcie w cycu.
    A Mikołaj jest przeslodki <3

    Widzę że większość z Was pisze o karmieniu co godzinę. To na dobę wychodzi całkiem sporo. A moja pediatra krzywo patrzyła jak powiedziałam, że karmie 8, max 10 razy... I że "nie każdy płacz to głód, a dziecko powinno jeszcze co 3-4h". Chyba już do niej nie wrócimy :p

    Jeżowa - piąteczka za walkę o KP! Ja mam ciary na samą myśl o początkach. Ale różnica jest taka, że ja piersi mam ciągle przepełnione, w jednej mam 120ml (sprawdzałam!) więc muszę karmic na zmianę bo inaczej Miluś nie da rady tyle zjeść. I tak już mniej ulewa, bo jeszcze 2 tygodnie temu chlustał po każdym karmieniu...

    Lusesita - przykro mi że taki spadek formy u Ciebie :( mam nadzieję że się poprawi niedługo ;*

    Wracam do mojego szczęścia. Ostatnio jest taki aktywny, taki ciekawy świata że spędzam z nim więcej czasu na zabawie i brakuje mi czasem czasu żeby napisać. Ale jestem z Wami cały czas ;*

    Anna Stesia, Nadzieja22, Rucola lubią tę wiadomość

    dqprhdge2q9dik3m.png
  • Patrycja20 Autorytet
    Postów: 2236 3755

    Wysłany: 21 marca 2019, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz odciagam i już nie ma śladu po tym żółtym ... kuzwa nie wiem co robić u nas pediatrzy najchętniej wepchaliby antybiotyk wszystko tak tu leczą :/

    Olivierek 27.01.2015🥰❤
    201901205364.png
  • JustynaG Autorytet
    Postów: 4142 6356

    Wysłany: 21 marca 2019, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnnaStesia, zgadzam się z dziewczynami! Kobieto, Ty nie jesteś cyborgiem. Potrzebujesz snu. Szczególnie przy tak wymagającym dziecku.

    Jeżowa, tak sobie pomyślałam, że mogłabyś zapisywać swoje złote rady odnośnie kp i potem w chwilach wątpliwości czytać sobie to, co radziłaś innym :)

    Anna Stesia, summer86, Jeżowa lubią tę wiadomość

    43kt3e5ee2053a1j.png

    43ktio4p46502aio.png
    https://ekstesterki.wixsite.com/dziecko
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 marca 2019, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patrycja20 wrote:
    Teraz odciagam i już nie ma śladu po tym żółtym ... kuzwa nie wiem co robić u nas pediatrzy najchętniej wepchaliby antybiotyk wszystko tak tu leczą :/
    Antybiotyk to juz ostatecznośc moim zdaniem. Ja bym umówiła się z pediatra aby osłuchał czy oskrzela i płuca nadal są czyste

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 marca 2019, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna wiem. Miałam szczęście. Bo generalnie zmieniłam pracę zrezygnowana że nam nie wychodzi , zaszłam w ciąże a 4 dni przed incydentem z krwiakiem podpisałam umowę ...
    O dziwo... Nadal mnie tam chcą :) ale na rozmowie powiedziałam szczerze że staram się o dziecko ale nie wychodzi.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 marca 2019, 09:22

  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 21 marca 2019, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, dziękuję Wam! Wiem, ze okropnie nadwyrezylam organizm, ale taka praca. Skoro znaczna część muszę wykonywać w domu, to muszę to robić kosztem snu, bo przecież nie kosztem dziecka. Zwłaszcza że u nas noce coraz bardziej hardokorowe, z 40-minutowym noszenie i uspokajaniem po każdym karmieniu. Na pracę naprawdę nie zostaje wiele czasu ani sił.

    A co do antybiotyku to ja od wczoraj jestem wstrząśnięta, bo na jednej grupie, na której jestem, pewien chłopczyk wylądował w szpitalu z powodu źle dobrego antybiotyku i walczy teraz o życie. Jest tydzień młodszy od mojego synka i jestem przerażona, jeden błąd lekarza może kosztować życie tego malca.

  • JustynaG Autorytet
    Postów: 4142 6356

    Wysłany: 21 marca 2019, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/44ffd415b29e.jpg


    Przyznać się teraz! Która piła piwo 0% :P

    Aga9090, Achia, Bajkaaa, staraczka1111, Karma88, ibishka, Lusesita, Anna Stesia, pilik, JuicyB, Nadzieja22, Rucola, Morusek, Bunia86 lubią tę wiadomość

    43kt3e5ee2053a1j.png

    43ktio4p46502aio.png
    https://ekstesterki.wixsite.com/dziecko
  • Patrycja20 Autorytet
    Postów: 2236 3755

    Wysłany: 21 marca 2019, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok umówiłam nas na 14

    Aga9090 lubi tę wiadomość

    Olivierek 27.01.2015🥰❤
    201901205364.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 marca 2019, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JustynaG wrote:
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/44ffd415b29e.jpg


    Przyznać się teraz! Która piła piwo 0% :P

    Nooooo to wiele tłumaczy :D
    Ps. Swoją drogą Lech wypuścił nowe smaki piwa 0%, ale jeszcze nie próbowałam :p

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 marca 2019, 09:41

    Rucola lubi tę wiadomość

  • Jeżowa Autorytet
    Postów: 3181 8800

    Wysłany: 21 marca 2019, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna HAHAHAH!!! No to ja już rozumiem, czemu Agatka tak macha rękami i nogami :D co do zapisywania swoich własnych rad to chyba dobry pomysł... Przysięgam, że jestem największą hipokrytką w tym temacie. Sama drżę o laktację po powrocie do pracy, ale Rucolę uspokajam :D

    Achia jak tam migrena? Muszę obczaić jakie nowe smaki piwka są :D

    JustynaG, summer86, Achia, Rucola lubią tę wiadomość

    córeczka 2018 <3
    synek 2020 <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 marca 2019, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry,

    do kataru i gili się nie odniosę, bo znam się tylko na swoich ;)

    Nadzieja, zakochałam się w Twoim Synku - on wygląda jak Aniołek <3

    A ja się tylko chciałam pochwalić, że pierwszy raz skorzystałam z pierwszeństwa będąc w ciąży. Musiałam zrobić comiesięczną morfologię i mocz. W poczekalni było z 15 osób, co druga zasmarkana. I tak sobie pomyślałam: cholera, Reset ma rację, przecież tu jest tyle potencjalnych zagrożeń/bakterii/zarazków.
    Więc zapytałam, kto jest pierwszy w kolejce i poinformowałam grzecznie tą osobę, że jestem w ciąży i chciałabym skorzystać z pierwszeństwa. Na szczęście żaden nieprzyjemny komentarz nie padł, tylko wzrok ludzi był zdziwiony ;)

    Aaaa, i jeszcze dopisałam się na usg prenatalne do polecanego specjalisty na 01.04.2019 (mojego zaprzyjaźnionego gina, u którego prowadzimy ciąże, nie ma na liście Ginów z Certyfikatem). Tym sposobem będę miała dwa dokładne usg (tydzień po tygodniu):)

    Achia, Bajkaaa, Aga9090, staraczka1111, summer86, JustynaG, Jeżowa, Karma88, Luna1993, KateKum, ibishka, Lusesita, Siwulec, Anna Stesia, Nadzieja22, Rucola, Lena21, Lunaris, Morusek, Bunia86 lubią tę wiadomość

  • Patrycja20 Autorytet
    Postów: 2236 3755

    Wysłany: 21 marca 2019, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dawno nas tu nie było wiec wstawiam : ja i moje dziecioki :D https://naforum.zapodaj.net/thumbs/cc93658948a9.jpg

    Dziewczyny i polecam Wam książeczkę dla dzieci KIEDYŚ.. ja się spłakałam jak ja czytałam ..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 marca 2019, 09:56

    Achia, Aga9090, summer86, Jeżowa, Cabrera, sliweczka92, JustynaG, Karma88, Luna1993, frezyjciada, moniśka..., ibishka, blue00, Bajkaaa, Lusesita, Siwulec, Yoselyn82, Anna Stesia, pilik, Madzik34, Nadzieja22, Rucola, Lena21, KateKum, Izape_91, -Mamunia-, Lunaris, Morusek, Bunia86 lubią tę wiadomość

    Olivierek 27.01.2015🥰❤
    201901205364.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 marca 2019, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżowa- dziś na szczęście żadna migrena mnie nie atakuje :)))

    Cabrera- super! gratuluję odwagi-ja sama jej nie miałam, zwłaszcza na początku. a 1.04 .19 to super data- to będzie moja 2 rocznica ślubu :D

    Cabrera lubi tę wiadomość

‹‹ 3122 3123 3124 3125 3126 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ