X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Ex-testerki. Cudzie trwaj
Odpowiedz

Ex-testerki. Cudzie trwaj

Oceń ten wątek:
  • mi88 Autorytet
    Postów: 1826 2128

    Wysłany: 25 kwietnia 2019, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    summer86 wrote:
    Mi, a moim zdaniem obciażnik ma sens, bo u nas Ania nadal często przechyla kubek do góry i przy sztywnej rurce w ten sposób by się nie napiła gdy bidon jest niepełny. Większe dzieci już chyba tak nie kombinują przy piciu.
    A racja, nie pomyślałam o tym :) Moja do tego nie doszła :D

    Ale i tak wydaje mi się, że największe znaczenie ma tu jednak kwestia bezpieczeństwa dzięki miękkiej rurce. Pewnie dlatego te ze zwykłą są od skończonego roczku :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 kwietnia 2019, 20:47

    qb3c2n0a4q2qbkcb.png
    Dziewczynka <3 Dwie kreski 23.11.17 (19.08 cb)
    MTHFR 1298A-C homo, PAI-1 4G homo
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 25 kwietnia 2019, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tum-tuma kupiłam stacjonarnie w smyku :) Nie wiem czy w każdym jest, ale u nas były i są.
    Karma co do smoczka w inhalatorze to Dziewczyny tu krytykowały jego użyteczność, ja jednak jestem pozytywnie nastawiona w przypadku inhalacji z soli fizjologicznej. U nas sprawdza się włączenie tv, tzn sprawdzało się, bo dawno nie korzystaliśmy....
    Ja dziś melduję przetestowanie britaxa. Widze już podstawowe zalety i wady. Wada jest w zasadzie jedna, siedzisko złożone max i tak jest dośc leżące. Możecie polecić jakieś takieś poduszki, które by poprawiły pozycję dziecka? Zalety to : niesamowita lekkość prowadzenia, po prostu kosmos w porównaniu z espiro, świetna amortyzacja, naprawdę świetna. Według opinii ciężko się podbija, według mnie bardzo lekko... Wadą jest to, ze nie ma możliwości zmiany kierunku siedziska, chodzi mi o wiatr, bo Lewko woli jeździć przodem do świata. Buda jest bardzo obszerna- ogromny plus. No i przy okazji w sumie na 2 spacerach zrobiłam ponad 10 km :)

    summer86 lubi tę wiadomość

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 25 kwietnia 2019, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola, prosiłaś o zdjęcie rano, więc teraz- w wieczornym outficie- wrzucam siebie z Pączkiem ❤

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/50e7d4dd4b08.jpg

    Kaczorka, Rucola, frezyjciada, mi88, Fozzie Bear, Ania1003, Achia, Cabrera, Jeżowa, sliweczka92, Anna Stesia, summer86, pilik, Karletka, Minnie89, KateHawke, JustynaG, Patrycja20, emi2016, Lusesita, Bunia86, Nadzieja22 lubią tę wiadomość

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 25 kwietnia 2019, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reset kawał Paczka nosisz pod <3

    reset lubi tę wiadomość

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 kwietnia 2019, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojej Reset!😍 Aż mi się oczy spociły.... Brzuś💙
    Nie wiem co się ze mną dzieje ostatnio, strasznie się emocjonalna zrobiłam....

    reset lubi tę wiadomość

  • Fozzie Bear Autorytet
    Postów: 1314 3910

    Wysłany: 25 kwietnia 2019, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pilik co do inhalacji jeszcze - nie pamiętam kiedy to się zaczęło, ale na oko około 1rż - ja nakładem ustnik (nie maseczkę) i.... Śpiewamy do niej 😅 sąsiedzi nie są zadowoleni, ale Stachu do dzisiaj uwielbia się inhalowac w ten sposób!

    mi88, pilik lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 kwietnia 2019, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ta miękka słomka, która nie wybije oka mnie bardzo przekonuje 😅 zobaczę jeszcze w innym smyku, jak nie będzie to zamówię przez internet, znalazłam tego sprzedawcę o którym pisałaś Summer ;* dziękuję!
    Ten mój smyk trochę biedny na to wychodzi 😅

    Dziś Zuza pierwszy raz ogarnęła że kawałek jedzenia się gryzie i połyka. Wcześniej tylko papki jadła a kawałki memłała i pluła. Może to dobry początek do blw 😊

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 kwietnia 2019, 21:38

    summer86, pilik, JustynaG lubią tę wiadomość

  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 25 kwietnia 2019, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi88, sroczkę w tej wersji też znam :) A mój mąż nuci młodej na dobranoc motyw z Misia Uszatka, z tym że u niego jest "dzieci.lubią.misie.misie. jedzą.dzieci"
    No cóż, chyba chodzi mu o edukację w zakresie przyrody i bezpieczeństwa...

    Pilik, mojej koleżanki dziecko ma tak samo i ona mówi że to alergia. A ma to dziecko już 4ty rok, więc chyba wie co kaman. Ale wiadomo - różne rzeczy mogą dawać takie same objawy :/

    Reset, 5 cm pączka robi wrażenie, ale szyjka 7 cm rozwala system! Gratulejszyn!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 kwietnia 2019, 22:10

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • Jeżowa Autorytet
    Postów: 3181 8800

    Wysłany: 25 kwietnia 2019, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Także dołączam do pochwał Tum Tuma 😀 świetny jest, Agata od razu nauczyła się z niego pić.

    Luna gratuluję Zuzi postępów z gryzieniem kawałków! Agata wciąż próbuje to ogarniać, ale ona zamiast wypluwać to połyka w całości 😂 bardzo się cieszę, że podoba Ci się w kancelarii! Ja próbuję się zebrać na uczelnię... Bezskutecznie. Powodzenia na kontroli.

    Mi88 także znam tę wersję sroczki, mama mi tak zawsze mówiła i sens urwania główki zrozumiałam chyba gdzieś dopiero w gimnazjum, jako dziecko kompletnie mnie to nie ruszało 😀

    Reset śliczny mini brzuszek! Szyjka długaśna, może to jakiś rekord Guinessa?

    Wczoraj zaczęłam dietę. Skończyłam również wczoraj, gdzieś w okolicach godz. 14. No tak to ja nie schudnę🙈

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 kwietnia 2019, 22:15

    Luna1993 lubi tę wiadomość

    córeczka 2018 <3
    synek 2020 <3
  • pilik Autorytet
    Postów: 4182 7486

    Wysłany: 26 kwietnia 2019, 00:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny!
    Jutro wjeżdżają inhalacje na drzemkach. Zobaczymy jak nam pójdzie.
    Luna powiedz - ten inhalator można przechylać spokojnie?
    A jeszcze co do tum tuma to Ninka tez nie raz przechyla i pije tak, ze obciążnik się przydaje ;)

    Jezowa <3 chciałam jednego mema znaleźć i Ci posłać, no ale jak go szukałam to przepadłam i masz cztery!
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/5819c1fabc7b.jpg

    Frez mam nadzieje, że chłopaki nie załapią ospy albo załapią szybko...! Oby badanie mogło się odbyć w terminie.

    Nika jak nie będzie jutro lepiej (ani gorzej) to w sobotę będę się starała właśnie załatwić konsultacje ze znajomym alergologiem/pulmonologiem/pediatrą, żeby spojrzał i podpowiedział. Może na próbę damy na noc zyrtec. Nie zaszkodzi, a jak alergia to da pospać...

    Reset pięknie wyglądasz z Pączkiem!

    A tu dla wszystkich mam i przyszłych mam <3
    https://www.facebook.com/255548735082726/posts/359523124685286?sfns=1

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 kwietnia 2019, 00:34

    Rucola, JustynaG, Lusesita, Jeżowa, Nadzieja22 lubią tę wiadomość

    ds022el.png

    u4uGp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 kwietnia 2019, 07:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pilik Tosia nim tak manewruje, że lepiej nie pytaj 😂 robimy na śpiocha, ważne żeby płyn się nie wylał, ale tam jest uszczelka, która przed tym zabezpiecza. Tak jak mój lekarz uważam, że lepiej na leżąco niż wcale. I o możliwości inhalowania na śpiocha powiedziało mi dwóch niezależnych

    Czytam teraz, że pan tabletka np pisze tak samo, lepiej na śpiocha niż wcale albo z wielkim krzykiem, który i tak nie pozwoli na poprawną inhalację

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 kwietnia 2019, 07:53

    sliweczka92, mi88, pilik lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 kwietnia 2019, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Lunie ja też kupiłam ostatnio siateczkowy inhalator. Nie było u nas innej opcji inhalacji jak przez sen i to w czasie jazdy autem. Sprawdził się. Jest mega cichy. I super kompaktowy. Więc również polecam PROMesh.

    Czy któraś zbijała kiedykolwiek TSH z wyniku 24? Chodzi mi jak długo spada wynik przy braniu leków.

    Wczoraj przyszły naklejki i już są na ścianie. Super się kleiły. Ale wybrałam inne niż Yoko. Jeszcze brakuje trochę rzeczy ale już jest w końcu przytulniej.
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/07955a00bcb6.jpg

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/f9a0c7317302.jpg

    Rucola, StaraczkaNika, Achia, JustynaG, KateHawke, Jeżowa, emi2016, sliweczka92 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 kwietnia 2019, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania super wyglądają!!!:))

    TSH zbijałam, ale nie z takiego poziomu, więc nie pomogę..

  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 26 kwietnia 2019, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry Dziewczyny!!!!
    Ania śliczny pokoik!!!
    My niestety mamy ten zwykły inhalator, ale jeśli będziemy często potrzebować (oby nie) to oczywiście rozważę zakup tego kompaktowego.
    Pilik moja dieta dokładnie tak wygląda od świat hahahahaha I choć mało mi zostało do wagi sprzed ciąży to ciało juz niestety nie to samo ;/ jak nic sport jest potrzebny, ale wiosna w rozkwicie, będzie coraz wiecej ruchu :)
    Wczoraj byliśmy z Lewkiem w kolejnym prywatnym żłobku na rozeznaniu i chyba coraz bardziej odczuwam to, ze powrót do pracy sie zbliża.... na państwowe nie mamy szans, ale podania oczywiście złozylismy. No nic, jakoś to będzie :)

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 26 kwietnia 2019, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, pieluszka do kąpieli!!! ktoś coś moze polecić? I ogólnie co dla dziecka trzeba zabrać na wakacje? Lena chyba teraz jest na wakacjach, więc moze pomoże jak wróci ;)

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Fozzie Bear Autorytet
    Postów: 1314 3910

    Wysłany: 26 kwietnia 2019, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola wrote:
    I ogólnie co dla dziecka trzeba zabrać na wakacje?
    Trzeba zabrać przyczepke!... Jak masz przyczepke to masz pewność pewność, ze się pomieścisz :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 kwietnia 2019, 10:49

    Rucola, summer86, JustynaG, Lusesita, Bunia86, pilik, Achia, Jeżowa, sliweczka92, Nadzieja22 lubią tę wiadomość

  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 26 kwietnia 2019, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fozzie Bear wrote:
    Trzeba zabrać przyczepke!... Jak masz przyczepke to masz pewność pewność, ze się pomieścisz :D
    hehehehe z przyczepką do samolotu moze być ciężko ;) ale już pogodziłam się z faktem że dla siebie pakuję absolutne minimum a nie jak kiedys "a moze to założę, wezmę na wszelki wypadek" :P

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • malka Autorytet
    Postów: 2366 4686

    Wysłany: 26 kwietnia 2019, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola wrote:
    Dziewczyny, pieluszka do kąpieli!!! ktoś coś moze polecić? I ogólnie co dla dziecka trzeba zabrać na wakacje? Lena chyba teraz jest na wakacjach, więc moze pomoże jak wróci ;)

    Rucola ja zamówiłam wilorazową pieluchę na basen dla Feli na Ali i jest ok :) a jak chcesz jednorazówki to pampers splashers są chyba w każdym markecie. Ale przecież chodzisz z Lewkiem na basen więc wiesz :)

    A poza tym to na wyjazd: pieluchy, mokre chusteczki, czapka z daszkiem, krem z filtrem, coś na gorączkę/przeciwbólowe, termometr, aspirator do nosa, standardowe kosmetyki i witaminy, zabawki, przekąski, paszport lub dowód jeśli jest wyjazd za granicę.

    5b09trd8ji0unw2g.png

    34bwflw153i9m8vo.png
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 26 kwietnia 2019, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malka z Ali pewnie mi juz nie dojdzie ale widzę fajne z firmy Close. Biorę pod uwagę jednorazowe ale wtedy też chcę na nie kupić kąpielówki :)

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 26 kwietnia 2019, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola- nawet jak jedziecie w obrębie UE to jadąc z małym dzieckiem rozważyłabym dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne. My jeżdżąc gdzieś dalej z Młodą, bierzemy nie tylko EKUZ (właśnie, EKUZ też koniecznie), ale i ubezpieczenie. Rok temu korzystaliśmy i mimo, że Młoda już nie taka młoda to jednak choroba za granicą to spory stres. A za naszą trójkę za tydzień zapłaciłam rok temu 108 zł i to poza UE, co podwyższało koszty!
    A od przyszłego roku bym jeszcze rozważyła zakup OC prywatnego na cały rok ;) Bo Lewko może mieć różne pomysły :P

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
‹‹ 3225 3226 3227 3228 3229 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ