X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Ex-testerki. Cudzie trwaj
Odpowiedz

Ex-testerki. Cudzie trwaj

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 czerwca 2019, 08:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pilik sto lat dla Ninki ❤️

    pilik lubi tę wiadomość

  • Lunaris Autorytet
    Postów: 5660 9943

    Wysłany: 30 czerwca 2019, 08:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ninko, Ninko żyj sto lat! Spełnienia wszystkich marzeń które pojawią się w Twojej ślicznej główce <3 a także dużo zdrowia dla Twojej Mamusi <3

    pilik lubi tę wiadomość


    age.png

    [/url]
    age.png
    06.2005 9tc [*] <3
  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 30 czerwca 2019, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry!

    Przede wszystkim Pilik- sto lat dla Ninki! Niech rośnie zdrowa i szczęśliwa, niech świat codziennie ją zaskakuje czymś nowym, niech otaczają ją sami życzliwi jej ludzie! :*

    A ja się witam w tą słoneczną niedzielę w rozpoczynającym się właśnie 22 tygodniu! Ależ mi to zaczyna lecieć... Z jednej strony chodzę po sklepach (wczoraj z mamą pięć godzin - nawet komórka pokazała mi rekord kroków ;)) w poszukiwaniu wyprawki, z drugiej - nie dociera do mnie, że już 4 miesiące pojawi się tu mały Człowiek, całkowicie zależny od nas, za którego życie, los, wychowanie i charakter będziemy odpowiedzialni tylko my.

    Jest też szansa, że w tym tygodniu będzie mnie tu więcej i to w lepszym humorze - za chwilę idę do kancelarii i chyba uda mi się rzutem na taśmę naprawić mój problem zawodowy (dzięki komu trzeba za męża - informatyka), a we wtorek liczę na same dobre wieści na drugim połówkowym. Wtedy w pełni odetchnę :)

    P.S. Mój M. mnie wczoraj pozytywnie zaskoczył, bo od lat nie wychodził z inicjatywą randek itp., a tu nagle wczoraj: "a może jutro gdzieś byśmy sobie wyszli we dwoje?". Więc idę odrobić się z pracą, rzeczy domowe najwyżej oleję i pomyślę, gdzie tu wybyć w 33 stopniach :P

    pilik, sliweczka92, staraczka1111 lubią tę wiadomość

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • Jeżowa Autorytet
    Postów: 3181 8800

    Wysłany: 30 czerwca 2019, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sto lat dla Ninki! <3 rośnij zdrowo Kochanie <3 Pilik dla Ciebie również życzenia - to już rok, jak jesteś mamą! I odwalasz kawał świetnej roboty. Mam nadzieję, że wczorajsza imprezka się udała bez zarzutu!

    córeczka 2018 <3
    synek 2020 <3
  • Kaczorka Autorytet
    Postów: 6598 9558

    Wysłany: 30 czerwca 2019, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ninka - żyj sto lat w zdrowiu <3 samych szczęśliwości życzę :*

    Alicja <3
    eec7d99fbc.png
    Oleńka <3
    dbdedccc68.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 czerwca 2019, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I my dołączamy się do życzeń dla Ninki - wszystkiego najlepszego dla córeczki i dla SuperMamy ❤️

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 czerwca 2019, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny kiedy Wasze dzieci przeszły na 1 drzemkę ?

    U nas jest na to zdecydowanie za wcześnie wiem o tym tylko zastanawiam sie czy mogłabym coś ze snem Ani zmienić.
    Chodzi spać najczęściej o 20 budzi się o 6 , oczywiście w nocy średnio 4-5 pobudek. Czytam te wszystkie poradniki i szlag mnie trafia bo wg nich to powinna już całą noc przesypiac hehe. Problem jest ten że ona wstaje o tej 6 ale nie jest pogodna. Jest rozdrażniona i ja widzę że ona potrzebuje dospac ale nie mam szans jej uśpić. Nic nie pomaga. Idzie na drzemke zazwyczaj ok 9 i dopiero po tej drzemce jest zadowolona.

    Kolejna drzemka zazwyczaj jest po 3,5-4h aktywności. Śpi roznie czasami 40 min a czasami 1,5h i to.jest najgorsze bo później ma problem żeby dotrzymać do wieczora a nie chce jej kłaść o 17 na spanie a też nie chce jej przemęczać.

    Zastanawiam się czy mogę coś poprawić, czy robię coś źle czy jest to na tym etapie po prostu naturalne.

    Ostatnimi czasy pogorszyl nam się w ogóle sen nocny a raczej Ania znowu obraziła się na łóżeczko. Nie było z tym żadnych problemów a teraz znowu etap że śpi że mna bo w łóżeczku się wybudza co 30 min.

    Oczywiście martwię się też o to w kontekście żłobka bo wg planu spanie jest o 12-14 co nijak pasuje do planu Ani ;p

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 czerwca 2019, 09:39

  • JustynaG Autorytet
    Postów: 4142 6356

    Wysłany: 30 czerwca 2019, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Veritserum, może się mylę ale jeśli w poradniku jest napisane, że dziecko POWINNO przesypiać całe noce to ten poradnik można wyrzucić. Wystarczy porozmawiać z mamami to naprawdę wiele dzieciaków budzi się w nocy. I niestety niewiele możemy z tym zrobić.

    Ania niedawno miała combo w postaci wychodzenia 4 zębów na raz. Zaczęłam więc zabierać ją w nocy do łóżka bo wtedy przytulona do mnie spała lepiej. A w łóżeczku płakała przez sen. No i zauważyłam taką zależność, jeśli budzi się w naszym łóżku to ma dobry humor i ma ochotę na wygłupy. Ale jeśli obudzi się w swoim łóżeczku to mam minimum 15 minut noszenia, tulenia i "dochodzenia do siebie" bo jest niezadowolona i płaczliwa.

    Byłam w żłobku w trakcie leżakowania. I wyglądało to tak, że starsze grupy spały a ta najmłodsza to pół na pół. Panie mają swoje sposoby więc zaufaj im :)

    veritaserum, Rucola lubią tę wiadomość

    43kt3e5ee2053a1j.png

    43ktio4p46502aio.png
    https://ekstesterki.wixsite.com/dziecko
  • pilik Autorytet
    Postów: 4182 7486

    Wysłany: 30 czerwca 2019, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry, bardzo dziękujemy!
    Impreza udana. Matka wykończona, ale dziecko przeszczęśliwe co najważniejsze <3 Normalnie wczoraj nie miałam dziecka, biegała po ogrodzie, chętnie się pchała na ręce do dziadków i wujków (woli jednak mężczyzn 😂) i za dzieciakami i psem biegała. A dzisiaj od rana prezenty testuje.
    Niestety zęby ją bardzo męczą :(
    Zaraz jak wstanie pakujemy się i jedziemy do teściów, chce żeby Ninka miała dobry dzień, a tam ogród, basen (może się przekona jak z nią wejdę), piaskownica i huśtawka. Więc raj! Będę też się starała zrobić jakieś foty roczkowe w ogrodzie o wrzucę pozniej :))

    Reset jak to gdzie... na lody albo do kina, jedyne sensowne miejsca ;p

    Veritaserum u nas ze spaniem jest identycznie! Po pierwsze - wyrzuć te wszystkie poradniki i nie czytaj na ten temat. Obserwuj Anie i testuj. U nas się udało zejść do dwóch drzemek, chociaż nie zawsze - dzisiaj wstała o 5, z płaczem i w złym humorze, trochę się pobawiła, zjadła i zasnęła na prawie godzinę przed 7. Teraz właśnie ma drugą drzemkę więc i trzecia wjedzie,
    Ale ja porannej „drzemki” nie liczę, to takie bardziej dospanie i nie zdarza się codziennie. Potem druga drzemka jest koło 14-15. Przeciągam do tej pory bo inaczej nie dotrzyma do wieczora. I jakoś się udaje intensywnymi zabawami ;).
    A żłobkiem się nie przejmuj. Będzie totalnie inny rytm i zobaczysz wtedy i będziesz działać

    veritaserum lubi tę wiadomość

    ds022el.png

    u4uGp2.png
  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 30 czerwca 2019, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pilik, ucałuj roczną Ninke w sam czubeczek noska od ecioci. Wszystkiego najlepszego, słodki lobuzie, niech kolejny rok będzie dla Ciebie cudowna przygoda małego odkrywcy i eksploratora. Uściski dla dzielnej mamy, która mimo nielatwych początków nigdy nie traciła spokoju ducha.

    pilik lubi tę wiadomość

  • summer86 Autorytet
    Postów: 8570 7936

    Wysłany: 30 czerwca 2019, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Veritaserum, u nas jedna drzemka zaczęła się na urlopie i tak już zostało, czyli niecały miesiąc przed roczkiem.

    Pilik, wszystkiego najcudowniejszego dla Ninki z okazji roczku <3 niech rośnie zdrowo i szczęśliwie, a każdy dzień niech będzie pełen jej uśmiechów. Tobie również składam z tej okazji życzenia, bo bycie mamą to ogromna praca a Ty jesteś w tym niesamowita!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 czerwca 2019, 11:48

    pilik lubi tę wiadomość

    3i49mg7yu2aqel15.png
    starania od 03.2016, 2IUI, CP, 18 cs szczęśliwy <3
    IO, stan przedcukrzycowy, MTHFR 677C-T,PAI-1(hetero), AMH 3,6, HSG 11.2016-jajowody drożne, długie i kręte
  • Jeżowa Autorytet
    Postów: 3181 8800

    Wysłany: 30 czerwca 2019, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Veritaserum jak wiesz, u nas są dwie drzemki również póki co i na razie nie zaprzątam sobie głowy kwestią jednej drzemki w żłobku. U nas te dwie drzemki są już od jakiegoś czasu i obojętnie o której Agatka wstanie z tej drugiej (12:30, 14 czy 15:30) musi jej starczyć do wieczora. Jeśli wstanie bardzo szybko to kąpiemy ją wcześniej, jeśli później - to później.

    Zgadzam się z Justyną - nie ma czegoś takiego jak stwierdzenie, że dziecko powinno przesypiać noce. Odkąd przestałam oczekiwać a zaczęłam akceptować taki harmonogram dnia jaki Agata sama sobie ustala jestem zdecydowanie szczęśliwsza i rzadziej się denerwuje.

    Edit: może źle to ujęłam z tym, że musi jej starczyć do wieczora. Agata sama sobie wymyśliłam że dwie drzemki są ok i nie licząc sytuacji sprzed kilku dni to od kilku tygodni są dwie drzemki i koniec. Choćbym chciała ją uśpić to się nie da.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 czerwca 2019, 12:46

    veritaserum lubi tę wiadomość

    córeczka 2018 <3
    synek 2020 <3
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 30 czerwca 2019, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry Wszystkim!!!
    Ninka Ty nasz forumowy łobuziaku! żyj nam przynajmniej 100 lat w zdrowiu i radości i korzystaj póki masz taką oddaną i kreatywną mamę na wyłączność ;) Pilik wiem że to był dla Was bardzo trudny rok, ale świetnie sobie poradziliście i jest co świętować!!!
    Veritaserum może to zabrzmi banalnie, ale może łatwiej by Wam było gdybyś na bieżąco obserwowała Anię a nie próbowała nadać jej jakiś rytm. U nas jako taka regularność jest od 1,5 miesiąca, mam na myśli zazwyczaj 2 drzemki i chodzenie spać koło 21, ale jak jedziemy do babci to wszystko staje na głowie i dziś będą minimum 3 krótsze drzemki. Według mnie poprzez obserwację najlepiej da się zareagować na potrzeby dziecka i kłaść spać wtedy kiedy jest marudne a nie np codziennie o 12.
    U nas niestety pojawił się katarek :( Mały jest cierpiący ale dzielny. Oby jak najszybciej przeszło...

    JustynaG, pilik, veritaserum lubią tę wiadomość

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Lena21 Autorytet
    Postów: 2201 6393

    Wysłany: 30 czerwca 2019, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ninko kochana wszystkiego najpiękniejszego ! Niech każdy dzień przynosi Ci mnóstwo radości z odkrywania świata <3 Pilik dla Ciebie medal za bycie wspaniała mamą! Bądźcie razem szczęśliwe :)

    pilik lubi tę wiadomość

  • KateHawke Autorytet
    Postów: 5327 7216

    Wysłany: 30 czerwca 2019, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ninuś życzę ci żebyś zawsze była tym promykiem słońca, który oświetla sens życia twoich rodziców. Żeby twoje psotne i wesołe usposobienie trwało całe dzieciństwo i przekuło się w charakter wspaniałej kobietki. Niech uśmiech nie znika nigdy z Twojej twarzyczki a droga ku następnym latom będzie prosta i usłana życzliwymi Ci ludźmi. Moc całusków od e-cioci i Nat 💝💝💝

    pilik, Anna Stesia lubią tę wiadomość

    08.05.2020 - II na teście 💕
    f2wl2n0auw5gzezn.png
    9f7jtv73nku3ge5t.png
    27 Styczeń 2018 - 18cs - ET
  • summer86 Autorytet
    Postów: 8570 7936

    Wysłany: 30 czerwca 2019, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KateHawke, napisz kochana co u Was!

    AnnaStesia, palec już zagojony?

    3i49mg7yu2aqel15.png
    starania od 03.2016, 2IUI, CP, 18 cs szczęśliwy <3
    IO, stan przedcukrzycowy, MTHFR 677C-T,PAI-1(hetero), AMH 3,6, HSG 11.2016-jajowody drożne, długie i kręte
  • emi2016 Autorytet
    Postów: 1815 2754

    Wysłany: 30 czerwca 2019, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ninja - wszystkiego najlepszego z okazji urodzin ! Żyj w zdrowiu i szczęściu, z uśmiechem na buzi i bądź szczęściem rodziców! ❤️

    pilik lubi tę wiadomość

    3jvz3e5e43yz8gvz.png
    3jvzcwa1dqef2qp7.png
  • Jeżowa Autorytet
    Postów: 3181 8800

    Wysłany: 30 czerwca 2019, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emi Twoja ciąża leci mi tak szybko, że to chyba jakaś dylatacja czasu!

    Kate co tam u Was? Opowiedz coś więcej <3

    emi2016 lubi tę wiadomość

    córeczka 2018 <3
    synek 2020 <3
  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 30 czerwca 2019, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kate- chciałam Ci podziękować za odpowiedź z piątku. Na szczęście M. (jest informatykiem) ogarnął mi program i dziś o 11 załadowałam do repozytorium plików kompletne sprawozdanie finansowe!
    Niniejszym melduję, że nie zostaną przestępcą karnoskarbowym :D Inaczej moje dziecko albo miałoby matkę w areszcie albo musiałoby swoje 500+ oddać na moją grzywnę ;)

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 30 czerwca 2019, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny według suwaczka Lewkowi jutro stuknie "dyszka" ale my świętujemy już dzisiaj :) Z tej okazji zostawiam tu swojego łobuziaka :)

    Wszystkim dzieciaczkom z ostatniego dnia miesiaca życzymy samych słodkości!!!!!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lipca 2019, 08:12

    veritaserum, JustynaG, Malgonia, emi2016, summer86, staraczka1111, Achia, Jeżowa, sliweczka92, pilik, Patrycja20, Lunaris, Yoselyn82, Anna Stesia lubią tę wiadomość

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
‹‹ 3369 3370 3371 3372 3373 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ