X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Badanie nasienia
Odpowiedz

Badanie nasienia

Oceń ten wątek:
  • Lucek475 Przyjaciółka
    Postów: 308 45

    Wysłany: 3 grudnia 2015, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciekawa87 wrote:
    A z czym wy macie najwiekszy problem po twojej czy męża stronie?

    Narazie zaczynamy się badać.
    Ale po wstępnych wynikach wychodzi ze problem leży u męża bo ma za wysoką profilaktykę i za niski testosteron

    Starania od 06.2015
    ON: 12.2015 - Wysoka prolaktyna 01.2016 - Morfologia 1% 07.2016 - Morfologia 3% 12.2016 - Morfologia 0% / Prolaktyna poniżej normy
    ONA: Niski progesteron 02.2017 - Częściowe zarośnięcie jamy macicy, niedrożne jajowody 07.2017 - Laparoskopia (Lewy drożny) AMH 0,33 02.2018 ICSI :(
  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 3 grudnia 2015, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polecam dr Wolskiego

  • agnieszka5g Koleżanka
    Postów: 51 9

    Wysłany: 4 grudnia 2015, 07:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marrtusia wrote:
    Wiesz, u nas tak ładnie się poprawiły, ale nie jest powiedziane, że od clo. Mąż wyrwał paskudnego zęba, bo lekarz kazał wyeliminować wszystkie stany zapalne w organizmie, do tego odstawił alkohol, zdrowsza dieta i jeszcze suplementy, witaminy, maca i orzechy brazylijskie. Może clo zadziałało, może coś innego, może wszystko na raz :) Mam tylko nadzieję, że to nie chwilowa poprawa. W połowie grudnia podchodzimy do inseminacji, mąż będzie robił wcześniej badanie nasienia, więc się okaże :)
    To życzę powodzenia i daj znac hak wyszło. Mój lekarz twierdzi ze alkohol nie wpływa na nasienie tylko papierosy wręcz się z nim klucilam. Nie wiem komu wierzyc jedni mówią ze nie a drudzy ze tak.

  • Marrtusia Autorytet
    Postów: 477 268

    Wysłany: 4 grudnia 2015, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agnieszka5g wrote:
    To życzę powodzenia i daj znac hak wyszło. Mój lekarz twierdzi ze alkohol nie wpływa na nasienie tylko papierosy wręcz się z nim klucilam. Nie wiem komu wierzyc jedni mówią ze nie a drudzy ze tak.
    Nam akurat mówił, żeby wódę odstawić :) Przy badaniu nasienia bierze się pod uwagę abstynencję alkoholową, czyli pewnie coś tam miesza w tych plemnikach alkohol. Zresztą nie wiem, nie znam się :) Oczywiście dam znać po badaniu nasienia, sama jestem ciekawa, co tam się teraz dzieje. A jeżeli chodzi o inseminację, jakoś nie wiążę z tym żadnych nadziei, jakoś nie wierzę, że się uda.

    3i49gu9rvz9upor9.png
    dqprbd3m8nwdxna3.png
  • agnieszka5g Koleżanka
    Postów: 51 9

    Wysłany: 4 grudnia 2015, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas jest taki schemat działania 3 miesiące prób na oko. Potem 3 miesiące prób z monitami a jak się dalej nie uda to inseminacja. Mam nadzieje ze do iseminacji będę już w ciąży może ale wiem też ze wyniki są beznadziejne ale lekarz jest pozytywnie nastawiony i nasz tez nastawil jednak mam mieszane uczucia. No nic czekamy i działamy .

  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 4 grudnia 2015, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzis dzwonilam do alab i parens, w tym pierwszym nie robia badania nasienia ale w tym drugim tak. Niestety termin jest tylko przed swietami, musze z moim pogadac kiedy wyjezdzamy i znow zadz i ustalic.

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • Lucek475 Przyjaciółka
    Postów: 308 45

    Wysłany: 4 grudnia 2015, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciekawa87 wrote:
    Polecam dr Wolskiego
    A jakieś namiary?
    A u was co piszczy w trawie?
    Ja po wynikach hormonów u męża załamana jestem bo wiadomo że nic dobrego nie wyjdzie z badań basienia

    Starania od 06.2015
    ON: 12.2015 - Wysoka prolaktyna 01.2016 - Morfologia 1% 07.2016 - Morfologia 3% 12.2016 - Morfologia 0% / Prolaktyna poniżej normy
    ONA: Niski progesteron 02.2017 - Częściowe zarośnięcie jamy macicy, niedrożne jajowody 07.2017 - Laparoskopia (Lewy drożny) AMH 0,33 02.2018 ICSI :(
  • Lucek475 Przyjaciółka
    Postów: 308 45

    Wysłany: 4 grudnia 2015, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    werni wrote:
    Dzis dzwonilam do alab i parens, w tym pierwszym nie robia badania nasienia ale w tym drugim tak. Niestety termin jest tylko przed swietami, musze z moim pogadac kiedy wyjezdzamy i znow zadz i ustalic.
    My w parens tydzień czekaliśmy na badania i teraz tydzień czekamy na wyniki.

    Starania od 06.2015
    ON: 12.2015 - Wysoka prolaktyna 01.2016 - Morfologia 1% 07.2016 - Morfologia 3% 12.2016 - Morfologia 0% / Prolaktyna poniżej normy
    ONA: Niski progesteron 02.2017 - Częściowe zarośnięcie jamy macicy, niedrożne jajowody 07.2017 - Laparoskopia (Lewy drożny) AMH 0,33 02.2018 ICSI :(
  • Lucek475 Przyjaciółka
    Postów: 308 45

    Wysłany: 4 grudnia 2015, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agnieszka5g wrote:
    U nas jest taki schemat działania 3 miesiące prób na oko. Potem 3 miesiące prób z monitami a jak się dalej nie uda to inseminacja. Mam nadzieje ze do iseminacji będę już w ciąży może ale wiem też ze wyniki są beznadziejne ale lekarz jest pozytywnie nastawiony i nasz tez nastawil jednak mam mieszane uczucia. No nic czekamy i działamy .
    A jak wasze wyniki wygladaja? Coś u męża stwierdzono?

    Starania od 06.2015
    ON: 12.2015 - Wysoka prolaktyna 01.2016 - Morfologia 1% 07.2016 - Morfologia 3% 12.2016 - Morfologia 0% / Prolaktyna poniżej normy
    ONA: Niski progesteron 02.2017 - Częściowe zarośnięcie jamy macicy, niedrożne jajowody 07.2017 - Laparoskopia (Lewy drożny) AMH 0,33 02.2018 ICSI :(
  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 4 grudnia 2015, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety mojego wczesniej nie wypuszcza. Bedziemy musieli jechac w styczniu. Mi babka powiedziala ze wyniki 5 dni sie czeka.

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 4 grudnia 2015, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucek475 wrote:
    A jakieś namiary?
    A u was co piszczy w trawie?
    Ja po wynikach hormonów u męża załamana jestem bo wiadomo że nic dobrego nie wyjdzie z badań basienia
    kochana podaję ci link do kliniki gdzie dr Wolski przyjmuje zadzwoń i umów sie na wizytę a na pewno dołoży wszelkich starań żeby te hormony ustabilizować.

    http://www.novum.com.pl/pl/strona-glowna/

    U nas sytuacja wygląda tak ze z mojej strony wszystko ok natomiast u męza słabe nasienie (ilość ok ruch mały i prawidłowych plemników tylko 1%). Zobaczymy jak teraz wyjdą wyniki bo bedą we wtorek i powiem ci kochana ze strasznie się ich boję. Hormony wg dr były dobre ale mówił ze spróbujemy ich podnieść i zobaczymy jak to wpłynie na plemniki. Oby była poprawa. Jedynym minusem tej terapii jest to, ze mąż nie ma ochoty na sex, wcześniej cześciej sie kochaliśmy a teraz nie chce na niego naciskaći tak się biedak męczy:)

  • Lucek475 Przyjaciółka
    Postów: 308 45

    Wysłany: 4 grudnia 2015, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciekawa87 wrote:
    kochana podaję ci link do kliniki gdzie dr Wolski przyjmuje zadzwoń i umów sie na wizytę a na pewno dołoży wszelkich starań żeby te hormony ustabilizować.

    http://www.novum.com.pl/pl/strona-glowna/

    U nas sytuacja wygląda tak ze z mojej strony wszystko ok natomiast u męza słabe nasienie (ilość ok ruch mały i prawidłowych plemników tylko 1%). Zobaczymy jak teraz wyjdą wyniki bo bedą we wtorek i powiem ci kochana ze strasznie się ich boję. Hormony wg dr były dobre ale mówił ze spróbujemy ich podnieść i zobaczymy jak to wpłynie na plemniki. Oby była poprawa. Jedynym minusem tej terapii jest to, ze mąż nie ma ochoty na sex, wcześniej cześciej sie kochaliśmy a teraz nie chce na niego naciskaći tak się biedak męczy:)

    My dopiero zaczynamy całą serię badań. U też jest niby wszystko ok hormony ok teraz na monitoring chodzę i mam duże pęcherzyki (maga być bliźniaki w tym m-cu) tak doktor powiedział: )
    A mężowi w październiku zrobiliśmy z ciekawości.hormony i wyszła prolaktyna wysoka i testosteron na dolnego granicy a teraz pojechał na badanie nasienia i powtórzył hormony i wyszły jeszcze gorsze testosteron poniżej normy. A co do nasienia to czekamy na wyniki ale nic tam dobrego nie wyjdzie przy takim testosteronie. Nigdy bym się niespodziewala ze to może być coś u męża. Wszystko normalnie jest. Zalamalam się tym bo jak sobie pomyślę ze czeka nas teraz taka droga przez krzyż te wizyty badania rozczarowania tyle kasy trzeba mieć to aż mnie to wszystko przeraża i odechciewa się wszystkiego. Jaj widziałam to forum to nawet tu zaglądałam bo myślałam a gdzie tam nas to nie dotyczy nam się uda normalnie. To pewnie przez stres. A tu taki zonk czemu my wszyscy dookoła normalnie zachodzą a czemu my niemożemy...

    Starania od 06.2015
    ON: 12.2015 - Wysoka prolaktyna 01.2016 - Morfologia 1% 07.2016 - Morfologia 3% 12.2016 - Morfologia 0% / Prolaktyna poniżej normy
    ONA: Niski progesteron 02.2017 - Częściowe zarośnięcie jamy macicy, niedrożne jajowody 07.2017 - Laparoskopia (Lewy drożny) AMH 0,33 02.2018 ICSI :(
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 grudnia 2015, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,

    Nie wiem czy tutaj można ale odebrałam wyniki m dzisiaj i chciałam się czegoś więcej dowiedzieć, czy mniej więcej jest ok bo martwi mnie niska liczba plemników o prawidłowej budowie...także wyniki:

    Liczba dni od ostatniej ejakulacji : 7
    (N) Barwa szaro-biała
    (N) Lepkość prawidłowa
    (N) Objętość 4,0 ml [ > 1.5 ]
    (N) pH 8,2 [ > 7.2 ]
    (N) Upłynnienie 30 min, [ < 60 ]
    (N) Ilość plemników w ml 74,99 mln [ > 15 ]
    (N) Całkowita ilość plemników 299,96 mln [ > 39 ]
    (N) Ruchliwość plemników
    Ruch postępowy - 58 % (>32%)
    Ruch niepostępowy - 21 %
    Plemniki nieruchome - 21 %
    (N) Preparat bezpośredni Komórki okrągłe 2-5 w p.w.
    (N) Żywotność 80 % [ > 58 ]
    (N) Aglutynacja brak
    (N) Plemniki o praw.budowie 6 % [ > 4 ]


    Dziękuję serdecznie za wszelkie informacje:)

    Pozdrawiam!

  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 4 grudnia 2015, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruby, wyniki fantastyczne... Taka ilosc 6% w morfologii jest rekompensowana przez ich ogromna ilosc w nasieniu i super ruch i zywotnosc :). Nic sie nie martw i dzialaj, facet ma dobre plemniki :).

    zem3i09kl173cczw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 grudnia 2015, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaska1985 wrote:
    Ruby, wyniki fantastyczne... Taka ilosc 6% w morfologii jest rekompensowana przez ich ogromna ilosc w nasieniu i super ruch i zywotnosc :). Nic sie nie martw i dzialaj, facet ma dobre plemniki :).

    Kaśka dziękuję bardzo za odpowiedź i powodzenia życzę ;)

  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 4 grudnia 2015, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki, Tobie rowniez :)

    zem3i09kl173cczw.png
  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 5 grudnia 2015, 05:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kazdej z was życzę miłego weekendu

  • Martek32 Przyjaciółka
    Postów: 157 45

    Wysłany: 5 grudnia 2015, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy antybiotykoterapia wpływa na jakość nasienia? W necie są na ten temat sprzeczne informacje, nawet wśród specjalistów... Mąż bierze clindamycin a w tym mies ma mieć badanie... myślę, że Wasze doświadczenie może mi pomóc :)

    p19uskjoanbl0vs1.png[/url]
    Mama wspaniałego pięciolatka.
    Starania o rodzeństwo od stycznia 2015.
    „Jeśli czegoś bardzo pragniesz wszechświat będzie ci sprzyjał”
  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 6 grudnia 2015, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martek mnie sie wydaje ze wpływa bo jak zapisywałam męża na badanie nasienia to babka pytala mnie czy nie bral w ostatnich 7 dniach przed badaniem jakiegoś antybiotyku

  • Martek32 Przyjaciółka
    Postów: 157 45

    Wysłany: 6 grudnia 2015, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciekawa87 też tak myślałam... ale 7 dni to i tak pokrzepiające, myślałam że ok 70 trzeba czekać aż plemniki wrócą do normy

    p19uskjoanbl0vs1.png[/url]
    Mama wspaniałego pięciolatka.
    Starania o rodzeństwo od stycznia 2015.
    „Jeśli czegoś bardzo pragniesz wszechświat będzie ci sprzyjał”
‹‹ 206 207 208 209 210 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ