X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Morfologia - 0%
Odpowiedz

Morfologia - 0%

Oceń ten wątek:
  • Kulkakulka Przyjaciółka
    Postów: 116 25

    Wysłany: 29 kwietnia 2017, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczynki! Ja coraz bardziej jestem pewna nad ivf ( tzn icsi chyba najpewniej będzie robić). Ja zaszłam w ciaże po iui, więc może jeden cykl jeszcze spróbuje,ale jak nie wyjdzie to już jestem pewna, że próbuje z ivf. Po tych 3 latach za dużo kosztuje mnie to nerwów i stresu. Nie jest lepiej,ale coraz gorzej i jestem coraz bardziej zmęczona psychicznie, płaczę niemal codziennie. Czas leci,a my stoimy z mężem w miejscu. Nie wierzę już, że morfologię da się cudownie poprawić. Poprostu nasi panowie choruja na coś czego nie da się wyleczyć- wydaliśmy chyba parę tys na urologów( żaden nie pomógł). W andrologów nie wierzę. W maju za 3 tyg mam wizytę u ginekologa w naszej klinice i postawiłam już wszystko na jedna kartę. Codziennie myślę o moim dziecku,które chciałabym przytulić. Mój maż jest nastawiony psychicznie na ivf. Idziemy już za ciosem,bo sport, suplementy nie wylecza go do końca. Przychodzi codzienny stres w pracy i morfologia znowu na 0%:/

    5 lat starań,V-leiden,nietoler.pokarmowa, hsg,stymul.owu letrozolem,1*iui za granica,ciaża 11.2016,2 laparoskopie w ciaży z powodu bóli podbrzusza,poronienie zatrzymane w 8 tyg :( Gameta Rzgów- 08. 2017 rozpoczęcie ivf:), 3 histeroskopie,4 transfery nieudane, 04.2019 naturalna
  • 83xxx Autorytet
    Postów: 666 605

    Wysłany: 29 kwietnia 2017, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kulkkulka bardzo Ci współczuję. Mam podobny staż w staraniach o dziecko (pierwsze dziecko). Również łapię się wszystkiego co może pomóc..ale rozum podpowiada, że sami sobie nie poradzimy i musimy skorzystać z pomocy lekarzy. Póki co IUI spróbujemy a jak to nie pomoże to IVF.

    n5bjdmw.png
    sbo114n.png
  • Kulkakulka Przyjaciółka
    Postów: 116 25

    Wysłany: 29 kwietnia 2017, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    83xxx, my postanowiliśmy raz jeszcze iui, a potem już tylko ivf. Organizm coraz starszy, jajniki i komórki jajowe nie coraz nowsze tylko mam wrażenie, że za parę lat może być za późno. Te 3 lata nic nie dały tylko straciliśmy nerwy.

    5 lat starań,V-leiden,nietoler.pokarmowa, hsg,stymul.owu letrozolem,1*iui za granica,ciaża 11.2016,2 laparoskopie w ciaży z powodu bóli podbrzusza,poronienie zatrzymane w 8 tyg :( Gameta Rzgów- 08. 2017 rozpoczęcie ivf:), 3 histeroskopie,4 transfery nieudane, 04.2019 naturalna
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 kwietnia 2017, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwia80 wrote:
    A co Wam radzi naprotechnolog na obniżona ruchliwosc ?

    Polecił nam suplement Pre Conceive.
    Zobaczymy, może to coś da.

  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 30 kwietnia 2017, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To trzymam kciuki.
    Czytałam o tym suplemencie, ale nie wiem co myśleć.
    Mój już brał tyle różnych i są tak dziwne wyniki za każdym razem ze ja już przestałam wierzyć ze cis jest w stanie pomoc.
    A ten Twój lekarz z jakiego miasta jest ?

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 30 kwietnia 2017, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W podpisie masz napisane ostatnie badanie nasienia jesień 2015. I od tamtej pory nie robiliście ?

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 maja 2017, 00:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwia80 wrote:
    W podpisie masz napisane ostatnie badanie nasienia jesień 2015. I od tamtej pory nie robiliście ?

    Jesteśmy z Krk i stąd też jest nasz lekarz.

    Nie, od końca roku 2015 nie robiliśmy już badań, bo leczenie nie przyniosło efektów (trwało rok), a na inseminację, którą nam polecano, nie jesteśmy jeszcze gotowi. W związku z tym odpuściliśmy na rok i teraz znó startujemy z leczeniem. Mój mąż jednak nie chciał póki co robić badań, zrobi je po 4-5 miesiącach suplementacji.

  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 1 maja 2017, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OK, rozumiem.
    Ale od 1,5 roku dużo się mogło zmienić. U nas za każdym razem wynik jest inny i tak to z nasieniem jest, ze raz jest lepsze a później trudno powiedzieć z jakiego powodu się pogarsza.

    I tylko ten suplement zalecił ? A Tobie tez coś zapropnowal ?

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 maja 2017, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do tego Letrozol.

    Ja biorę Bromergon na zbicie prolaktyny i luteinę.

  • admiralka Autorytet
    Postów: 1992 3383

    Wysłany: 14 czerwca 2017, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W czwartek odebrałam wyniki pierwszego badania nasienia mojego męża. Morfologia 0%, całkowita ilość plemników 15mln. :(

    W przyszłym tygodniu wizyta u androloga.

    Natka95 lubi tę wiadomość

    atdc9vvjhr7v1l6t.png

    h84f9vvj1bgblfir.png

    03.08.2017 - Nasze cuda 8tc [*]
    16.12.2017 - Marysia 15tc [*]
  • Maugo Przyjaciółka
    Postów: 341 48

    Wysłany: 29 czerwca 2017, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Schmetterling wrote:
    Do tego Letrozol.

    Ja biorę Bromergon na zbicie prolaktyny i luteinę.

    Jak się czujesz po Bromergonie i Luteinie? Luteina ma jakiś wpływ na wagę?

    My zaczęliśmy diagnostykę od tego, że u męża były złe wyniki (dlatego też założyłam ten temat ;) ), a u mnie niby świetne. Okazało się potem, że u męża wcale nie jest źle, za to ja mam hiperprolaktynemię czynnościową i niski progesteron, czyli prawdopodobnie nie mam owulacji. Też biorę Bromergon i Luteinę od kilku dni i czekam...

    Endometrioza
    02.2018 - laparoskopia, usunięcie ognisk endometriozy, jajowody drożne,
    Cykl z laparoskopią szczęśliwy - 2 kreski
    Mam synka :)
  • admiralka Autorytet
    Postów: 1992 3383

    Wysłany: 29 czerwca 2017, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maugo, pierwszy raz widzę, że komuś tak bardzo skoczyła z 0% morfologia, jak Twojemu mężowi. Super! <3

    Maugo lubi tę wiadomość

    atdc9vvjhr7v1l6t.png

    h84f9vvj1bgblfir.png

    03.08.2017 - Nasze cuda 8tc [*]
    16.12.2017 - Marysia 15tc [*]
  • Maugo Przyjaciółka
    Postów: 341 48

    Wysłany: 30 czerwca 2017, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    admiralka wrote:
    Maugo, pierwszy raz widzę, że komuś tak bardzo skoczyła z 0% morfologia, jak Twojemu mężowi. Super! <3

    Dodam, że każde badanie było wykonywane w innym miejscu. Po pierwszych wynikach się załamaliśmy i było z nami źle... Jak się później okazało, w owej klinice w większości przypadków tak zaniżają wyniki... Powiedziało nam to m. in. 4 lekarzy, nie widząc nawet wyników, zapytali czy to właśnie tam robiliśmy? :/
    Oczywiście dalsza diagnostyka, badania, suplementy poszły w ruch, ale radzę wszystkim, żeby się nie załamywali, widząc 0%, tylko badali się dalej i próbowali też w innych laboratoriach ;)

    Endometrioza
    02.2018 - laparoskopia, usunięcie ognisk endometriozy, jajowody drożne,
    Cykl z laparoskopią szczęśliwy - 2 kreski
    Mam synka :)
  • admiralka Autorytet
    Postów: 1992 3383

    Wysłany: 30 czerwca 2017, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas dziś wydarzył się cud!

    Wymodlony, wyczekany, wystarany, pokochany dziś od 5.30 rano gdy zrobiłam te testy - NASZ NAJWIĘKSZY CUD NA ŚWIECIE!!! <3 <3

    Nie mam pojęcia jakim cudem to się stało w naszej sytuacji i jestem pełna obaw, ale skoro wierzyłam w cuda, to będę wierzyć w nie dalej. Będę wierzyć, że wszystko będzie dobrze.

    Maugo, melba lubią tę wiadomość

    atdc9vvjhr7v1l6t.png

    h84f9vvj1bgblfir.png

    03.08.2017 - Nasze cuda 8tc [*]
    16.12.2017 - Marysia 15tc [*]
  • Maugo Przyjaciółka
    Postów: 341 48

    Wysłany: 30 czerwca 2017, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    admiralka wrote:
    U nas dziś wydarzył się cud!

    Wymodlony, wyczekany, wystarany, pokochany dziś od 5.30 rano gdy zrobiłam te testy - NASZ NAJWIĘKSZY CUD NA ŚWIECIE!!! <3 <3

    Nie mam pojęcia jakim cudem to się stało w naszej sytuacji i jestem pełna obaw, ale skoro wierzyłam w cuda, to będę wierzyć w nie dalej. Będę wierzyć, że wszystko będzie dobrze.


    Czy to znaczy, że jesteś w ciąży??? Super! Gratulacje!
    Czyli sama widzisz, że to 0% to na pewno pomyłka ;)

    Endometrioza
    02.2018 - laparoskopia, usunięcie ognisk endometriozy, jajowody drożne,
    Cykl z laparoskopią szczęśliwy - 2 kreski
    Mam synka :)
  • admiralka Autorytet
    Postów: 1992 3383

    Wysłany: 30 czerwca 2017, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maugo wrote:
    Czy to znaczy, że jesteś w ciąży??? Super! Gratulacje!
    Czyli sama widzisz, że to 0% to na pewno pomyłka ;)

    Testy na to wskazują.
    Nie wiem, czy to pomyłka, ale to na pewno cud! Dla nas największy na świecie <3

    A badanie nasienia i tak powtórzymy za te 3 miesiące.

    atdc9vvjhr7v1l6t.png

    h84f9vvj1bgblfir.png

    03.08.2017 - Nasze cuda 8tc [*]
    16.12.2017 - Marysia 15tc [*]
  • Maugo Przyjaciółka
    Postów: 341 48

    Wysłany: 30 czerwca 2017, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To leć do lekarza, potwierdzaj i czekamy na dobre wieści! ;) Trzymam kciuki.

    Endometrioza
    02.2018 - laparoskopia, usunięcie ognisk endometriozy, jajowody drożne,
    Cykl z laparoskopią szczęśliwy - 2 kreski
    Mam synka :)
  • Dominisia883 Autorytet
    Postów: 669 910

    Wysłany: 26 lipca 2017, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podczytuje Was dziewczyny i myślałam że u nas kiepsko jak jest 4% morfologia i trochę poniżej normy ruchliwość i ilość a tu nie którzy mają 0% jeju :(. Mąż bierze od miesiąca Salfazin i selen organiczny ale chyba dorzucę mu jeszcze Wit C :D. We wrześniu ma pierwszą wizytę u urologa.. tyle czekania i to prywatnie. Na pewno przed wizytą powtorzymy wyniki jeszcze.
    Admiralka cuda się zdarzają ! Cieszę się razem z Tobą i trzymam kciuki :*

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lipca 2017, 16:27

    Kiepskie nasienie
    IO
    Mutacje mthfr hetero
    4 lata starań
    2018 IUI 😥
    06.2020 IVF biochemiczna 😥
    Próbujemy dalej naturalnie ♥️
    Klinika Medart Poznań 🤞🍀
  • Marysia777 Koleżanka
    Postów: 62 13

    Wysłany: 26 lipca 2017, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zdarzają zdarzają, u nas też przy 0% w kolejnym cyklu była ciąża ;-)

    Marysia777
  • Emisia Autorytet
    Postów: 292 135

    Wysłany: 28 lipca 2017, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marysia777 wrote:
    Zdarzają zdarzają, u nas też przy 0% w kolejnym cyklu była ciąża ;-)
    Wow! I co wszystko do rozwiązania było w porzadku?

    2 Aniołki (*)(*) - zawsze w naszych sercach ♥️
    Dziewczynka 🌷🌷🌷
    3jvzvcqgwpeazvhq.png
‹‹ 4 5 6 7 8 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ