X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Kafeterianki- rozmówki o fasolkach i nie tylko.
Odpowiedz

Kafeterianki- rozmówki o fasolkach i nie tylko.

Oceń ten wątek:
  • Koska 88 Autorytet
    Postów: 536 396

    Wysłany: 2 marca 2016, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mila trzymam kciuki żeby przyszła jak najwcześniej i za niską betę. Mam nadzieję, że Neverfull wyjechała gdzieś, żeby odpocząć po tym wszystkim i ma utrudniony dostęp do internetu.
    Jak ja nie lubię tego czekania. Do wizyty u lekarza, do dni płodnych, do okresu... żeby chociaż było tak, że dzięki temu czekaniu mniej nam czas przecieka przez palce. U mnie już 11 cs. Powinnam już małym berbeciem się zajmować albo czekać z wielkim brzuchem na rozwiązanie :/

    bl9cvcqgs911kctx.png
  • Koska 88 Autorytet
    Postów: 536 396

    Wysłany: 3 marca 2016, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny znowu gadałam z szefową o endometriozie. Jestem załamana. Ona o pierwszą ciążę starała się 2 lata. Zaszła w pierwszym cyklu po operacji i leczeniu. Tylko, że ona zrobiła to wszystko w Szwajcarii. U nas nikt jej nie zdiagnozował. Teraz wiedząc, że ma już endo nie chcą jej dać skierowania na badanie, które zlokalizowałoby jej ogniska endometriozy. Boję się, że zajmie mi kupę czasu zanim mnie ktoś zdiagnozuje na serio. Obawiam się, że jeszcze trochę poczekam na moje dwie kreseczki. Mam nadzieję, że nie mam endo ale coraz więcej rzeczy przemawia jednak za tas diagnozą.

    bl9cvcqgs911kctx.png
  • Koska 88 Autorytet
    Postów: 536 396

    Wysłany: 5 marca 2016, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie sie cos ruszyło. Mam skierowanie na laparoskopię, żeby zobaczyć jak jest w środku i ewentualnie cos powycinać jeżeli trzeba będzie. Mam sie zapisać na lipiec żeby jeszcze dać sobie szanse na poczęcie bez żadnej ingerencji. Przy okazji zrobię sobie monitoring cyklu i zobaczę czy owulacje. Pęcherzyk powinien pęknięć w ciagu 2 dni wiec w poniedziałek idę sprawdzić. Niestety mam dosyć cienkie endometrium 3,6 cm ale pani doktor powiedziała, ze moze jeszcze do owulke urośnie a jak nie to będziemy cos działać. Jak będę wiedziała kiedy będę miała owulke to będę mogła zbadać dobrze progesteron bo przy tamtym badaniu najprawdopodobniej juz spadał przed miesiączka. Czuje, ze jestem w dobrych rękach. Pani doktor jest bardzo rzeczowa ale nie rozmienia sie na 1000 problemów na raz tylko sprawdzamy po kolei wiec moze nawet nie zrujnuje sie finansowo :) nie zauważyłam podczas naszego pierwszego spotkania , ze juz jest z dużym brzuchem. Muszę zapytać kiedy planuje iść na zwolnienie :( obawiam sie, ze długo mnie nie poprowadzi.

    bl9cvcqgs911kctx.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 marca 2016, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koska, dobrze, ze masz skierowanie na badania, jeśli fasolka się nie pojawi przynajmniej będzie coś wiadomo. Dobrze, ze trafiłaś na dobrego lekarza, chodź do niej jak najczęściej a coś się wyjaśni ;)

  • Koska 88 Autorytet
    Postów: 536 396

    Wysłany: 7 marca 2016, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam dzisiaj się zapisać do szpitala. Niestety nie miałam 4 godzin, żeby czekać w kolejce :/ Ze 30 osób było. Spróbuję pod koniec tygodnia. Dzisiaj idę sprawdzić czy "zniosłam jajko" jak to z mężem określamy :) A co u Was słychać dziewczyny?

    bl9cvcqgs911kctx.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 marca 2016, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    "zniosłam jajko" haha, dobre.
    Owu mi wyznaczyło owulację w 8 dc ale ja osobiście uważam, że jeszcze przede mną. Ale już co ma być ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 marca 2016, 13:12

  • Koska 88 Autorytet
    Postów: 536 396

    Wysłany: 7 marca 2016, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak mi po Twojej temperaturze wyglądało jakby była już owu. I śluz też miałaś owulacyjny. Jakiej długości masz zwykle cykle? Nie łapię tego, że jak odczuwam owu to jest to zwykle 10-12 dc a potem mam cykle 30-32 dniowe. powinnam mieć w takim razie 26 dniowe. Wiecie może z czym może być związana wydłużona druga faza cyklu? No chyba,że się okaże, że nie owuluje i dlatego tak się dzieje.

    bl9cvcqgs911kctx.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 marca 2016, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie teoretycznie powinnam mieć 29 dni..
    No nie wiem, zobaczymy. Nie badałam szyjki, dopiero dzisiaj i jest wysoko i miękka..
    Jestem ciekawa czy się będzie utrzymywać temperatura.
    Oj, nie mam pojęcia.. Sama się zastanawiam.

  • neverfull Koleżanka
    Postów: 44 10

    Wysłany: 7 marca 2016, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny przepraszam :* ja wciąż w szpitalu ;( jazdy mam straszne tutaj :(

    jutro napiszę więcej

    jeśli chodzi o endometriozę i to co mogę powiedzieć po 3 tyg tutaj w szpitalu to na żelaznej polecam dziewczynom z wawy dr Pliszkiewicza i dr Szymańskiego

  • Koska 88 Autorytet
    Postów: 536 396

    Wysłany: 7 marca 2016, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Neverfull dobrze ze sie odezwalas. Martwiłyśmy sie o ciebie. Napisz koniecznie co u Ciebie. Dlaczego tyle czasu cię trzymają.
    Ja okazało sie, ze jajka nie zniosłam, endometrium 6,4 wiec nie najlepiej ale i nie najgorzej. Dostałam receptę na zastrzyk na wywołanie owulacji ale niestety nie mieli w aptece wiec jutro lecę wykupić i zaaplikować. Byłam dzisiaj zapisać sie na laparoskopię ale było tak dużo ludzi w poczekalni, ze nie ogląd sobie pozwolić na tyle czasu czekania. Spróbuje pod koniec tygodnia. Chwilowo będę chodziła do tej babki bo bardzo mi sie podoba. Niestety jest tylko do końca tygodnia bo idzie rodzic ale wraca juz od czerwca wiec luzik :) czuje ze babka wie co robi i słucha tego co mowię. Znowu mam nadzieje :)

    bl9cvcqgs911kctx.png
  • Mila30 Przyjaciółka
    Postów: 115 48

    Wysłany: 8 marca 2016, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czesc dziewczny...
    Neverfull super , ze w koncu sie odzewalas...ale strasznie dlugo Cie tam trzymaja...mam andzieje, ze dobrze wszystko, lub na dobrej drodze!
    Koska no to dobrze, ze na tak krotko ta Twoja lekarka znika, jak juz znalazlas kogos dobrego to sie trzymaj!:) No i ciekawe co tam wynikinie u CIebie szarlotka
    CO do mnie z nowosci ....w koncu przyszla @!!! wczoraj!:) mysle, ze to znaczy , ze beta mi juz spadla ponizej 5!:) teraz czekam do konca @ i do spzitala na bete i kolejne usg

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 marca 2016, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mila, cudowne wiadomości z samego rana, bardzo się cieszę! :*
    Neverfull, pisz co u Ciebie bo tak jak napisały dziewczyny martwimy się :(
    Koska, po zatrzyku działać i kropkę chcę widzieć na koniec miesiąca ;)
    Kochane, wszystkiego najlepszego w naszym dniu! <3

  • Koska 88 Autorytet
    Postów: 536 396

    Wysłany: 8 marca 2016, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super mila :) Czyli jeżeli beta spadnie poniżej 5 to możesz wracać do staranek? :) Neverfull napisz więcej co u Ciebie. Ja jadę zaraz po zastrzyk bo dopiero o 13 do mnie dzwonili, że jest już lek więc urywam się wcześniej z pracy i czekam na męża :) Jestem strsznie pozytywnie nastawiona, że w tym cyklu wyjdzie więc aż się boję negatywnego wyniku :/

    bl9cvcqgs911kctx.png
  • Mila30 Przyjaciółka
    Postów: 115 48

    Wysłany: 9 marca 2016, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koska trzymamy mocno kciuki oczywiscie!!!:)
    u mnie niestety nie taka prosta sprawa. Jesli spadnie beta to chociaz znaczy, ze wszystko w porzadku w koncu ( no i zalezy jak usg) ale niestety przy zasniadzie jeszcze przez pol roku kontrola i te pol roku ni emoge sie starac:( no ale juz na dobrej drodze...mam nadzieje, ze te pol roku szybko minie...

  • Koska 88 Autorytet
    Postów: 536 396

    Wysłany: 10 marca 2016, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapisałam się dzisiaj na laparoskopię na 29 maja. Miał być lipiec ale potem moja Pani doktor sama zmieniła mi termin na maj. Mam trochę badań zleconych do zrobienia, muszę poczytać w necie jak się do tego przygotować. Trochę się stresuje. Ale jestem dobrej myśli. Mam nadzieję, że pęcherzyk pękł po zastrzyku i w maju będę już w ciąży i operacja nie będzie potrzebna (niestety moja pani doktor jest chyba innej myśli skoro przyśpieszyła mi zabieg, a wcześniej dawała nam jeszcze czas na starania) Ech...

    bl9cvcqgs911kctx.png
  • Mila30 Przyjaciółka
    Postów: 115 48

    Wysłany: 10 marca 2016, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koska moze poprostu chciala, zeby wczesniej wszystko zrobic zebys szybko mogla sie znow starac...ale ja mam nadzieje i trzymam kciuki, ze ozytywny tescik teraz!!!:)
    A ja musze sie Wam pochwalic, ze dzis moj dzien bo mam urodiznki:)
    buziaki

    Szarlotka123 lubi tę wiadomość

  • Koska 88 Autorytet
    Postów: 536 396

    Wysłany: 10 marca 2016, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystkiego najlepszego :) Dużo zdrówka, niskiej bety, zielonego światła w staraniach i później jak najszybszych dwóch kresek :)

    bl9cvcqgs911kctx.png
  • Mila30 Przyjaciółka
    Postów: 115 48

    Wysłany: 10 marca 2016, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki!!! Cudowne zyczonka:)

  • Koska 88 Autorytet
    Postów: 536 396

    Wysłany: 11 marca 2016, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Neverfull miałaś się odzywać. Martwimy się o Ciebie :( A teraz jeszcze Szarlotka zgineła. Mila kiedy idziesz na bete?

    bl9cvcqgs911kctx.png
  • Koska 88 Autorytet
    Postów: 536 396

    Wysłany: 12 marca 2016, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i pęcherzyk nie pękł :( czekam na operacje. Lekarka powiedziała, ze bez sensu jest robić monitoring do tego czasu. Moze akurat będę miała owulacje i sie uda wiec starać sie możemy ale raczej marne szanse skoro po zastrzyku sie nie udało. I endometrium w 16 dc tylko 7 mm :/

    bl9cvcqgs911kctx.png
‹‹ 10 11 12 13 14 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ