X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starając się o pierwsze dziecko
Odpowiedz

Starając się o pierwsze dziecko

Oceń ten wątek:
  • iness00 Autorytet
    Postów: 577 404

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MartitaS w zasadzie to już w tym cyklu bo dziś odwiedziła mnie @, także pewnie w przyszłym tygodniu będzie sono ;)

    Paulina Nessa niestety nie moje okolice, to nie znam tam lekarzy, ale szukając bliżej mnie sprawdziłam kiedyś ranking ovufriend https://ovufriend.pl/listing/results,1.html
    W Poznaniu Paweł Jachowski - porównując opinie na znany lekarz.pl - 149 opinii - średnia ocena 5,0 - szacun. Derwich Krzysztof 212 opinii - średnia ocena 4,5.
    Nie wiem jakie doświadczenie mają w leczeniu problemów z płodnością, najlepiej posprawdzać chyba jacy przyjmują w klinikach i opinie poczytać.

    m3sxnafao0xnjr4b.png
  • Yoasia Koleżanka
    Postów: 162 19

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iness00 wrote:
    Yoasia właśnie to mi się nie podobało u Twojego poprzedniego gin, że tabletki dal, jeść i oczekiwać na efekt, bez monitoringów, bez wsparcia i wiedzy co się dzieje w Twoim organiźmie, a potem dziwią się, że ma się takie wyobrażenie służby zdrowia. Nie słyszałam wcześniej żeby ktoś brał clo jeszcze w połowie cyklu, ale myślę że Twój gin wie co robi, może tak postępuje się gdy nie przyrastają ładnie jajeczka i podstymulowuje się dodatkowo. Trzymam kciuki i jestem przekonana, że podrosną i pękną ;) Co do zastrzyku to sama kiedyś zasugerowałam gince, że może dałaby mi, a ona mówi że u mnie nie ma problemu z pękaniem ich i byłam sprawdzić to same pękły rzeczywiście. Ale ona jest dość zachowawcza, może to i dobrze, a może źle, nie wiem; powiedziała że te zastrzyki też nie są obojętne dla organizmu, nie każe tez faszerować się suplementami. Prawda jest jednak taka, że jeśli tak bardzo pragnie się dzieciątka i długo czeka, to mogłabym łykać wszystko(nie wiedząc nawet co jem), kuć się zastrzykami codziennie żeby tylko osiągnąć cel... Natomiast do tego gina co trafiłam teraz żeby zrobić tą drożność, ma zupelnie inne podejście i szybciej działa, z lekami ma większy luz i widzę, że jest konkretny. Zobaczę po drożności, czy nie zostanę u niego. Wczoraj przedzwoniłam o wyniki posiew powtórny juz ok :) i w cytologii nic nie wyszlo, uroplasma, mycoplasma i coś jeszcze dobrze, wszystkie badania ok :) Pielęgniarka powiedziała - jak przyjdzie @ to działamy :) Ale z drugiej strony mam ogromny mętlik w głowie co to teraz będzie, czy nie będę musiała zawiesić starań, tyle się dzieje ostatnio u mnie, sporo zmian... Nie wiem co mam robić już sama.

    MartitaS zaciskam kciuki za monitoring dzisiejszy, zebyś wróciła tu do nas z dobrymi wiadomościami :)


    Super !! :) cieszę sie bardzo ze juz wyniki są Ok ! Dlaczego teraz masz mętlik ? Tyle czasu sie starałam i nic a teraz jak jest szansa to chcesz zwątpić i sie poddać ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 grudnia 2018, 19:37

    15 cs o pierwszego dzidziusia.
    Słabe nasienie- mała ilość.
    Nieregularne miesiączki - 5 cykl z clo.
  • Yoasia Koleżanka
    Postów: 162 19

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MartitaS wrote:
    Dobrze Iness00 mówi, bo wcześniej mogły w ogóle nie działać na Twoje pęcherzyki i może faszerowałaś się na darmo. No i fakt, że nie wiadomo czy pękają, przecież mogłaś nabawić się torbieli.
    Lekarz ma swój plan, zna się wie kiedy i ile można przyjąć ;) Liczy się efekt, jeśli po takim dawkowaniu działa to super! :)
    Ja dzisiaj 11dc, a brałam 3-7dc, od 2 dni to mnie tak bolą jajniki, że wyczuwam owulkę za rogiem ;) A ogólnie to mój 5-ty cykl z clo
    Wiadomo, że zastrzyk jest kolejną ingerencją w organizm, ale z drugiej strony jeśli faktycznie nie pękają to nie ma rady. Wiadomo, lepiej by było się obejść ;) Ja miałam robiony ovitrelle chyba 2 razy i to w ogóle nie boli.
    Iness00 czyli w przyszłym cyklu drożność po @?
    I dziękuję za kciuki - dam znać po wizycie :)

    No i wlasnie mi sie tak wydaje ze to był ten problem plus jeszcze moja bakteria :/ miałam juz torbiel w poprzednim cyklu pękł i wlasnie gin moj nowy powiedział ze to moze było spowodowane clo . To tak samo jak ja 5 cykl z clo ;) i dobrze ma bolec, ja tez tak wlasnie czułam :) Ciekawe co tam u Ciebie na monitoringu wyjdzie :) a w czym jest u Ciebie problem nie pękają Ci pecherzyki ?
    A ten zastrzyk robi sie samemu ? Jak to wyglada tak w ogóle ?

    15 cs o pierwszego dzidziusia.
    Słabe nasienie- mała ilość.
    Nieregularne miesiączki - 5 cykl z clo.
  • MartitaS Autorytet
    Postów: 473 345

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoasia wrote:
    No i wlasnie mi sie tak wydaje ze to był ten problem plus jeszcze moja bakteria :/ miałam juz torbiel w poprzednim cyklu pękł i wlasnie gin moj nowy powiedział ze to moze było spowodowane clo . To tak samo jak ja 5 cykl z clo ;) i dobrze ma bolec, ja tez tak wlasnie czułam :) Ciekawe co tam u Ciebie na monitoringu wyjdzie :) a w czym jest u Ciebie problem nie pękają Ci pecherzyki ?
    A ten zastrzyk robi sie samemu ? Jak to wyglada tak w ogóle ?

    U mnie na prawym pęcherzyk 11mm, a na lewym dwa po 8mm, endo 11mm ;) czyli owu w weekend :D
    U mnie różnie było z tym pękaniem, ostatnio są "grzeczniejsze" i pękają same, ale na początku nie chciały i miałam ovitrelle. Mi mąż robił zastrzyk w brzuch po wcześniejszej dezynfekcji skóry :) w ogóle nie boli, igiełka tyci.
    U mnie problemem jest niedoczynność tarczycy, wysoka prolaktyna i policystyczne jajniki ;) TSH już unormowałam, miesiąc temu miałam lekko poniżej 1.5, prolaktyna waha się cały czas, ale jest już w granicy. Biorę jeszcze glucophage jak to ginka określiła na podkręcenie owulacji. A i duphaston po owu. Trochę tego jest :D

    Iness00 koniecznie daj znać jak będziesz znała termin, będziemy trzymać kciuki :)

    15.07.2020 ❤️ 37+0 ❤️ 2750g ❤️ 53cm ❤️ G ❤️
    16.02.2023 ❤️ 40+2 ❤️ 3740g ❤️ 56cm ❤️ Z ❤️
  • Yoasia Koleżanka
    Postów: 162 19

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 05:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MartitaS wrote:
    U mnie na prawym pęcherzyk 11mm, a na lewym dwa po 8mm, endo 11mm ;) czyli owu w weekend :D
    U mnie różnie było z tym pękaniem, ostatnio są "grzeczniejsze" i pękają same, ale na początku nie chciały i miałam ovitrelle. Mi mąż robił zastrzyk w brzuch po wcześniejszej dezynfekcji skóry :) w ogóle nie boli, igiełka tyci.
    U mnie problemem jest niedoczynność tarczycy, wysoka prolaktyna i policystyczne jajniki ;) TSH już unormowałam, miesiąc temu miałam lekko poniżej 1.5, prolaktyna waha się cały czas, ale jest już w granicy. Biorę jeszcze glucophage jak to ginka określiła na podkręcenie owulacji. A i duphaston po owu. Trochę tego jest :D

    Iness00 koniecznie daj znać jak będziesz znała termin, będziemy trzymać kciuki :)

    Super !! To trzymam kciuki , ale fajnie ze na weekend na spokojnie a ja tak w tygodniu nie lubie bo akurat mam pierwsze zmiany a jeszcze sprawy załatwić cos w domu porobić to pozniej człowiek padnięty :D a kupujesz sama ta zastrzyki i po prostu je robisz tak ? A ile dni ? Czy jednorazowo ? To dobrze ze jeszcze takie dolegliwości które można unormować , nie słyszałam jeszcze o tym glucophage na podkręcenie owulacji. Ja cos mam wrażenie ze mi te pecherzyki na prawdę nie pękają :/ dowiem sie dzisiaj ale sie martwię juz ...

    15 cs o pierwszego dzidziusia.
    Słabe nasienie- mała ilość.
    Nieregularne miesiączki - 5 cykl z clo.
  • Yoasia Koleżanka
    Postów: 162 19

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 05:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co do clo to niby można tylko 6 miesięcy brać a pozniej przerwa 3? Ja czytałam ze dziewczyny biorą po 8 cykli albo nawet 2 lata i nic sie złego nie dzieje. Ale to wiadomo kwestia tego ze każdy organizm jest inny. Bo u mnie jesli by sie okazało ze nie pękają to następny cykl muszę stymulować i wychodzi na to ze ostatni teoretycznie. Choć nie wiem jak to sie liczy bo brałam w tamtym roku clo raz w listopadzie , pozniej dopiero jakoś w tym roku lutym, marcu pozniej znow wrzesień, październik i teraz.

    15 cs o pierwszego dzidziusia.
    Słabe nasienie- mała ilość.
    Nieregularne miesiączki - 5 cykl z clo.
  • MartitaS Autorytet
    Postów: 473 345

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoasia wrote:
    Super !! To trzymam kciuki , ale fajnie ze na weekend na spokojnie a ja tak w tygodniu nie lubie bo akurat mam pierwsze zmiany a jeszcze sprawy załatwić cos w domu porobić to pozniej człowiek padnięty :D a kupujesz sama ta zastrzyki i po prostu je robisz tak ? A ile dni ? Czy jednorazowo ? To dobrze ze jeszcze takie dolegliwości które można unormować , nie słyszałam jeszcze o tym glucophage na podkręcenie owulacji. Ja cos mam wrażenie ze mi te pecherzyki na prawdę nie pękają :/ dowiem sie dzisiaj ale sie martwię juz ...

    Tak. Jak podczas monitoringu pęcherzyk widziała dojrzały pęcherzyk to przepisywała i robiłam tego samego lub następnego dnia albo wyliczała, że rosną ok 2mm/dobę to mówiła za ile dni mam zrobić. Jednorazowo się robi, one potem zakłamują wynik testu przez ileś dni, więc nawet nie kusi wcześniej testować :D Nie martw się, przede wszystkim pozytywne nastawienie ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 grudnia 2018, 08:58

    15.07.2020 ❤️ 37+0 ❤️ 2750g ❤️ 53cm ❤️ G ❤️
    16.02.2023 ❤️ 40+2 ❤️ 3740g ❤️ 56cm ❤️ Z ❤️
  • Yoasia Koleżanka
    Postów: 162 19

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martita pozytywne nastawienie znaczy u mnie nadzieja i kolejne rozczarowanie :D nie wiem, staram sie o tym nie myślec wszystkim. Miałaś tylko jeden monitoring w tym cyklu ?

    15 cs o pierwszego dzidziusia.
    Słabe nasienie- mała ilość.
    Nieregularne miesiączki - 5 cykl z clo.
  • MartitaS Autorytet
    Postów: 473 345

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoasia wrote:
    Martita pozytywne nastawienie znaczy u mnie nadzieja i kolejne rozczarowanie :D nie wiem, staram sie o tym nie myślec wszystkim. Miałaś tylko jeden monitoring w tym cyklu ?
    No tak, łatwo jest przejść z pozytywnego myślenia do nakręcenia się, że to na pewno ten cykl ;)
    Na razie tak, niestety moja ginka jest mocno oblegana, zagapiłam się i czatuje na termin w przyszłym tygodniu może się zwolni

    15.07.2020 ❤️ 37+0 ❤️ 2750g ❤️ 53cm ❤️ G ❤️
    16.02.2023 ❤️ 40+2 ❤️ 3740g ❤️ 56cm ❤️ Z ❤️
  • iness00 Autorytet
    Postów: 577 404

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoasia, wysłałam Ci wczoraj zaproszenie na skrzynkę wiadomosci,żeby móc pisać prywatne wiadomości, bo tu nie chcę wszystkiego pisać. Nie chcę się poddać absolutnie, to zupelnie o coś innego chodzi, bardziej sytuacja mnie do tego zmusi, zmiana jaka się szykuje.

    MartitaS to szykuje się 'pracowity' weekend u Was i niech będzie równie owocny jak pracowity :)
    Jasne dam znać, jak będę mieć termin, zebysćie trzymały kciuki, żeby było ok i żebym nie uciekła spod gabinetu :P

    m3sxnafao0xnjr4b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iness00 wrote:
    Yoasia, wysłałam Ci wczoraj zaproszenie na skrzynkę wiadomosci,żeby móc pisać prywatne wiadomości, bo tu nie chcę wszystkiego pisać. Nie chcę się poddać absolutnie, to zupelnie o coś innego chodzi, bardziej sytuacja mnie do tego zmusi, zmiana jaka się szykuje.

    MartitaS to szykuje się 'pracowity' weekend u Was i niech będzie równie owocny jak pracowity :)
    Jasne dam znać, jak będę mieć termin, zebysćie trzymały kciuki, żeby było ok i żebym nie uciekła spod gabinetu :P


    Będziemy mocno trzymać kciuki! Spokojnie, nie uciekniesz ;) I po wizycie przekażesz nam wieści :) Powodzenia!

  • Alexandra88 Autorytet
    Postów: 450 213

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iness super ze wyniki dobre :) to w tym cyklu uda Ci się wybrać na sono ?
    Ja miałam dwa razy zastrzyk z ovitrelle, ale robiłam sobie sama giinka po potwierdzeniu ze jest wystarczająco duży pecherzyk dawała mi receptę. U mnie akurat było tak ze tego samego dnia mogłam zrobić sobie zastzyk. Po zastrzyku lepiej nie testować do 10, a niektórzy nawet piszą ze do 14 dni bo mogą fałszować wynik. Chociaż jednej dziewczynie na forum test wyszedł pozytywnie chyba w 10-11 dniu.

    U mnie tez się przed świetami dużo dzieje - przynajmniej jest czym zająć głowę :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 grudnia 2018, 19:28

    Ag1988 lubi tę wiadomość

    PCOS ??
    Mutacje: MTHFR 677c-t hetero i PAI-1/4G hetero
    Cienkie endometrium
    Leki: euthyrox N25, miovelia, koenzym Q10, prenatal uno, Acid folicum, acard 75mg.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Święta za pasem to i w grudniu lepiej jakoś się żyje, inne myśli, nie tylko ciągle starania i starania :) W nowym roku też muszę coś znaleźć żeby właśnie nie myśleć!

    Alexandra88 lubi tę wiadomość

  • iness00 Autorytet
    Postów: 577 404

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Ag1988

    Alexandra88 tak, i to w przyszłym tygodniu, jutro pewnie zadzwonię umówić się, bo dziś czasu brakło mi :P Czyli u Ciebie luz w tym cyklu. Który masz dc?

    Alexandra88 lubi tę wiadomość

    m3sxnafao0xnjr4b.png
  • Yoasia Koleżanka
    Postów: 162 19

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MartitaS wrote:
    No tak, łatwo jest przejść z pozytywnego myślenia do nakręcenia się, że to na pewno ten cykl ;)
    Na razie tak, niestety moja ginka jest mocno oblegana, zagapiłam się i czatuje na termin w przyszłym tygodniu może się zwolni

    Byłam dzis na monitoringu i pecherzyki po 25 mm endometrium 11 mm dziwne ze jeszcze nie było owulacji to moj 16 dc i jutro dostaje zastrzyk jesli nie pękną same. Pregnyl 5000 mi przepisał . Ten zastrzyk tylko pomoże w pęknięciu tak ?

    15 cs o pierwszego dzidziusia.
    Słabe nasienie- mała ilość.
    Nieregularne miesiączki - 5 cykl z clo.
  • Yoasia Koleżanka
    Postów: 162 19

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iness00 wrote:
    Yoasia, wysłałam Ci wczoraj zaproszenie na skrzynkę wiadomosci,żeby móc pisać prywatne wiadomości, bo tu nie chcę wszystkiego pisać. Nie chcę się poddać absolutnie, to zupelnie o coś innego chodzi, bardziej sytuacja mnie do tego zmusi, zmiana jaka się szykuje.

    MartitaS to szykuje się 'pracowity' weekend u Was i niech będzie równie owocny jak pracowity :)
    Jasne dam znać, jak będę mieć termin, zebysćie trzymały kciuki, żeby było ok i żebym nie uciekła spod gabinetu :P

    Oh ja tego nie sprawdzam . Rozumiem , jasne tylko powiedz jak to przyjąć czy cos bo sie nie znam :D

    15 cs o pierwszego dzidziusia.
    Słabe nasienie- mała ilość.
    Nieregularne miesiączki - 5 cykl z clo.
  • iness00 Autorytet
    Postów: 577 404

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoasia wrote:
    Oh ja tego nie sprawdzam . Rozumiem , jasne tylko powiedz jak to przyjąć czy cos bo sie nie znam :D
    W prawym górnym rogu strony jest ikonka WIADOMOŚCI, jeśli masz nowe wiadomosci, zaproszenia do przyjaciółek lub powiadomienia, ze ktoś lubi Twoją wiadomośc, mruga do Ciebie ta ikonka, klikasz na nią i tam po zakładkach wiadomości, zaproszenia, powiadomienia klikasz i sprawdzasz, odczytujesz. Klikasz tam na zakładkę ZAPROSZENIA, -akceptujesz i moge do Ciebie pisac prywatne wiadomości ;)

    To może u Ciebie nie pękały dotychczas skoro dziś 25 mm i nic. Tylko albo aż w pęknięciu, przynajmniej nie będzie dalej rósł i zamieniał się w torbiel.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 grudnia 2018, 20:44

    m3sxnafao0xnjr4b.png
  • Alexandra88 Autorytet
    Postów: 450 213

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoasia tak zastrzyk pomoże tylko w pęknięciu pęcherzykom :)
    Ag - ja tez. będę się starać znaleźć sobie jakieś zajęcie żeby nie myśleć ;)
    Iness to daj znać jaki masz termin sono :) ja dzisiaj 22 dc.

    iness00 lubi tę wiadomość

    PCOS ??
    Mutacje: MTHFR 677c-t hetero i PAI-1/4G hetero
    Cienkie endometrium
    Leki: euthyrox N25, miovelia, koenzym Q10, prenatal uno, Acid folicum, acard 75mg.
  • Yoasia Koleżanka
    Postów: 162 19

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iness super juz przyjęłam :) nie wiem temperaturę mam niska porównując do poprzednich cykli przynajmniej do listopada (bo w innych było całkiem inaczej ) to tak ma byc , w listopadzie miałam w 14 dc 36,2 w 15 dc juz 36,9 w 16 dc 36,8 i w 17 juz 37,1 czyli jakby owulacja była a w tym cyklu mam 14 dc 36,1 15 dc 36,4 16 dc 36,7 także moze jutro skoczy temperatura i owu sie pojawi . W październiku u starej gin miałam robione chyba w 22 dc wyniki z krwii zeby zobaczyć hormony chyba i powiedziała na omówieniu wyników ze było super jajeczkowanie ale to tyle co sie dowiedziałam ... czy możliwe jest to ze mimo ze z wyników (nawet dokładnie nie wiem jakich ) wszystko wyszło na to ze owu była pecherzyki mogły nie pęknąć ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 grudnia 2018, 21:30

    15 cs o pierwszego dzidziusia.
    Słabe nasienie- mała ilość.
    Nieregularne miesiączki - 5 cykl z clo.
  • MartitaS Autorytet
    Postów: 473 345

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoasia wrote:
    Iness super juz przyjęłam :) nie wiem temperaturę mam niska porównując do poprzednich cykli przynajmniej do listopada (bo w innych było całkiem inaczej ) to tak ma byc , w listopadzie miałam w 14 dc 36,2 w 15 dc juz 36,9 w 16 dc 36,8 i w 17 juz 37,1 czyli jakby owulacja była a w tym cyklu mam 14 dc 36,1 15 dc 36,4 16 dc 36,7 także moze jutro skoczy temperatura i owu sie pojawi . W październiku u starej gin miałam robione chyba w 22 dc wyniki z krwii zeby zobaczyć hormony chyba i powiedziała na omówieniu wyników ze było super jajeczkowanie ale to tyle co sie dowiedziałam ... czy możliwe jest to ze mimo ze z wyników (nawet dokładnie nie wiem jakich ) wszystko wyszło na to ze owu była pecherzyki mogły nie pęknąć ?

    Ja w tym cyklu rzuciłam termometr do szafki :D Już mnie denerwowało, że analizowałam aktualny wykres z poprzednimi. W tym stawiam na monitoring i testy owu ;)
    W sumie nie wiem czy na podstawie badań krwi można stwierdzić czy owu była. Ciekawe co miałaś robione.
    Ale wyhodowałaś pęcherzyki! :D i ładne endo :)
    Owu mniej więcej nam się pokryje w czasie :D

    15.07.2020 ❤️ 37+0 ❤️ 2750g ❤️ 53cm ❤️ G ❤️
    16.02.2023 ❤️ 40+2 ❤️ 3740g ❤️ 56cm ❤️ Z ❤️
‹‹ 558 559 560 561 562 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ