X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staramy się i wspieramy
Odpowiedz

Staramy się i wspieramy

Oceń ten wątek:
  • Ev Autorytet
    Postów: 1199 554

    Wysłany: 4 września 2015, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    potworzasta coraz bardziej twoj przypadek przypomina mi moj ... ;(

    8599yx8d9t871y8x.png
    eoc93ew1yklyxdn4.png
  • potforzasta Autorytet
    Postów: 6168 2261

    Wysłany: 4 września 2015, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    clo brałam 2 cykle i niestety lekarz nie widział nic złego w tym że mój cykl z 35 dni wydłużył się do prawie 60 dni. Teraz muszę znaleźć w końcu kogoś kto się tym zajmie ale u nas w dziurze zabitej dechami ciężko o normalnego lekarza

    Hashimoto, niedoczynność, PCOS
  • potforzasta Autorytet
    Postów: 6168 2261

    Wysłany: 4 września 2015, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ev ale Twój przypadek może być podobny ale nie taki sam dlatego działaj spokojnie i niczym się nie martw :)

    Ev, Vesper lubią tę wiadomość

    Hashimoto, niedoczynność, PCOS
  • Selja Autorytet
    Postów: 542 495

    Wysłany: 4 września 2015, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ev wrote:
    Dziewczyny ja po CLO a nic nie czuje ... żadnego klucia jajników a ni nic ;((
    A ja dziś nie mogę, tak mnie kłuje prawy. Może na Ciebie inaczej działa trzeba poczekać do wizyty u gina, pewnie sprawdzi czy jest ok <3

    p19u3e3kwjkqlfv6.png
  • Ev Autorytet
    Postów: 1199 554

    Wysłany: 4 września 2015, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    potforzasta wrote:
    Ev ale Twój przypadek może być podobny ale nie taki sam dlatego działaj spokojnie i niczym się nie martw :)


    Racja. Tylko mam jakies takie zle przeczucia ... boje sie :( .

    Selja ...moze , mam tylko nadzieje ze jest wszystko ok.

    8599yx8d9t871y8x.png
    eoc93ew1yklyxdn4.png
  • Ev Autorytet
    Postów: 1199 554

    Wysłany: 4 września 2015, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziwna sprawa ... dzis moj 8dc a detektor pokazuje dzien plodny O.o

    8599yx8d9t871y8x.png
    eoc93ew1yklyxdn4.png
  • Bobitta Autorytet
    Postów: 808 834

    Wysłany: 4 września 2015, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja do gina przyniosłam wydrukowane cykle z OVU i pokazuje a on mi w 3 cyklach wyznaczył inny termin owulacji niż ovu i mówi, żeby wziąć na luz bo mogłam najzwyczajniej w świecie nie trafić w owulację przez to że tak się sugerowałam tym wykresem ... kazał zrobić tylko morfologie - żeby mieć wyniki świeże i po usg stwierdził, że u mnie problemu nie widzi, chociaż sugerowałby żeby bardziej trafiać w prawy jajnik bo ładniejsze ma komórki. A jak do końca roku nie styknie dzidzia to najpierw badania nasienia.

    Ev, katsuyoshi, Vesper, Mysza1986 lubią tę wiadomość

    Bobitta
    ckai43r8kvzjnozx.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 września 2015, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bobitta wrote:
    Ja do gina przyniosłam wydrukowane cykle z OVU i pokazuje a on mi w 3 cyklach wyznaczył inny termin owulacji niż ovu i mówi, żeby wziąć na luz bo mogłam najzwyczajniej w świecie nie trafić w owulację przez to że tak się sugerowałam tym wykresem ... kazał zrobić tylko morfologie - żeby mieć wyniki świeże i po usg stwierdził, że u mnie problemu nie widzi, chociaż sugerowałby żeby bardziej trafiać w prawy jajnik bo ładniejsze ma komórki. A jak do końca roku nie styknie dzidzia to najpierw badania nasienia.

    No i widzisz także do dzieła :)
    Ja za bardzo w ten wykres tutaj nie wierzę wole sugierować sie bardziej ciałem swoim niz tą tabelą co do owu ;p

  • Vesper Autorytet
    Postów: 2378 1813

    Wysłany: 4 września 2015, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej, Bobitta :)
    też mi się wydaje, że wykres jest orientacyjny - jeśli lekarz faktycznie nie stwierdził jakichś nieprawidłowości, to po prostu działajcie :) a w razie potrzeby idź na monitoring ovu :) (jest na nfz?...)

    u nas terminy do ginki na nfz średnio dwa miesiące (z infekcją w ten sam dzień, jeśli lekarz się zgodzi - gorzej, że moja ginka przyjmuje raz w tygodniu...), rodzinny około tygodnia, innych specjalistów ostatnio nie sprawdzałam, ale będę szukać endokrynologa, to się okaże ;) (ponoć do dobrego czeka się pół roku, pod warunkiem zapisania się w pierwszej połowie roku :P, ale nie wiem, jak jest teraz).

    potforzasta, a jakie badania hormonalne robiłaś przy PCOS? ma podejrzenie...
    tarczyca wyszła mi ok (środek stawki), jak na moje oko, natomiast prolaktyna na styk w górnej granicy :/ antyTPO w normie, innych badań nie robiłam... morfologia miejscami średnio, ale nie umiem tego zinterpretować ;)

    Selja lubi tę wiadomość

    staramy się od września 2015
    ,,Zwycięzcy nigdy nie rezygnują, rezygnujący nigdy nie zwyciężają"

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 września 2015, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ev wrote:
    dziwna sprawa ... dzis moj 8dc a detektor pokazuje dzien plodny O.o

    Może masz płodny ? :D

  • Ev Autorytet
    Postów: 1199 554

    Wysłany: 4 września 2015, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    katsuyoshi wrote:
    Może masz płodny ? :D

    8dc i juz plodny ?:D

    ... jajniki mnie troszeńke zaczynają bolec ... jednak ^^.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 września 2015, 18:34

    8599yx8d9t871y8x.png
    eoc93ew1yklyxdn4.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 września 2015, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ev wrote:
    8dc i juz plodny ?:D

    ... jajniki mnie zaczynaja bolec ... jednak ^^.

    Czasami nie które kobiety mają w 8dc :)

    Ev lubi tę wiadomość

  • potforzasta Autorytet
    Postów: 6168 2261

    Wysłany: 4 września 2015, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja się wykresem mało sugeruję wolę swoje objawy :)
    Miałam robione:
    TSH
    ft3
    ft4
    anty-TPO
    anty-TG
    Testosteron
    Prolaktyna
    Insulina
    Fsh
    Lh

    Te pogrubione za wysokie reszta ok. A jak pisałam podejrzenie po jednym USG tylko kolejne już na to nie wskazywały.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 września 2015, 19:27

    Vesper lubi tę wiadomość

    Hashimoto, niedoczynność, PCOS
  • potforzasta Autorytet
    Postów: 6168 2261

    Wysłany: 4 września 2015, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok ja się żegnam na razie będę pewnie dopiero w poniedziałek idę malować pazurki :) Papa

    Hashimoto, niedoczynność, PCOS
  • Vesper Autorytet
    Postów: 2378 1813

    Wysłany: 4 września 2015, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    potforzasta wrote:
    ja się wykresem mało sugeruję wolę swoje objawy :)
    Miałam robione:
    TSH
    ft3
    ft4
    anty-TPO
    anty-TG
    Testosteron
    Prolaktyna
    Insulina
    Fsh
    Lh

    Te pogrubione za wysokie reszta ok. A jak pisałam podejrzenie po jednym USG tylko kolejne już na to nie wskazywały.

    Dzięki za info - jeśli tu jeszcze zajrzysz, napisz mi, proszę, czy te badania trzeba wykonywać w określonym dniu cyklu, czy nie ma to znaczenia. Z góry dziękuję! :)

    staramy się od września 2015
    ,,Zwycięzcy nigdy nie rezygnują, rezygnujący nigdy nie zwyciężają"

  • Selja Autorytet
    Postów: 542 495

    Wysłany: 4 września 2015, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vesper wrote:
    Dzięki za info - jeśli tu jeszcze zajrzysz, napisz mi, proszę, czy te badania trzeba wykonywać w określonym dniu cyklu, czy nie ma to znaczenia. Z góry dziękuję! :)

    Wejdz kochana na ten wątek https://ovufriend.pl/forum/starajac-sie-po-35-roku-zycia/badania,691.html

    p19u3e3kwjkqlfv6.png
  • Vesper Autorytet
    Postów: 2378 1813

    Wysłany: 4 września 2015, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najważniejsze jest 3 dc zrobić FHS, LH i Estradiol (można LH nie robić jeśli to już badanie któreś z kolei ). Chodzi o to, że gin na podstawie tych wyników (a w każdym cyklu wartości mogą być inne) ocenia jakość Twojego pęcherzyka. Czy będzie dobry jakościowo i czy ewentualnie nie i należałoby go wspomóc jakimiś hormonami . Dobrze przeprowadzony monitoring to:
    1. pierwsza wizyta w 3 dc wraz z badaniami hormonalnymi (rano robisz badania, po południu odbierasz i po południu wizyta), lekarz ocenia ilość i wielkość pęcherzyków (ja zazwyczaj miałam dwa, trzy 0d 7 do 9 mm i dużo małych)
    2. Wizyta około 10 dc i ocena przyrostu pęcherzyków (badanie estradiolu i LH
    3. Wizyta około 13 dc i ocena przyrostu
    4. Wizyta około 15-16 dc - po jajeczkowaniu
    Wszystko to przyjmując że owulację masz np. 14-15 dc.

    To jest dobrze zrobiony monitoring! Jeszcze lepszy jak dwa dni przed owulacją badanie estradiolu i 7 dni po owulacji progesteron. Wtedy naprawdę wiadomo co i jak przyrasta i czy faza lutealna jest prawidłowa, czy ciałko żółte pracuje prawidłowo wydzielając odpowiednią ilość progesteronu. Uff


    Przy pierwszej wizycie w klinice miałam do zrobienia:
    Te badania zrobiłam 3 dnia cyklu
    - Kortyzol
    - Testosteron
    - Prolaktyna
    - Lh
    - FSH
    - Estradiol
    - TSH
    - T3 (swobodny)
    - T4 (swobodny)
    - atTPO
    - AMH
    - Insulina
    - C-peptyn
    - DHEA-S
    - progesteron + drugi raz 7 dnia po owulacji




    przekleiłam, bo może jeszcze komuś z wątku się przyda. dzięki, Selja! :)
    znaczy już przegapiłam w tym cyklu możliwość zbadania części hormonów :/ klops

    staramy się od września 2015
    ,,Zwycięzcy nigdy nie rezygnują, rezygnujący nigdy nie zwyciężają"

  • Selja Autorytet
    Postów: 542 495

    Wysłany: 4 września 2015, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja większość miałam, w tym miesiącu monitoring i może progesteron, bo się zagapiłam i nue zrobiłam w sierpniu

    Vesper lubi tę wiadomość

    p19u3e3kwjkqlfv6.png
  • Vesper Autorytet
    Postów: 2378 1813

    Wysłany: 4 września 2015, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selja, a zlecił Ci to gin, gin-endo? (czy lekarz z nfz też może mnie wysłać na taki przegląd, czy sama muszę za tym pobiegać?) :P

    staramy się od września 2015
    ,,Zwycięzcy nigdy nie rezygnują, rezygnujący nigdy nie zwyciężają"

  • Selja Autorytet
    Postów: 542 495

    Wysłany: 4 września 2015, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Część badań zrobisz z nfz - zwykły gin zlecił mi je. Amh na 100 % platne, a dosyć ważne badanie, zwłaszcza jeśli starasz się jakiś czas ;)

    Vesper lubi tę wiadomość

    p19u3e3kwjkqlfv6.png
‹‹ 43 44 45 46 47 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ