Forum Starając się z pomocą medyczną AMH - jakie macie poziomy i jakie szanse?
Odpowiedz

AMH - jakie macie poziomy i jakie szanse?

Oceń ten wątek:
  • Zetzet Ekspertka

Wysłany: 25 września 2015, 13:06

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak sie wczoraj okazalo moje AMH jest b. niskie - 0,46 :( W srode mamy wizyte w klinice nieplodnosci, zobaczymy, jakie mamy szanse...

34bwdqk3lobtgyq7.png
  • Anatolka Autorytet

Wysłany: 25 września 2015, 16:28

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zetzet, wynik nie jest rewelacyjny, ale nie jest dramatyczny na szczęście :-) wybierz się do kliniki. Tam najlepiej doradzą co począć. Bez obaw, że dwie czy 3 stymulacje do inseminacji wyczerpią rezerwę. To na szczęście nie ten poziom. Są też inne leki niż clo. Zbadaj w 3 dc FSH, to też pomoże ocenić sytuację i wybrać najlepszą drogę do macierzyństwa :-) powodzenia! :-)

sylwiaśta159 lubi tę wiadomość

1usa3e5e6fqireg4.png

3ca106616b.png
  • Lonia Autorytet

Wysłany: 30 września 2015, 14:00

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny dziś otrzymałam wynik AMH 4,01 poproszę o pomoc w interpretacji.pozdrawiam

3jvz73sbpxjphhug.png
  • nick nieaktualny

Wysłany: 30 września 2015, 14:42

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam 4.96 Niby pani doktor mi powiedziała że wynik ładny ...Ale tak czy inaczej clo musze brac od nastepnego cyklu

• Anatolka Autorytet

Wysłany: 30 września 2015, 16:14

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bez norm trudno o interpretację :-)

1usa3e5e6fqireg4.png

3ca106616b.png
  • nick nieaktualny

Wysłany: 30 września 2015, 16:23

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anatolka wrote:
    U mnie wygląda to tak:
    wynik 4.96ng/ml
    normy: od 1.21 prawidlowa płodność
    0.3-1.2 obniżona płodność
    do 0.3 niska płodnośc

Czyli według tego mam ok. Ale na necie czytalam że to już pod PCOS podchodzi i nie wiem sama. Bo w sumie nie usłyszałam tego od mojej pani doktor

• Lonia Autorytet

Wysłany: 30 września 2015, 17:08

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anatolka wrote:

W wynikach mam podany zakres 1.0 -12.6

Teoretycznie w normie ale jakoś tak mało po środku tego zakresu. Dopiero debiutuje w tym temacie

3jvz73sbpxjphhug.png
  • Anatolka Autorytet

Wysłany: 30 września 2015, 17:57

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, normy w tych nowych badaniach są mocno poszerzone a czasem nawet nie jest podawana górna granica jak widać. Oba wyniki mogą wskazywać na pcos ale wcale nie muszą. Żeby je stwierdzić to trzeba zobaczyć w usg nieprawidłowy obraz (bardzo liczne pęcherzyki tzw. sznury korali/pereł i brak dominującego pęcherzyka), brak owulacji naturalnej, zachwiany stosunek LH:FSH badanych w 3 dc (prawidłowy stosunek wynosi ok 1, czyli Lh i FSH są do siebie podobne), androgenizacja (nadmierne owłosienie m.in.) itp. Musiałybyscie przeanalizować czy to samodzielnie czy z lekarzem czy takie kwestie u Was występują czy nie. Jeśli tak - pcos, jeśli nie - to tylko się cieszyć ładna rezerwą :-)

Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 września 2015, 17:59

1usa3e5e6fqireg4.png

3ca106616b.png
  • nick nieaktualny

Wysłany: 30 września 2015, 18:06

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie moja ginekolog nie wspominała nic żebym miała PCOS. Zobaczyła wynik powiedziała ze rezerwa bardzo ładna. Na usg okazało się ze na prawym jajniku nie mam w ogole pęcherzyków a na lewym pięć i to bardzo małe. W 12 dc 0.38mm Niestety

• Lonia Autorytet

Wysłany: 30 września 2015, 18:21

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje wyniki FSH 6,80 ( norma3,5-12,5), LH 5,21 (norma 2,4-12,6)kiedyś podczas usg wskazywano mi na bardziej pecherzykowaty lewy jajnik ale w granicach normy, z tym, ze to jeszcze bylo przed przygoda z ivf

3jvz73sbpxjphhug.png
  • pozytywna ptysia Znajoma

Wysłany: 30 września 2015, 21:27

Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny lekarz napisał dziś do mnie maila, że prolaktyna 14,24 a AMH 4,9 ng/ml i nic więcej. Mam się czym martwić? Pozdrawiam

• pysia Autorytet

Wysłany: 1 października 2015, 12:34

Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam amh 3.2 . lekarka mowila ze ok, optymalny wynik
    a wy co myslicie?

uwo9qqmzfcz2axe8.png
    Luty 2015-HSG,3iui :(
    1 IMSI:1 crio blastkiAB beta:8dpt 3,71/10dpt 1,17 :(
    2 crio:(
    Szczep.immuno
    2 IMSI: 3 transfery :(
    3 IMSI: blastka 9dpt beta82/11dpt:beta252/13dpt:beta 708 / 34dpt:jest <3
  • nick nieaktualny

Wysłany: 1 października 2015, 15:10

Cytuj  /     /  Zgłoś
    pysia wrote:
    ja mam amh 3.2 . lekarka mowila ze ok, optymalny wynik
    a wy co myslicie?

Dobrze że nie jest za niskie. Nie wiem ile w tym prawdy ale słyszałam że czasem lepiej jest mieć ciut za wysolie niż za niskie. Ja mam 4.96 i mi lekarz powiedział też że jest ładny wynik

pysia lubi tę wiadomość

• Kokardka44 Autorytet

Wysłany: 4 października 2015, 17:54

Cytuj  /     /  Zgłoś
    AniaT wrote:
    Kokardka jak to możliwe ze wzrosło Ci amh??? Nie wiem czy to jest możliwe. Jakie witaminy brałas?????
    No widzisz, naczytałam się w necie i brałam tylko ja combo normalnie bo: DHEA, wit d, wit b6 b12, kw foliowy q10 jodid i euthyrox ale to na moje tsh wysokie.

Co do lab robiłam wcześniej i póżniej w vitalabo więc to samo lab.

Cuda się zdarzają :)

Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 października 2015, 17:54

Bo ja na złe, Reaguję źle...I kurczę się, w sobie zamykam...
    3i49roeqq35mjixs.png
    hchygov3vkk8ck9g.png
  • Edka Autorytet

Wysłany: 20 października 2015, 13:49

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny proszę o interpretację wynik mam 4,26 ng/ml. Normy dla mojego wieku to jakaś mediana 1,88 i te drugie jakieś 95% Rl ng/ml 0,07-7,35 i co?????? Jajo zniosę

ijpbi09kncb0qlr5.png
  • nick nieaktualny

Wysłany: 20 października 2015, 16:48

Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to ja się przyłączam do wątku.
    Mój wynik z wczoraj to 0,96 ng/ml, gdzie normą jest 1,2.
    Super nie jest, ale myślę że tragicznie też nie. Zobaczymy co powie lekarz. W kolejnym cyklu powtórze badanie bo słyszałam tez o rozbieżnych wynikach, poza tym przydałoby się tez zbadac fsh i lh bo tylko w połaczeniu z nimi wynik jest miarodajny.

Mam kilka miesięcy stymulacji za sobą, teraz będzie kolejny jak tylko wielmożna @ się pojawi.
    A jeszcze w ramach ciekawostki, obnizona rezerwa wystepuje w pierwszych tygodniach ciąży/ wyczytane gdzieś/- dało mi to na tyle nadzei że nawet zrobiłam test ;)/ wczoraj, dzis powinnam mieć @ a na razie brak/.
    Mimo wszystko jestem dobrej mysli. Męża faszeruję witaminami, a sama, na własną rękę podwyższe sobie dawkę kwasu foliowego, bo to podobno ma wpływ na jakość komórki jajowej.

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że poszłam specjalnie do lekarza zajmujacego sie niepłodnościa / chciałam porozmawiac o sono hsg/, ale mam wrażenie że jakoś nikt nie traktuje mojej sprawy jako problemu. No bo mam jedno dziecko, stosunkowo niedawno rodziłam. Za mną tez jedna ciaza biochemiczna, więc z tego co powiedział lekarz, prawdopodobnie u mnie przyczyna niepowodzen jest czynnik męski. No i jak powiedziałam ze staramy się 6 miesiąc / a tak naprawdę 5/ to juz w ogóle patrzą z politowaniem. I czasem sama sie zastanawiam, czy to ja przesadzam, czy oni zbyt lekko podchodzą do mojej sprawy.

• Anna_m33 Debiutantka

Wysłany: 21 października 2015, 11:26

Cytuj  /     /  Zgłoś
    olecha wrote:
    Nic się nie załamuj Anna_33, taki wynik o niczym nie przesądza, ponieważ inne są bardzo dobre. Jeżeli nie ma innych problemów, to pół roku na dhea 75 dziennie i bedziesz w ciąży, głowa do góry i szukaj zaangażowanego lekarza, ja miałam taki wynik ponad rok temu, dziś jestem w ciąży z własnych komórek, do dzieła, będzie dobrze!

Hej
    Dwa razy robione AMH i taki sam wynik <0,02
    Estradiol <10,0
    A pomyśleć, że jeszcze 2 lata temu miałam wszystkie hormony w normie ( bez leków) tylko okresu nie było.
    Na chwile obecną lekarz powiedział, że przy takich wynikach to tylko adopcja komórki jajowej dawczyni wchodzi w grę, gdyż przy takim AMH i Estradiolu rezerw jajnikowych już nie mam.
    Jak myślicie czy da coś stymulacja owulacji czy lepiej sobie odpuścić ?

• Aneczka80 Ekspertka

Wysłany: 22 października 2015, 20:18

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja powtórzyłam tydzien temu AMH i czekam na wybik. Poprzednim razem 0,6 :(
    Staram sie juz 6 lat. Jestem na etapie, że zakończe leki, które lekarz mi przepisal i odpuszczam.

Aneczka80

• AgaL Autorytet

Wysłany: 26 października 2015, 12:50

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edka wrote:
    Dziewczyny proszę o interpretację wynik mam 4,26 ng/ml. Normy dla mojego wieku to jakaś mediana 1,88 i te drugie jakieś 95% Rl ng/ml 0,07-7,35 i co?????? Jajo zniosę

Ja mam te same normy,a wynik 1,07.....

<3 Kiedy nie wszystko idzie po Twojej myśli, po prostu czekaj...i miej wiarę <3
  • Edka Autorytet

Wysłany: 28 października 2015, 23:30

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi gin powiedział że wynik mam dobry. Nic więcej nie potrzebuję wiedzieć ;)

ijpbi09kncb0qlr5.png
‹‹ 46 47 48 49 50 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego