X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

LAPAROSKOPIA

Oceń ten wątek:
  • plimka_bum Autorytet
    Postów: 1620 138

    Wysłany: 18 stycznia 2015, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no my też już ponad rok się staramy. Początkowo brałam clo duphastan, raz pregnyl ale nic nie działało. Obecnie biorę tylko duphastan na regularne miesiączki. Mam dosyć testów owulacyjnych i ciążowych. Laparoskopia to przedostatni ratunek , zobaczymy .... A tobie na monitoringu pokazały się pęcherzyki? bierzesz jakieś leki? Podczas laparo miałaś robioną kauteryzację jajników i sprawdzaną drożność?

    Edyta
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 stycznia 2015, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Drozność nie- niestety bylam pod koniec okresu i lekarz stwierdzil ze zrobienie droznosci mogloby zakonczyc sie wywolanie endometriozy u mnie.. Mialam laoroskopie i kauteryzajce. Po laporoskopii w dalszym moim cykklu pojawil sie samoistnie bez lekow pecherzyk, ktory takze samoistnie pekl.. bylam na monitoringu w tym czasie.. dzis mija 9 dzien po owu.. mam nabrzmiale piersi, czasem mdlosci, dzis doszedl bol krzyza i jasnoczerwone jednorazowe plamienie .. we wtorek robie test chyba ze dostane okres.. ale okres powinien byc najwczesniej 23 stycznia.. wiec chce wierzyc ze to ciaza:D

  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 18 stycznia 2015, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    plimka_bum wrote:
    a przed laparo nie wykryli endometriozy? nie było nic widać na USG ? jakie dalsze leczenie ci zalecili?
    U mnie główną przyczyną laparaskopii jest to że mam PCOS ale właśnie nie wiem co się okaże po...
    Przed laparo nie wiedziałam ze mam endometriozę. Podejrzewali potworniaka i chcieli go wyciąć i rozgrzebali mi jajnik a przy okazji sprawdzili drożność i zobaczyli ogniska endometrialne i usunęli.
    Dalsze leczenie : 3 miesiace na starankach naturalnych. Lecz nie przyniosły skutku. I teraz bede brała clo i szykuje sie na iui.
    Przed laparo tez nie każdy cykl miałam owulacyjny, wiec po laparo nic mi sie nie zmieniło z tym. Do tego słabe nasienie, stad przed nami inseminacja.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 stycznia 2015, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem po laparoskopii już 4 cykl. Niestety na CLO dalej nie reaguję, nic nie rośnie, do 11mm i koniec.Jednak chociaż miesiączki wróciły, to jedyny tego plus.
    Plany na inseminację, ale w przyszłym roku, teraz odpoczniemy od tego wszystkiego, bo jakby nie patrzeć to już 16 miesięcy..na szczęście drożność jest i żadnych innych rzeczy nie ma... jedynie brak owulacji.

  • AmVormittag Autorytet
    Postów: 462 599

    Wysłany: 18 stycznia 2015, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Respondeca, a brałaś kiedyś letrozol? część dziewczyn, które nie reagują na CLO, dobrze reaguje właśnie na leki z tym składnikiem (np. aromek, femara, symletrol)

    Anatolka lubi tę wiadomość

    3 lata starań, amh 0.7-0.8 endometrioza II st, 3xiui nieudane, 1xivf niedane, 2x niespodzianka - naturals :-D
    f2wlwn15ouce76v4.png
    961l9vvjv4n6peyx.png
  • plimka_bum Autorytet
    Postów: 1620 138

    Wysłany: 18 stycznia 2015, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ailatan wrote:
    Drozność nie- niestety bylam pod koniec okresu i lekarz stwierdzil ze zrobienie droznosci mogloby zakonczyc sie wywolanie endometriozy u mnie.. Mialam laoroskopie i kauteryzajce. Po laporoskopii w dalszym moim cykklu pojawil sie samoistnie bez lekow pecherzyk, ktory takze samoistnie pekl.. bylam na monitoringu w tym czasie.. dzis mija 9 dzien po owu.. mam nabrzmiale piersi, czasem mdlosci, dzis doszedl bol krzyza i jasnoczerwone jednorazowe plamienie .. we wtorek robie test chyba ze dostane okres.. ale okres powinien byc najwczesniej 23 stycznia.. wiec chce wierzyc ze to ciaza:D
    ja myślę że to na pewno ciążą :):):)

    Edyta
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 18 stycznia 2015, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AmVormittag wrote:
    Respondeca, a brałaś kiedyś letrozol? część dziewczyn, które nie reagują na CLO, dobrze reaguje właśnie na leki z tym składnikiem (np. aromek, femara, symletrol)


    Mnie też pomógł, na CLO reagował mi tylko prawy jajnik. Symletrol obudzil do życia i lewy :) i to nie jednorazowo :)

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 stycznia 2015, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    plimka_bum wrote:
    ja myślę że to na pewno ciążą :):):)
    hmm ech chyba jednak nie.. coraz wiecej krwi ;/ to chyba jednak wczesniejszy okres ;(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 stycznia 2015, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no okres mi sie rozkrescil.. wiec pierwszy cykl po laporoskopii odpada.. moze uda sie w nastepnym :) pocieszajace jest to, ze to moj pierwszy cykl naturalny po lapo, wczesniej bylam stymulowana tabletkami :) teraz udalo sie bez niczego wiec ta laporoskopia działa :)))

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 stycznia 2015, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przykro Mi ailantan.. :( ale z drugiej strony to super, że ruszyło u Ciebie:)) Ja już bym to chciała mieć za sobą bo Mi się koszmary zaczynają z tym związane śnić...:p

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 stycznia 2015, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez tak miałam :) ale jak juz bedzie po- to przekonasz sie ze warto bylo :)

    Aleksandrakili lubi tę wiadomość

  • plimka_bum Autorytet
    Postów: 1620 138

    Wysłany: 19 stycznia 2015, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no dziewczyny decyzja zapadła w środę rano idę do szpitala :/, zabieg w czwartek. W jaki sposób szykowałyście się do zabiegu? Czy trzeba jakos specjalnie się przygotować? np ogolić do "zera" lub zabrać jakieś specjalne rzeczy ?:/

    Edyta
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 stycznia 2015, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    plimka_bum wrote:
    no dziewczyny decyzja zapadła w środę rano idę do szpitala :/, zabieg w czwartek. W jaki sposób szykowałyście się do zabiegu? Czy trzeba jakos specjalnie się przygotować? np ogolić do "zera" lub zabrać jakieś specjalne rzeczy ?:/
    Hej ja też w środę rano idę do szpitala :)) a w jakim mieście i szpitalu będziesz miała laparoskopię? :)) Mi pani przez telefon powiedziała aby nie brała piżamy z ciasnymi spodniami:) ma być luźne albo koszula nocna :)) i mam być na czczo bo będę miała wykonywane badania :))

  • anucha Przyjaciółka
    Postów: 114 33

    Wysłany: 19 stycznia 2015, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do przygotowań to na pewno trzeba się ogolić do zera, bo później ścigają z maszynką;) Wziąć wode mineralną niegazowaną, bo przed i po zabiegu tylko to dozwolone. Najlepiej mieć koszulę nocną.Ja miałam piżamę dwuczęściową i to nie był dobry wybór. Z takich szczegółów to klapki pod prysznic się przydadzą, bo jakoś tak boso pod szpitalnym prysznicem to mało komfortowo...A i warto wziąć podpaski. Ja np krwawiłam bo zabiegu, a do głowy mi nie przyszło, żeby zabrać.

  • plimka_bum Autorytet
    Postów: 1620 138

    Wysłany: 19 stycznia 2015, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja będę w szpitalu w Zawierciu w woj. śląskim :P zabieg mam mieć w czwartek :)właśnie tego golenia się obawiam ponieważ zawsze jak mam się ogolić "do zera" to później wyskakuja mi małe krostki które strasznie swędzą więc unikam tego typu zabiegów. Czytałam że takie krostki są niebezpieczne ze względu na łatwiejszy cel dla infekcji. Nie zapytałam lekarza, jakoś mi głupio było :/

    Edyta
  • anucha Przyjaciółka
    Postów: 114 33

    Wysłany: 19 stycznia 2015, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No niestety golenie konieczne, a lepiej zrob to sama, jesli nie chcesz, żeby w szpitalu ktoś Ci to robił maszynką niewiadomego pochodzenia. Mozesz sie posmarowac maścią z witaminą A, żebyś nie miała podrażnień.

  • plimka_bum Autorytet
    Postów: 1620 138

    Wysłany: 19 stycznia 2015, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ailatan wrote:
    no okres mi sie rozkrescil.. wiec pierwszy cykl po laporoskopii odpada.. moze uda sie w nastepnym :) pocieszajace jest to, ze to moj pierwszy cykl naturalny po lapo, wczesniej bylam stymulowana tabletkami :) teraz udalo sie bez niczego wiec ta laporoskopia działa :)))
    w końcu musi się udać, ja niedługo też będę wariować :)

    Edyta
  • plimka_bum Autorytet
    Postów: 1620 138

    Wysłany: 19 stycznia 2015, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anucha wrote:
    No niestety golenie konieczne, a lepiej zrob to sama, jesli nie chcesz, żeby w szpitalu ktoś Ci to robił maszynką niewiadomego pochodzenia. Mozesz sie posmarowac maścią z witaminą A, żebyś nie miała podrażnień.
    to prawda, jak mus to mus, generalnie masakra :) trochę mnie mój gin zaskoczył. Mówił mi o ostatnim tygodniu stycznia, dzisiaj o 16 dzwonię a on do mnie a proszę przyjść jutro o 8:00, na to ja że trochę mnie zaskoczył ;) a on na to no dobrze niech będzie środa ;)

    Edyta
  • anucha Przyjaciółka
    Postów: 114 33

    Wysłany: 19 stycznia 2015, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Plimka_bum, moze to i lepiej, że z zaskoczenia!Ja miałam miesiąc na oswojenie się z tematem i potem tydzien przed sie strasznie nakrecalam, az mialam ochote uciec...;) A tak nawet sie nie obejrzysz, a bedzie juz po i z glowy!A na prawde nie taki diabel straszny. Sama bylam zdziwiona, ze tak dobrze to znioslam i niepotrzebnie panikowalam.

  • plimka_bum Autorytet
    Postów: 1620 138

    Wysłany: 19 stycznia 2015, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to prawda, zwłaszcza że od jutra miałam być już na urlopie więc przez tydzien ym faktycznie się zastanawiała a tu bum i idę ;) Jutro musze kupić jakieś spodnie piżamowe :P ;);) koszulę mam :)

    Edyta
‹‹ 60 61 62 63 64 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ