X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipiec 2017
Odpowiedz

Lipiec 2017

Oceń ten wątek:
  • Amore Autorytet
    Postów: 437 227

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    próbuj Megi ja na początku też kilka razy próbowałam. potem możesz usunąć posta po prawej stronie. jest edytuj a potem usuń. :)

    xvqvdqg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/60f1daa81787.jpg

    no dobrze i co widać hmmm

    Muszka15, Amore, DTEM, mamakejti, Anga1989, Leoparde, Solane, asiczka11, Nicka678, bulkaasia, Paula55 lubią tę wiadomość

  • Muszka15 Autorytet
    Postów: 704 347

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widac i jest brzuchol!:)

    0MPT.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Muszka15 wrote:
    Widac i jest brzuchol!:)
    noooooooo wielki z synem byłam chudsza o 10kg a też taki wielki był hehehe. i pomyśleć że to był ranek hehehe

  • Amore Autorytet
    Postów: 437 227

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje :)

    xvqvdqg.png
  • mamakejti Autorytet
    Postów: 2087 1032

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    megi78 wrote:
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/60f1daa81787.jpg

    no dobrze i co widać hmmm


    Laseczkę widać!

    "nie spoczniemy, nim zajdziemy...;)"

    f2w3skjotzzbwk43.png
  • Luz Maria Przyjaciółka
    Postów: 114 146

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 23:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kilka z Was pisało o podobnych zdarzeniach wiec napisze i ja (nie chciałam wcześniej siać paniki, ale historia juz ma swój koniec wiec spokojnie mogę :-) )

    Od jakiegoś czasu czułam napinane brzucha i pod reką "górkę" poniżej pępka z boku (mój mąż też to czół). Wiedziałam że delikatne ruchy można czuć ale to wypchanie to na logikę nie dziecko bo tyle siły jeszcze nie ma. Wiec po kolejnej akcji do lekarza prowadzącego (w sobotę). Potwierdziła ze to z opisu wygląda na skurcze (bo akurat oczywiście ja nic takiego nie czułam). Takie nie muszą boleć. Zbadał, szyjka ok. Kazała brać dalej leki (magnez, dupka, nospe itd). I dała skierowanie na USG. W razie dłużej utrzymujących się napięć poleciła zgłosić się na IP. Wiec oczywiście pojechałam prosto od niej :-) tam szybkie USG w zasadzie na uspokojenie bez pomiarów.
    Dziś byłam na USG, wszytsko wygląda ok, szyjka w T, 3,5cm zamknięta i to podobno najważniejsze. Kolejny raz potwierdzone a córka na 100% :-) która ma już 187 gram. Dziś mam 16+4 a wszystkie wymiary miała na 17+3 :-).
    Doktor potwierdziła ze to wypchanie to jeszcze nie dziecko tylko "macica się stawia" i ze to co biorę to wszytsko co można przepisać "w domu" pacjentce. Generalnie dopuki z szyjką OK i nie plamienie to mam się nie martwić. Leżeć nie muszę, ale w piłkę grać też nie powinnam (to cytat :-) Mam z moja gin ustalić co dalej, ale raczej nic wielkiego nie ustalimy bo takie skurcze mogą być.

    Po tym wszystkim poszliśmy z mężem do gruzińskiej knajpy na Ursynowie i była grana zupa i pierożki wiec ledwo się do samochodu wtoczylam :-)


    A dla rozpusty zamówiłam nowe kolory hybryd do paznokci....

    Dobra mina do złej gry.... tak naprawdę to mam w głowie strach ze to stawianie macicy będzie miało wpływ na szyjkę. ... GDZIE JEST PATELNIA?!!!?!!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 stycznia 2017, 23:07

    Zoja lubi tę wiadomość

  • Amore Autorytet
    Postów: 437 227

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 23:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luz Maria dobrze ze Cię zbadali i że wszystko jest ok. Trzymam kciuki żebyś przespala spokojnie noc bez stresu. Dobrze będzie

    Luz Maria lubi tę wiadomość

    xvqvdqg.png
  • jednataka Ekspertka
    Postów: 207 87

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 23:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny, chyba w końcu zainwestuje w suwaczek,bo pewnie nawet mało która mnie kojarzy ;) pisałam troszkę na początku. U mnie 16+5 i chłopczyk w drodze ;)

    Coś ostatnio o suplementacji progesteronu było. Ja mimo,że nie miałam żadnych krwawien i itp. to wciąż lutke biorę... Ale myślę,że dobrze, bo ostatnio mój progesteron bardzo marny 32,4ng/ml. Widzę, że różne szkoły są... Mój lekarz na NFZ się z tego śmieje, ale prywatny lekarz karze robić badania i dobiera dawkę. Niby w 16 tyg powinno łożysko podjąć funkcje produkcji, ale u mnie wciąż się to nie sprawdza ://

    Córeczka 06.05.2014
    Synek 03.07.2017
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 23:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam.mam termin na 23 lipiec

    Marciiik lubi tę wiadomość

  • Muszka15 Autorytet
    Postów: 704 347

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 00:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luz maria,o widzisz,wyjasnilas tajemnice okolopepkowa...dobrze ze jest dobrze,ciekawa jesTem mojej szyjki ale znajac zycie na ciekawosci sie skonczy

    Wlasnie chcialam sie pochwalic ze moj dziec teraz dokazuje,poprostu wierci mi po prawej tak ze szok,doppler poswiadczyl ze to dzieci ale czuje to tak wrecz dziwnie i maloprzyjemnie jakby mi cos wkrecal...moj nadal zdecydowanie siedzi nisko

    Do rej nocki dziewczyny,nowe kolezanki faktycznie zachecam do zrobienia suwaczkow bo tak to ciezko sie odniesc do wieku ciazy itd

    Amore lubi tę wiadomość

    0MPT.png
  • mamakejti Autorytet
    Postów: 2087 1032

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 04:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja się witam Kolezanki!

    Szczególnie chyba nową mama78;) rozgość się i wstaw suwaczek;)
    jednataka - prosimy o piękny suwaczek

    pomimo mojej twardej postawy pracowej, przed północą wymiękłam, ale stres nie pozwala mi spać, więc juz klikam!

    kciuki za dzisiejsze wizyty - proszę też za mnie, na 18 idę podglądnąć dziedzica, mój M stanowczo odmawia nabycia detektora, to będzie mnie co dwa tyg. na usg woził;) bom panikara i chcę wszystko wiedzieć;)

    jeszcze głos w sprawie auta - wyłącznie pośredni, gdyż jako jedna z nielicznych gatunku...nie posiadam prawa jazdy;) a więc my nabylismy auto dopiero jak się córka urodziła, bo zycie w mieście z autem nie jest łatwe (garaż, parkowanie, korki na nie BUSpasach) no więc rzeczywiscie kombi się sprawdza, bo jak Wam przyjdzie wyjechac na kilka dni i zabrać wózek, pieluszki, wanienkę (!) a moze i kojec jako łóżko turystyczne jeszcze, to naprawdę miejsca na rzeczy pozostałych członków rodziny pozostaje niewiele miejsca;)

    Tyle ode mnie - dobrego dnia!

    Selja, Marciiik lubią tę wiadomość

    "nie spoczniemy, nim zajdziemy...;)"

    f2w3skjotzzbwk43.png
  • 1kaktus Autorytet
    Postów: 1294 811

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 06:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A w temacie samochodu ja mam mniejszy maz jezdzi kombi i tak zostanie. Jak bede potrzebowala wiekszy to sie zamienimy aze dwoch niebedzie duzych. Do mojego zmieci die wozek (i chyba tylko wozek :-P) do bagaznika a jak zakupy wieksze to duzym pojade albo razem skoczymy.

    Luz Maria najwazniejsze ze wszystko ok. Twraz obserwowac i w razie w reagowac.

    U mnir dzisiaj ciezka noc.

    Zycze Wam milego i spokojnego dnia odezwe sie wieczorem po pracy i po wizycie:-)

    qdkki09kwrowb7nz.png

    Aniołek 25.05.2016 [*] 6tydz.
  • Anga1989 Autorytet
    Postów: 1423 1112

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 06:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez nie mam prawa jazdy. Fakt faktem podchodzilam dwa razy do egzaminu i umiem jezdzic ale na tych wordowskich zlomach zdac to jakis cud hehe

    Ale po urodzeniu sprobuje jeszcze raz. Bo co z tego ze tesciowa ma prawko i auto jak i tak nie bede z nia jezdzic...

    Na razie wole pozostac przy kominukacji miejskiej ;)

    Noc przespana ale o 5:30 zaliczylam juz pobudke :( wiec w ruch poszla juz kawka. Jak to dobrze, ze mi z nia przeszlo bo zanim testowalam to mialam wstret do niej. Co łyk to bralo mnie na wymioty - ot taki pierwszy sygnal ze cos jest na rzeczy ;) hehe


    Witam wszystkie nowe mamusie, ktore poszerzyly grono lipcowek :) wpisalam Was juz do tabelki, wiec mozecie ja uzupelnic ;)

    Coraz blizej mojej wizyty i coraz bardziej doczekac sie nie umiem no i zaczynaja sie pytania czy wszystko ok z malutka, czy zyje i czy ma sie dobrze buuu...

    30go jeszcze mam wizyte u dentystki. Ide chociaz wiem co mnie czeka :D a to nic przyjemnego :P

    Dzisiaj mooooze uda mi sie poogladac wozki chociaz nie wiem jeszcze na 100% bo w sumie musialabym sie troszke ogarnac... Hmm a moze jutro pojde. Ale w tym tygodniu na pewno cos zamowie dla małej ;) trzeba myslec pozytywnie ze wszystko jest dobrze i bedzie tak do lipca <3

    l22nhdgen92nqanl.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 06:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry :)
    Witam nowe mamusie :)
    Dzisiaj moj 100 dzien ciąży :D

    Anga1989, lottinka, asiczka11, Amore lubią tę wiadomość

  • Anga1989 Autorytet
    Postów: 1423 1112

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 07:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na jednej stronie sprawdziłam ile mniej wiecej mierzy i wazy moja malutka :)
    Oto foto :)
    733ef1d75caa47edmed.png

    Wiadomo ze nie mozna sie tym sugerowac na 100% ale tak teoretycznie mozna sobie pomarzyc ;)



    Tu jest stronka:
    http://www.ciazowy.pl/kalkulator,miary-i-wagi-plodu,16.html#kalkulatormiary

    Nicka678, Amore lubią tę wiadomość

    l22nhdgen92nqanl.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 07:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szacunkowa miara płodu w 15 tygodniu ciąży to 104-114 mm.
    Długość łusku naboju karabinowego - haha dobre :P

    Szacunkowa waga płodu w 15 tygodniu ciąży to 50 g.
    Tyle samo waży kromka chleba.

    Waga u malucha na prenatalnych w 12 tygodniu miala już 55 g to teraz ma o wiele wiecej :D


  • lottinka Autorytet
    Postów: 544 603

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 07:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anga jakie fajne :)

    Kaktus, licze na zamówienie z gemini dzis...jak nie to wydam 2x więcej bez sensu w aptece. Ale juz baaardzo chce zacząć brać te suple.

    Witam się w piękny dzień na L4, życie nabiera barw i nagle czuje z mimo ze myślałam ze jestem wyluzowana to dopiero teraz ze mnie schodzi... :)

    Kupiłam hamak Amazonas koala ! Uzwyke w super stanie, za male pieniądze. Zawsze marzyłam o hamaczku i jestem bardzo zadowolona :)
    Teraz jeszcze poluję na bujaczek, tu juz będzie trudniej bo chce babybjorna a one maja branie ;) ale mam czas, a jak w pól roku nie znajdę to kupie nowy, trudno.

    Co do wózka emmaljungi- nie da się kupic samej gondoli? Jakos kojarzylo mi się ze w przypadku tego wózka jest taka opcja.

    Anga1989, megi78, Amore lubią tę wiadomość

    Everything you need will come to you at the perfect time :)
    ckai3e3kbl63wt3b.png
  • Leoparde Autorytet
    Postów: 669 652

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się po dobrej nocy. W końcu się wyspałam :-)
    LuzMaria dobrze, że pojechalas i to sprawdziłaś.
    Megi, piękny brzusio :-)
    Mój mąż od razu jak tylko zobaczył pierwszy pozytywny test w pierwszej ciąży, wymienił auto na kombi i byliśmy mega zadowoleni bo wszystko się mieściło.

    Co do zakupów dla maleństwa, to szczerze Wam powiem że ja jeszcze tego nie czuję. Ostatnio kupowałam ciuszki, kocyk i pieluszki dla siostry, która rodzi w kwietniu i jakoś tak poszło mi to bez szału. Może jak poznam płeć to mi się odmieni. Mam taką nadzieję.


  • Majetta Autorytet
    Postów: 929 523

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leoparde wrote:
    Witam się po dobrej nocy. W końcu się wyspałam :-)
    LuzMaria dobrze, że pojechalas i to sprawdziłaś.
    Megi, piękny brzusio :-)
    Mój mąż od razu jak tylko zobaczył pierwszy pozytywny test w pierwszej ciąży, wymienił auto na kombi i byliśmy mega zadowoleni bo wszystko się mieściło.

    Co do zakupów dla maleństwa, to szczerze Wam powiem że ja jeszcze tego nie czuję. Ostatnio kupowałam ciuszki, kocyk i pieluszki dla siostry, która rodzi w kwietniu i jakoś tak poszło mi to bez szału. Może jak poznam płeć to mi się odmieni. Mam taką nadzieję.

    coś z tymi mężczyznami i samochodami jest :) jak tylko test pokazał dwie kreseczki to zaczęliśmy tour po salonach :)

    Co do zakupów bardzo bym już chciała je robić (nie mogę się doczekać :) ) ale w pn zaczynamy remont i nie chcę żeby się ciuszki i inne rzeczy dla maluszka zakurzyły :(

    Leoparde lubi tę wiadomość

    07/2017 💕 Misia
    07/2021 💔7tc Aniołek
    04/2022💕Gaja 🌈
‹‹ 492 493 494 495 496 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ