X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Pamiętniki 7 rok walki o Ciebie, mój Maluchu
Dodaj do ulubionych
1 2 3 4

25 września 2023, 11:13

Drogi Pamiętniczku. Jestem szczerze zdziwiona swoim ostatnim wpisem, ponieważ ja nie mam siły. Może to był jakiś przebłysk. Nie mam za grosz siły na następny cykl. Odpuszczam. Poddaje się. Nawet nie wiesz ile mnie kosztowało wypowiedzenie tych słów. Poddałam się. Jest to zamknięcie pewnego etapu, który trwa ponad 6 lat. Poddałam się i jest mi z tym dobrze. Nie chcę tak żyć. Chcę się cieszyć, podróżować, mieć czystą głowę. Najwidoczniej nie jest nam dane mieć dzieci. I to też jest ok. Zakańczamy tę nierówną walkę. Co bym nie zrobiła i tak jestem na przegranej pozycji. Nie ma sensu dłużej tego ciągnąć.
Podjęliśmy z mężem decyzję, że w 2024 przystąpimy do in vitro. To na pewno będzie druga połowa. Do tego czasu będziemy się suplementować, ja podrasuję swoje komórki, zrobimy dodatkowe badania i na pewno pojedziemy do Krakowa do dr Sydora. Zrobimy wszystko, żeby zwiększyć jak najbardziej swoje szanse. Ale to też nie będzie trwało wieczność. Max dwie pełne procedury. Wszystko będzie zależało od tego, ile uda nam się uzyskać jajeczek i zarodków.
Dziś jest mój 19 dc, jest to 7 cykl po stracie. Nie będzie ósmego. I jest mi z tym dobrze, naprawdę. Koniec mierzenia temperatury, koniec kłucia się. Jest mi przykro, że nasza przygoda kończy się bez happy endu. Ten okres mnie zajedzie, ale dłużej bym tak nie dała rady ciągnąć.
Do zobaczenia Pamiętniczku. Na pewno Cię poinformuję co u mnie słychać.

Wiadomość wyedytowana przez autora 17 czerwca, 16:40

16 lutego, 22:35

Drogi Pamiętniczku,
Byliśmy dziś u TB w klinice. Kazał się przygotować na szczepienia. My ich nie chcemy. W marcu wizyta u immunologa. Ale to jest chyba ten moment. Zbadałam już wszystko, co mogłam zbadać. Pewnie podejdziemy na lekach do jednej procedury. Ale to będzie wszystko.
Widzę już metę na horyzoncie. Niestety, nie stoi tam moje dziecko i nie czeka na mnie. Jest mi tak przykro. Dlaczego? Dlaczego moja droga po macierzyństwa musi być taka ciężka, długa i kręta? Nie byłabym dobrą matką, prawda? Ale ta patola co ma dzieci, chleją, ćpają, biją je? Oni zasługują?

Wiadomość wyedytowana przez autora 17 czerwca, 11:02

22 lutego, 15:38

Na 7. rok siódma strona w pamiętniku. Nice. (aktualizacja: po usunięciu wielu wpisów, teraz ten wpis znajduje się na 4. stronie)
Byliśmy w klinice niepłodności. Praktycznie niczego się nie dowiedzieliśmy, ale ta wizyta była konieczna, żeby wiedzieć, czy lekarz zaakceptuje zalecenia immuno. Zaakceptuje.
22.03 ciśniemy do Krakowa do dr Sydora. Przed nami in vitro. Ale jeszcze nie wiem kiedy.

Wiadomość wyedytowana przez autora 17 czerwca, 16:42

14 marca, 01:20

Dziś, 14.03.24 mija rok odkąd poroniłam swoją pierwszą i zapewne jedyna ciążę. Dziś jest apogeum wszystkich moich emocji. A dziś jest dopiero od 1 godziny i 15 minut. Strach pomyśleć, co będzie rano. Płaczę. Płaczę za Tobą, moja dziecinko. Dziś byś miał ok 5 miesięcy. Pewnie byś już chwytał mocno za ręce i chciałbyś siadać. Pewnie miałbyś już swojego pierwszego ząbka. A ja teraz bym pewnie zagłębiała wszystkie książki i tajniki odnośnie rozszerzania diety. Byś, gdybyś… Nigdy się nie dowiem co byśmy dziś robili. Kocham Cię najmocniej na świecie i codziennie za Tobą tęsknię. Nie ma dnia, żebym o Tobie nie myślała. Serce mi znów pękło na milion kawałków.

23 marca, 00:55

Drogi Pamiętniczku. Byliśmy dziś u immunologa. Myślałam, że to nasza ostatnia deska ratunku. A my już chyba nie mamy żadnych takich desek.
Ta wizyta nie wniosła nic do naszej historii.
Pan dr zalecił histeroskopię z biopsją i jeśli będzie czysto, to accofil. Allo 0%? Pewnie spadło już, bo wszak minęło 10 miesięcy. Pozytywny crossmatch? Wynik na 100% jest nieprawidłowy. Na cytokiny nie powiedział nic. Kie Bx niby dobry, ale te moje kiry jakieś takie nietypowe. Także tak. Ja już nie mam sił. Jestem wykończona. Chce mi się wyć.
To koniec. Przepraszam.

5 maja, 19:23

Nie chcę czytać poprzednich wpisów. Bolą mnie.
Po roku wracam do metforminy. Najpierw 3x500, później 3x850. Miałam w tym cyklu zrobioną biopsję endometrium, czekam na wyniki. Po owulacji biorę heparynę, acard i globulki z progiem. Dawka 400mg. Nieźle daje mi się w kość. Mam totalne mieszane uczucia. Dziś 10 dpo. Progesteron już odstawiłam. Heparynę będę robić do @, albo odstawię jak zaczną się plamienia. Nie wierzę w happy end, ale ta nadzieja gdzieś jest i się tli…Także zamiast się do Ciebie przybliżać, to się oddalam, Maluchu. Ale kocham Cię cały czas tak samo i cały czas tak samo pragnę żeby w końcu Cię przytulić… 🥺

Wiadomość wyedytowana przez autora 17 czerwca, 16:44

21 maja, 23:12

Drogi Pamiętniczku!
Otrzymałam wczoraj wyniki z biopsji endometrium. Stanu zapalnego niby nie ma, ale CD138+ 1/HPF i CD56+ 65kk/HPF. Mój dr powiedział, że wyniki super i nie trzeba żadnych leków. Aktualnie czekam na wizytę u immunologa, bo chyba poznałam swojego wroga 🥹 wysokie komórki NK w macicy. Mój mąż wczoraj pół dnia się uśmiechał z tego powodu. W końcu! Po tylu latach najprawdopodobniej znaleźliśmy przyczynę naszych niepowodzeń. To plus wysoki crossmatch. No myślę, że wleci encorton.
Byłam też w tamtym tygodniu u mojej pani dr. Zaproponowała accofil i ile biopsja wyjdzie ok. Ma się skonsultować ze swoją znajomą immunolog. Jestem ciekawa co ona na to powie o ile jej pokaże mój wynik z tej biopsji 🤔 ale to nieważne, w piątek mam teleporadę z immunologiem. Mam nadzieję, że dostanę konkretne zalecenia i następny cykl będzie na tzw „żelaznym zestawie”. Nie mogę się doczekać 🥹 żyje już na maxa tymi przyszłymi miesiącami. Wróciła mi nadzieja, wierzę, że już jestem na tej prawidłowej drodze po Ciebie, mój Maluchu 🥹
#idępociebiemojedziecko

24 maja, 16:33

Miałam dziś teleporadę z dr Sydorem. Otrzymałam antybiotyk na CD138 i encorton na CD56. Mam trochę za dużo tych komórek NK. Plus accofil dwa dni przed owulacją. Jestem już tak blisko Ciebie mój Maluchu 🥹

26 maja, 10:48

IMG-4893.webp

Wiadomość wyedytowana przez autora 17 czerwca, 16:45

10 czerwca, 12:26

Drogi Pamiętniczku
Moglibyśmy już podejść do ivf, ale mi przez te wszystkie lata nie było dane spróbować na lekach i chce sobie na to pozwolić. Dajemy sobie czas do końca roku, później mam powtórzyć drożność. I in vitro.
Także mój cykl wygląda następująco:
Od 5 dc encorton 7,5mg
1-2 dni przed owulacją accofil 1 ampułka
Od owulacji heparyna
No i acard od początku cyklu + inne suple.
Trzymaj kciuki Pamiętniczku 🥹

Wiadomość wyedytowana przez autora 10 czerwca, 12:28

13 czerwca, 22:11

Dziś 12 dc. Planowo owulację miałam mieć w 14 dc. 2 dni przed miałam zrobić zastrzyk z accofilu. 10 dc miałam ogromne bóle owulacyjne. Wykres niemiarodajny. Nie podam sobie leku, bez pewności, że jestem dalej przed owulacją. Byłam dziś na USG. Owulka była 🙈 z lewego jajnika. Wczoraj lub przedwczoraj. Endo cienkie 5,5 mm. Dzwoniłam do dr Sydora co w tej sytuacji. Kazał dziś wziąć accofil. No i wzięłam. Trzymaj kciuki Pamiętniczku, żebym nie miała żadnych objawów i za powodzenie tej akcji 🥹
PS. Bardzo chciałam testować na dzień ojca. Żeby w razie w mieć prezent dla męża 🥹 ale byłoby za wcześnie. Teraz, gdy owulka była szybciej, idealnie mi wypada testowanie na ten dzień 🥹 wierzę w znaki, ale boję się, że to będzie kolejny pstryczek w nos. I będzie mi ciężko znieść tę porażkę 😞

17 czerwca, 10:54

Od pewnego czasu zastanawiam się czy upublicznić swój pamiętnik. Prowadzę go od samego początku kiedy dowiedziałam się, że nie zajdę szybko w ciążę. To „nie zajdę szybko” trwa już 7 lat. Ten pamiętnik widział mnie w każdej wersji. Od samego początku bardzo źle znosiłam niepowodzenia, miałam depresję. Od pierwszego miesiąca starań wiedziałam, że nie będzie łatwo. Nie było ekscytacji, śmichów-chichów, że robimy dzidziusia. Nie było robienia testów z uśmiechem na ustach. Nie było słów, że to nic, przecież to 1 cykl starań, nic się nie dzieje. To wszystko mnie ominęło. Chciałabym, żeby moja historia mogła dać nadzieję komuś, kto również stara się od wielu lat. Chciałabym, na końcu tego pamiętnika napisać „nie poddawaj się. Tobie też się uda. Tak jak mi”.

17 czerwca, 16:49

Ok, udostępniam Cię Pamiętniczku. Troszkę Cię uporządkowałam. Pousuwałam kilka(dziesiąt) chaotycznych wpisów, żebyś był bardziej czytelny.

Także, zapraszam Cię, droga czytelniczko do zapoznania się z moją historią.

19 czerwca, 12:19

Także tak… Było zbyt pięknie, za mocno nadzieja we mnie wstąpiła i musiałam w końcu dostać obuchem w twarz, żeby się obudzić.
Progesteron 8dpo na besins 2x100mg wynosi 10,20 ng/ml. Gdyby nie owulacja potwierdzona monitoringiem, to byłabym pewna, że to cykl bezowulacyjny. Nie będę testować, nie ma sensu. Przy takim progu za 2-3 dni dostanę plamień. Przerabiałam już to nie raz. Jest mi przykro, bo zostałam ograbiona z tej nadziei o kilka dni za wcześnie.
Dodatkowo zbadałam glukozę 85,40 mg/dl czyli encorton mocno mi cukrów nie podwyższa. I insulina 17,20 µIU/ml. Wynik kosmos, ale dla mnie to też nic nowego. Nie umiem zbić tej insuliny poniżej 10.

23 czerwca, 09:30

12 dpo

Test ciążowy zrobiony, wynik bez zaskoczenia. Nie jest mi przykro, że się nie udało, bo jednak to naprawdę było mało prawdopodobne. Jest mi przykro, bo dziś dzień ojca i bardzo chciałam mieć prezent dla męża 🥺 ale wierzę, że za rok nasz maluch obdaruje go pięknym uśmiechem w ten dzień 🥰

Wczoraj wzięłam ostatnią dawkę progesteronu i heparyny. Czekam na okres i zaczynamy od nowa.

Wiadomość wyedytowana przez autora 23 czerwca, 09:32

25 czerwca, 11:33

Drogi Pamiętniczku i moje Miłe Czytające
Dziś zaczęliśmy kolejny cykl starań. Jakby to tak przeliczyć na miesiące to byłby to 85 cykl. Ta cyfra robi wrażenie. Ale po drodze były przerwy, ciąża, to tych cykli jest kilkanaście mniej.
Jak się czuję? Dobrze. Byłam pewna, że spadnę i się poturbuję, ale tak się (na szczęście) nie stało. Zrobiłam dwa testy w 10 i 11 dpo i ta jedna kreska nie zrobiła na mnie żadnego wrażenia. Okres też nie. Lecę dalej.
Plany na ten cykl:
▪️mierzenie temperatury
▪️testy owulacyjne ( pierwszy raz w mojej karierze będę robić testy owu do wyłapania piku)
▪️accofil dzień przed owulacją
▪️heparyna od owulacji
▪️utrogestan w dawce 400mg od 3dpo
▪️zbadanie progesteronu 7dpo
Dodatkowo cały cykl acard 75mg, encorton 7,5mg i metformina 2x850mg.
Jeśli chodzi o suple jakie przyjmuję to:
🔸melatonina 5mg na poprawę komórek
🔸witamina D 4000j dziennie i 20tys raz w tyg
🔸witamina E 400mg
🔸magnez+ wit B6
🔸witamina B12 500/1000mg
🔸folian 800mg
🔸cynk 15mg
🔸jod 100/200mg
🔸prenacaps ovi (inozytol i nac) + 2000mg czystego inozytolu z Ostrovit
🔸l-karnityna 2000mg
🔸laktoferyna z prenacaps ferr c+
🔸kwasy DHA
🔸kolagen z wit C z Ostrovit
To chyba wszystko 🙈

1 lipca, 18:52

7dc

Robię te testy owulacyjne, ale to jednak chyba nie dla mnie 🤔 moje PCOS się wyciszyło, kupiłam testy z polecenia Siesiepka, które są dobre na wysokie LH, bo moje LH jednak dalej trochę za duże. Owulację zazwyczaj mam w 10 dc (2 i 3 miesiące temu miałam w 14 dc, miesiąc temu w 10 dc, więc może w tym cyklu też będzie 14dc 🤔?)

Myślałam, że kreska z dnia na dzień będzie jakaś mocniejsza, a ona jest praktycznie taka sama. No nic, czekam cierpliwie do dnia owulacji. Przegapić jej na pewno nie przegapię, bo mam ją dość bolesną.
IMG-5462.jpg

4 lipca, 20:05

Drogi Pamiętniczku,
Przez kilka dni tyle się u mnie zadziało, że sama jestem w szoku. Świat obrócił mi się o 180 stopni. Jeszcze do wczoraj robiłam testy owulacyjne. A dziś przychodzę do Ciebie z wiadomością, że zawieszamy starania o nasze upragnione dziecko. Tak, dobrze widzisz. Zawieszamy starania na minimum pół roku.
Podjęłam decyzję o zmianie pracy. To był w sumie impuls. Wysłałam cv, byłam na rozmowie i udało się 😋 bardzo się cieszę. Pracę zaczynam od września. A od października lecę jeszcze dodatkowo na studia 🤭 także będzie się działo.
Nie żegnam się z Tobą, ale mówię do zobaczenia 👋🏻 i dziękuję Ci za te wszystkie lata kiedy byłeś mi podporą ❤️

Moje miłe Czytające,
Wam również dziękuję za przeczytanie mojego pamiętnika, za wszystkie słowa wsparcia i za to, że po prostu jesteście 😘 moja historia się nie kończy, ale na ostatni sezon z happy endem trzeba będzie jeszcze trochę poczekać 🤭
1 2 3 4